اوج‌گیری جدال لفظی نتانیاهو و اردوغان: من دیکتاتور هستم یا تو؟

با بالاگرفتن جدال لفظی میان نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری ترکیه، بنیامین نتانیاهو و رجب طیب اردوغان یکدیگر را به دیکتاتوری و قتل عام زنان و کودکان بی‌گناه متهم کردند.
 
بنیامین نتانیاهو در مراسم جشن پایان سال سربازان مسیحی ارتش اسرائیل سخنرانی می‌کرد، رئیس جمهوری ترکیه را خطاب قرار داد و گفت:«اردوغانی که اشغالگر قبرس شمالی هستی و زنان و کودکان بی‌گناه کُرد را در سوریه قتل عام می‌کنی، در حدی نیستی که اسرائیل را موعظه کنی.»
 
نخست وزیر اسرائیل افزود: «جنون از کلمات دیکتاتور یهودی‌ستیزی چون اردوغان می‌بارد.»
 
این اظهارات آقای نتانیاهو در واکنش به اظهارات روز جمعه آقای اردوغان بوده که در جمع حامیان خود در استانبول، یهودیان اسرائیل را به دروغگویی و اشغالگری متهم کرده بود.
 
با این وجود، آقای اردوغان روز یکشنبه به اظهارات تازه نخست وزیر اسرائیل واکنش نشان داد و گفت: «سربازان شما زنان و کودکان را لگدمال می‌کنند، تو ظالم و دیکتاتور هستی و در راس یک دولت تروریستی قرار گرفتی، این القاب برازنده خود توست.»
در همین حال، مولود چاووش‌ اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نیز در حساب توئیتر خود نوشت، نتانیاهو قاتل خونسرد عصر مدرن و مسئول قتل هزاران فلسطینی بی‌گناه است.
 
حمله لفظی مقام‌های ارشد ترکیه به دولت اسرائیل بی‌سابقه نیست. آقای اردوغان سال گذشته نیز اسرائیل را یک «دولت تروریست کودک کش» خوانده بود.
 
روابط سیاسی ترکیه و اسرائیل که در دهه نود میلادی به حد بی‌سابقه ای گسترش پیدا کرده بود، در سال ۲۰۱۰ و در پی برخورد خشونت آمیز نیروهای اسرائیلی به کشتی «مرمره» حامل کمکهای انسانی به نوار غزه به سردی گرایید ولی دو سال پیش دو کشور با عادی‌سازی روابط موافقت کردند.
+22
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان

  ....مردک داعش زاده بیشرم دست به موعظه خوندن زده.اگر بریدن سر زن و بچه های سوری توسط باندهاسی جنایتکاری اردو'انچی به اسم داعش جنایت نیست، بمباران بیمارستان و مدرسه جنایت نیست، قتل وعام زن و بچه های کرد و بمبارانهای وحشیانه کردها جنایت نیست نسل کشی بیشاز یک میلیون ارمنی جنایت نیست پس بیشرمی تو بزرگترین جنات است که با وجود این همه قتل و عام هنوز روی حرف زدن داری.
  197
  156
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  به قول یک دوستی. عجب حکایتی است کل علی، اردوداعش شده معلم اخلاق.البته وقتی خلخالی در ایران قصاب الله رژیم و موسوی اردبیلی داروغه باشند و هر دو هم قبیله این مردک زیاد جای تعجب نیست که قصاب کودکان سوریه و عراق هم اینجا پاترون عزه و فلسطین بشه.همانطور که سعید طوسی در ایران استاد قراعت باشه و درجه اخلاق اسلام از داعش علی بگیره نباید از هیچی تعجب کرد.
  194
  139
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  saryas - برلین، آلمان

  خیلی جالبه اردوغان به ناتانیاهو میگه دیکتاتور.من در مورد اردوغان فقط اینو می خوام بدونم در مورد جنایاتی که علیه کردها چه در سوریه چه دسر ترکیه و چه در عراق کرد هنوز میتونه تو اینه پوزه خودش و تماشا کنه؟به احتمال زیاد چند وقت دیگر اینه در ترکیه ممنوع میشه چون اردوغان و باندش جرات نگاه کردن خود را در ان ندارند.
  200
  159
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  اردوغان راست میگه.. رژیم کثیف اسرائیل جنایتکار علیه بشریت است.. کاربرای خائن اینجا که رزیم عزرائیل رو بیگناه جلوه میدن در جنایت رژیم بچه کش شریک هستند.
  7
  66
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وقتی افراد مادون انسان به هوای بهشتی شدن خودشان و کودکشان به او بمب انتحاری می بندند و به میان یهودیان می فرستند در این مورد ببینید وحوش نا انسان چه کسانی هستند؟ وقتی از توی مدرسه و بالای بیمارستان مادون انسان های کفتار صفت و عقب افتاده موشک پرانی میکنند تا با گراد اتوماتیک کودکانشان قربانی شوند تا در مجامع بین المللی مظلوم نمائی کنند معلوم هست عقب افتاده و نکبت کی ها هستند؟ هیچ حیوانی حتی کفتارها از کودک برای پروپاگاندا استفاده ابزاری نمی کند. پست تر ابواب جمعی حماس در دنیا وجود ندارد کودکان را دم تیر می فرستند تا کشته شوند. چندی پیش به یکی از عوامل خودشان لباس پرستار پوشاندند ولی دیگر دست ان ها رو شده و رسانه های بین المللی معتبر فهمیده اند که عامل اصلی کیست و هدفش چیست.
  1
  3
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.