تماشا کنید؛ اختلاف طبقاتی در کشور ثروتمند قطر

قطر از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی ثروتمند ترین کشور در دنیای اسلام است. سرانه قطر به حدی بالا است که اغلب وضعیت اقتصادی این کشور نه با کشورهای خاورمیانه که با اقتصادهای بزرگ اروپایی مقایسه می شود.
 
در کنار نفت قطر یکی از بزرگترین دارندگان گاز طبیعی در جهان است. این کشور ۷۰۰۰کیلومتر مکعب ذخیره گاز طبیعی دارد که معادل ۵ درصد از کل ذخایر گاز طبیعی جهان است.امروزه قطر نه به دلیل حجم ذخایر نفتی بلکه به دلیل پتانسیل بالا در تولید و صادرات گاز طبیعی وگاز طبیعی مایع موردتوجه سرمایه داران بزرگی همچون امریکا است.
 
این در حالی است که قطر در سالهای گذشته حجم زیادی سرمایه گذاری خارجی جذب کرد. حجم این سرمایه ها با افزایش حضور امریکاو سرمایه های امریکایی بیشتر شد و زمینه را برای بیشتر شدن نرخ رشد اقتصاد این کشور فراهم کرد.
 
این عکس که نشان دهنده فاصله طبقاتی در این کشور است به خوبی شرایط رفاهی مردم این کشور را نشان می دهد.
+21
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  hamid swed - مالمو، سوئد

  این عکس چجوری فاصله طبقاتی رو نشون میده؟؟؟؟ یعنی منظورتون اینه که اون اس یو وی سطحش از زمین نسبت به پورشه بالاتره؟؟؟؟؟ عکس بهتری پیدا نکردین؟؟؟؟؟
  203
  236
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  ۵۱
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  با دیدن مثبت و منفی ها دیگه راحت میشه درصد خنگ های ایران رو محاسبه کرد . خط آخر رو چند دفعه بخونید تا متوجه بشید. بیخود نیست گرفتار آخوندا شدیم.
  51
  192
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
  ۷۱
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  چقدر گستاخ ولی در عین حال گویاست این عکس! اختلاف طبقاتی رو به عریان ترین شکل به نمایش میگذاره و جای بحث و اما و اگر باقی نمیذاره! ببین، هر چهار سرنشین عینک آفتابی دارن ولی اینا کجا و اونا کجا! واقعاً شجاعت عکاس قابل تحسینه!
  147
  0
  دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۸
  ۳۶
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  فکر کنم منظور نویسنده این بوده که قطری ها همه پولدارن و اختلاف طبقاتی در حد صفر هست. این دو ماشین هر دو گرانقیمت هستن .
  0
  7
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.