آشنایی با عجیب‌ترین و جالب‌ترین رشته‌های دانشگاهی دنیا

شاید برای افرادی که ساعات زیادی از روز را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند، این رشته بسیار عجیب و حتی مسخره باشد! اما این نام یک رشته دانشگاهی است که در دانشگاه مونت کلیر ایالت نیوجرسی تدریس می‌شود.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، همیشه دانستن عجیب ترین‌ها برای ما مهم و جالب توجه است؛ از عجیب‌ترین اتفاقات و وقایع روزگرفته تا شگفت انگیز‌ترین دلایل مرگ، اسامی، لباس، روش تقلب، آگهی، تبلیغات، مدل مو، هدیه، رکورد، تفریحات، جراحی‌ها و غیره همه می‌تواند حس کنجکاوی را تحریک کرده و به دنبال خود بکشاند.
 
یکی از موارد عجیبی که می‌تواند برای هر فرد، مخصوصا قشر دانشجو و تحصیل کرده جالب و مهیج باشد عجیب‌ترین رشته‌های دانشگاهی است؛ رشته‌هایی که شاید هیچ گاه تصور راه‌اندازی آن‌ها در هیچ نقطه دنیا به ذهنتان نمی‌رسد.
 
در این گزارش قصد داریم شما را با تعدادی از این رشته‌ها و دانشگاه‌هایی که آن‌ها را می‌کنند آشنا کنیم.
 
رشته آداب تماشای تلویزیون!
 
شاید برای افرادی که ساعات زیادی از روز را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند، این رشته بسیار عجیب و حتی مسخره باشد! اما این نام یک رشته دانشگاهی است که در دانشگاه مونت کلیر ایالت نیوجرسی تدریس می‌شود؛ در این دوره آموزشی چگونگی تماشای تلویزیون به دانشجویان آموزش داده می‌شود، همچنین نقش و تاثیری که تلویزیون در خانواده دارد مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
 
با توجه به اینکه تماشای تلویزیون جزء جدانشدنی زندگی مدرن جامعه امروزی شده است و  بر روند زندگی وخانواده تاثیرگذار است، این رشته می‌تواند برای افزایش دانش و آگاهی ما بسیارمفید  به شمار رود.
 
رشته مراقبت از زیبایی
 
یکی از رشته‌های جذاب و پرطرفدار در بین افرادی که داشتن پوست و موی باطراوت و شاداب برایشان اهمیت بسزایی دارد، رشته مراقبت از پوست است؛ حفظ زیبایی و جوانی برای همه، مخصوصا برای بانوان یک دغدغه، هدف وچالش بزرگ است و تاثیر چشمگیری در اعتماد به نفس افراد و نحوه حضور آن‌ها دراجتماع دارد؛ از این رو دانشگاه برای رفع این دغدغه چاره اندیشیده و رشته جذاب و محبوب مراقبت از پوست و زیبایی را راه‌اندازی کرده است.
 
تدریس این رشته در دانشگاه ناتینگهام و یکی از دانشگاه‌های نیوزیلند صورت می‌گیرد و دوره آموزشی و علمی آن به مباحث مربوط به مراقبت از پوست و مو و زیبایی درمانی می‌پردازد.
 
برای افرادی که تمایل به دریافت مدرک داخلی و بین المللی این رشته را دارند؛ دانشکده مو و زیبایی موسسه فناوری مانوکائو در اوکلند نیوزیلند، اقدام به ارائه برنامه‌های حرفه‌ای  کرده است و تمام جوانب کاربردی و تکنیک‌های تخصصی این رشته توسط اساتیدی از دانشگاه ام آی تی آموزش داده می‌شود.
 
رشته مراقبت از پوست یکی از رشته‌هایی است که دانشجویان آن دغدغه اشتغال را نخواهند داشت، زیرا پس از فارغ التحصیلی مجوز راه‌اندازی کلینیک زیبایی و مراکز زیبایی درمانی را کسب کرده و مشغول به کار می‌شوند.
 
رشته مواد مخدر
 
شنیدن نام موادمخدر برای هر فرد می‌تواند با ایجاد ترس و دلهره همراه باشد، زیرا همه ما کم و بیش با نتیجه و تاثیری که این مواد برای فرد مصرف کنندهدارند آشنا هستیم و به طور حتم یک فرد معتاد را چه در جامعه و چه در رسانه‌ها و تلویزیون دیده ایم.
 
