آیا ایران پشت حادثه تروریستی لاکربی بوده است ؟

شبکه بیان : دختر تروریست سابق می گوید حالا می تواند ثابت کند که پشت حادثه تروریستی لاکربی، ایران بوده است نه لیبی!
 
ادعا شده است که ایران به یک گروه تروریست فلسطینی پول پرداخته تا حادثه لاکربی را رقم بزند.
 
برای ۱۷ سال فردی به نام عبدالباسط المقراحی به خاطر انجام این عملیات تروریستی مورد سرزنش قرار گرفت اما اکنون دختر فردی به نام "مروان خریسات" از اعضای گروه تروریستی فلسطینی ادعا می کند پدرش حتی نام فرد اصلی بمبگذار را به مادرش داده بوده است.
 
به گفته "ساحا" دختر مروان و به نقل از پدرش، تهران میلیون ها پوند به این گروه تروریستی پرداخته تا این حمله انجام شود.
 
نام اصلی عامل حمله "احمد جبرییل" معرفی شده که اکنون مدارکی دال بر مسئول بودن شخص او در حمله لاکربی وجود دارد.
 
ساحا خریسات می گوید پدرش به طور مشخص در حمله پرواز شماره ۱۰۳ پان‌آم شرکت نداشته است.
 
خبرنگار وبسایت "میرر" از او می پرسد چرا پدرش تا وقتی زنده بود در این خصوص اطلاعاتی منتشر نکرد. خانم ساحا ۴۳ ساله می گوید «شاید پدرم نگران اردن بود و نمی خواست برای این کشور اتفاقی بیفتد.»
 
او ادامه داد «آنچه که برای لیبی اتفاق بیفتد برای اردن هم تکرار خواهد شد. موضوع لاکربی، مورد بررسی دقیق آمریکایی ها بود و کسی نمی خواهد با آنان درگیر شود.»
 
او می گوید مقامات امنیتی اردن، مشتاق به افشای حقایق در خصوص لاکربی نیستند.
 
خریسات در ادامه می گوید «وقتی المقراطی دستگیر شد، پدر من را هم گرفتند. اما چرا آزادش کردند؟ چون هیچ مدرکی بر علیه او وجود نداشت.» او صریحا می گوید تنها شخص محکوم شده در ماجرای لاکربی (المقراحی) کاملا بی گناه بوده است. او مدت زیادی از عمرش را بی دلیل در زندان گذراند.
 
پیشتر در خصوص مساله لاکربی حدس و گمانه هایی زده می شد و سال ۱۳۹۲ نیز مستندی از شبکه الجزیره پخش شد که نقش ایران را در این حمله نشان می داد.
 
اما اکنون با توجه به مدارکی که ساحا خریسات در اختیار دارد، به نظر می رسد راهی برای فرار از موضوع وجود ندارد.
 
گفته شده ایران ۳۰ سال پیش در جهت انتقام گیری از آمریکایی ها در ماجرای سقوط هواپیمای مسافربری ایرانی، اقدام به انجام این حمله تروریستی کرده است.
+17
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  دقیقا همینطوره هر کجا ترور هست نام درخشان جمهوری اسلامی میدرخشد
  33
  47
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  هر بلایی سر نیروها و پایگاها و هواپیمها و غیره امریکا در این سه چهار دهه امده باشد رژیم اخوندی مستقیم یا غیر مستقیم در انها نقش داشته است . اصلا" عملیات 11 دسامبر 2001 که بدست نیروهای بن لادن بر علیه امریکا انجام شد انهم نقشه رژیم اخوندی ایران بوده که به اسمه بن لادن پیشنهاد شده است تا انجامش دهند. میخواهید باور کنید یا باور نکنید خود دانی .
  115
  74
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Toni Montana - مونیخ، آلمان

  خود امریکائها دقیا میدونستند که کار ایران بوده حتی مکالمه ظبط شده سفیر اخوندها در لبنان را که بد از انفجار پان ام ان را به قربابهاش تبریک گفته بود وجود دارد. عامل انفجار هم سمیر البنا تروریست فلسطینی بود که در عراق زندگی میکرد
  27
  113
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  عامل بمب گذاری لاکربی اخوندها بود و کسی هم شک در ان نداشت و ان را به تلافی به هواپیمای ایرانی برفراز خلیج فارس که توسط ناو امریکایی هدف قرار گرفت انجام دادند وو برای این کار هم صبری النبا معروف به ابونصال با دریافت بیش از ۲ میلیون دلار ترتیب اینکار را داد و بعدا به عراق گریخت.لیبی از مدتها پیش در لیست امریکا برای حمله بود نه برای اینکه کاری تروریستی انجام داده باشد،قذافی در میان اعراب به رادیکال مروف بود در حالیکه هیچ عملیات تروریستی را کسی نمیتواند ثابت شده بوه قذافی یا همان لیبی بچسپاند. لیبی بخاطر سیاستهای قذافی بعد از کودتای ۶۸ تبدیل به کشوری سوسیالیستی شد سیستم اداره ان متل سویس شد یعنی هچ خارجی اجازه نداشت در لیبی چیزی به اسم خود بخرد بلکه میبایست شریک لیبیایی داشته باشد و املاکش به اسم او باشد.این کار خصوصا در صنایع نفتی باعث شد عولهایی نفتی مثل توتال وشل سروع به بعالیت برای بدنام کردن و سرنگون کردن قذافی باشندماجرای لاکربی را به گردن قذافی انداختند و ریگان دستور بمباران اقامتگاه قذافی را داد.قذافی در این بمباران دچار موجگرفتگی شاد و تا اخر عمر هم حالت طبیعی نداشت...
  87
  147
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  ...بعدش هم که لیبی محاصره اقتصادی شد. جالبه که سیا مکالمه موسوی سفیر ایران را در انزمان که مستقیما عملیات لاکربی را به بالادستیهاش تبریک گفته بود داشتند ولی امریکا دنبال بهانه برعلیه لیبی بود نه ایران که در جهت منافع انها در منطقه فعال است.فرصا حالا هم روشن شود.لیبی نابود شده ابونضال مرده بعد از دستگیری دو لیبیایی و حکم زندان ابد به انها کسی حاضر به پذیرفن واقعیت نیست. چرا که همانطور اوردن خمینی به ایران یک نقشه حساب شده بود که میبایست اجرا شود متهم کردن لیبی هم میباست بدون هیچ سندی اجرا شود.چون اینها میدانستند به هیچکس جوابی بدهکار نیستند
  86
  140
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  Ardelan - سارپسبورگ، نروژ

  جمهوری اسلامی لنگه ایست که تاندارد . همه اعمال تروریستی که فتواو اوامرش ازسوی ولی فقه صادرمیشودبخشی ازنوروتشعشعات امام زمان می باشد . ملایانیکه زندگی مردمان ایران زمین را به جهندم ودوزخی تبدیل کرده اند برای مردمان دیگر چه ارزش قائلند .
  14
  56
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.