هنگامه شهیدی کیست / ماجرای وثیقه او برای باقری درمنی چیست؟

سایت دلگرم نوشت:
هنگامه شهیدی کیست ؟ هنگامه شهیدی روزنامه‌نگار 43 ساله مشهدی است ، عضو حزب اعتماد ملی و مشاور مهدی کروبی در امور زنان، فعال حقوق زنان و حقوق مطبوعات، خبرنگار سیاسی و نویسنده زن ایرانی است. وی در یازدهمین جشنواره مطبوعات تهران، رتبه اول روزنامه‌نگاری را به خاطر پوشش خبری از افغانستان و عراق کسب کرده‌است.
فعالیت های سیاسی هنگامه شهیدی هنگامه شهیدی در دو سال آخر ریاست جمهوری سید محمد خاتمی ، مشاور رئیس سازمان ملی جوانان او از اواخر سال ۸۳ تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ مسئول کمیته بانوان ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی بود و عضو «اتاق فکر» هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شد. هنگامه شهیدی در پاییز ۱۳۸۷ به عنوان مشاور مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی برگزیده شد و در زمینه مسائل زنان و بین‌الملل به وی مشاوره می‌داد.
دستگیری هنگامه شهیدی چرا و چگونه ؟ هنگامه شهیدی در روز سه شنبه ۹ تیر ۱۳۸۸ در جریان حوادث پس از انتخابات آن سال دستگیر شد. اتهامات شهیدی شامل : شرکت در اجتماعات غیرقانونی تبانی به قصد برهم زدن امنیت تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و اهانت به ریاست جمهوری در ۳ آبان ۱۳۸۸ شهیدی دست به اعتصاب غذا و دارو زد و پس از ۱۲۱ روز بازداشت توانست با مهدی کروبی تماس تلفنی داشته باشد. شهیدی در ۱۰ آبان ۱۳۸۸ با سپردن وثیقه ۹۰ میلیون تومانی آزاد شد.
نامه به هاشمی رفسنجانی در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹ مادر او در نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی نوشت: با توجه به روند غیرقانونی بازداشت و بازجوییها و حتی اعمال فشار وزارت اطلاعات به دادگاه تجدید نظر برای تأیید حکم دادگاه بدوی، از ریاست قوه قضاییه بخواهید این پرونده مجدداً مورد بررسی قرار گیرد و برای اعمال ماده ۱۸ به دیوان عالی کشور ارسال شود. در اردیبهشت ۱۳۸۹ قاضی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران شهیدی را به شش سال حبس تعزیری محکوم کرد. اتهام اجتماع و اقدام علیه امنیت کشور به پنج سال حبس تعزیری و به اتهام توهین به رئیس دولت به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم کرده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۶ سال حبس تعزیری تبدیل شد.
وثیقه 500 هزار متری هنگامه شهیدی برای آزادی باقری درمنی
هنگامه شهیدی» روز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، با ۵ سند تک برگی زمین ۵۰۰ هزار مترمربعی گرمسار به شعبه سوم بازپرسی مجتمع امور اقتصادی تهران مراجعه کرد و قصد داشت این سندها را به عنوان وثیقه برای آزادی باقری درمنی متهم به فساد اقتصادی، تودیع کند.
نامه هنگامه شهیدی برای تودیع وثیقه جهت آزادی باقری درمنی
حمایت احمدی نژاد از هنگامه شهیدی
هنگامه شهیدی که در این گزارش مشخص شد قصد وثیقه گذاری برای آزادی »باقری درمنی» مفسد اقتصادی را داشته، بعد از دستگیر شدن بواسطه جرائم متعدد، از سوی جریان انحرافی و حتی محمود احمدی‌نژاد مورد حمایت واقع شد؛ همزمان، کانال ضدانقلاب آمدنیوز نیز به حمایت از شهیدی پرداخت.
اخیرا و پس از اینکه ماجرای پرونده باقری درمنی به مراحل حساس خود نزدیک شد، یک بازوی دیگر از جریان احمدی نژاد با انتشار سلسله توییت هایی بصورت کاملا آشکار به حمایت از کلاهبردار بزرگ نظام بانکی و اقتصادی کشور پرداخت.اینکه رابطه بین پرونده باقری درمنی، هنگامه شهیدی و جریان احمدی نژاد چیست، موضوعی است که باید شفاف سازی شود تا فرافکنی سودی نداشته باشد.
+24
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  این خانم در دوره های مختلف بر سر کار بوده و در این رژیم شغلهای مختلف مهمی هم داشته و با ساخت وساز هم ثروت بیشماری بدست آورده و تنها یک قلم پانصد هزار متر زمین شامل مرغداری و کارخانه و ووووو را محض رضای خدا برای آزادی یک مفت خور و زالوی دیگری وثیقه میخواسته بذاره. که بعدش هم طرف حتما همه چیز براس آماده بوده که سر از کانادا در بیاره که قسمتش نشد. از کجا آورده و با کمک چه کسانی؟ این هم با اون که اعدام شده فرقی نداره.
  2
  32
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.