اعتیاد بلای خانمان سوزی است که بهترین راه مبارزه و در امان ماندن از آن، آگاهی بخشی به جامعه است؛ در این حالت ضمن پیشگیری از شیوع این بیماری، می‌توان به درمان افراد درگیر اعتیاد پرداخت و جامعه‌ای سالم را به ارمغان آورد.
 
شاید بهترین مکان برای آگاهی و هوشیاری افراد جامعه و مخصوصا جوانان اطلاع از عواقب این مواد  در دانشگاه باشد؛ در همین راستا دانشگاه Oaksterdam در سال ۲۰۰۷ یک رشته تحصیلی را با عنوان مواد مخدر راه اندازی کرده است.
 
دانشجویان در این رشته با تمام مسائل مربوط به اعتیاد و چگونگی رفتار با فرد درگیر اعتیاد آشنا می‌شوند؛ همچنین کسب اطلاعات و آگاهی از چگونگی خرید و فروش مواد مخدر موضوع دیگری است که در این رشته به دانشجویان آموزش داده می‌شود.
 
رشته مواد مخدر را می‌توان از رشته‌هایی دانست که اشتغال فارغ التحصیلان آن تضمین شده است، زیرا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک، امکان اشتغال در درمانگاه‌های پزشکی و مراکز ترک اعتیاد را دارند؛ در این حالت علاوه بر اینکه جوانان توانسته اند پس از پایان تحصیل به کار مشغول شوند، در راستای بهبود سلامت، افزایش امنیت و آرامش جامعه تاثیرگذاری بالایی خواهند داشت.
 
رشته شیره درخت افرا
 
بسیاری از افراد به گل و گیاه علاقه دارند و حتی برای خود گلخانه کوچکی دست و پا کرده اند، برخی به یک نوع گیاه خاص و عده‌ای به هر نوع گل و گیاه توجه نشان داده و می‌خواهند درباره تمام شرایط آن اطلاعات کسب کنند.
 
گیاهان و درختان دارای خواص و مزایای گوناگونی هستند و برخی از لحاظ مادی می‌توانند ارزشمند و گرانبها به حساب بیایند؛ یکی از این درختان افرا است.
 
این درخت دارای شیره بسیار گران قیمت و ارزشمندی است‌.
 
دانشگاه آلفرد نیویورک برای افرادی که به گل و گیاهان و مخصوصا درخت افرا علاقه خاصی دارند دوره آموزشی را ارائه می‌دهد و دانشجویان در این دوره به طور تخصصی درباره شیره درخت افرا تحقیق می‌کنند. در این دوره آموزشی تمرکز بیشتر بر روی تولید شربت افرا و بررسی روند تغییرات فرآیند تولید این شربت است.
 
این رشته می‌تواند یکی رشته‌های پولساز باشد زیرا شیره درخت افرا بسیار گران قیمت است و کاری که دانشجویان این رشته انجام می‌دهند بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.
 
رشته مطالعه بر روی تپل‌ها
 

امروزه چاقی به یکی از معضلات سلامتی افراد جامعه و به عامل بسیاری از بیماری‌ها تبدیل شده است؛ افراد مبتلا به این عارضه یا به طور ژنتیکی یا در اثر توجه نداشتن به نحوه و اندازه غذایی که مصرف می‌کنند به چاقی مبتلا می‌شوند که ممکن است همین امر بیماری‌ها و خطرات جبران ناپذیری را برایشان به ارمغان بیاورد.
 
در همین راستا و اهمیت توجه به سلامتی در دانشگاه جورج واشنگتن، چاقی از دیدگاه‌های مختلف از جمله تاریخ، مفاهیم، انسان شناسی و حتی ادبیات مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
همچنین در این دوره آموزشی تمام مسائل مربوط به چاقی در قالب فیلم، کنفرانس، شعر و کتاب مورد نقد و بررسی قرار گرفته و درباره راه حل‌های آن اندیشیده می‌شود.
 
رشته مطالعات بر روی تپل‌ها جدای از اینکه اسم بامزه و عجیبی دارد، می‌تواند یکی از رشته‌های کاربردی و مهم در بهبود چاقی و افزایش سلامت جامعه باشد.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.