فرمانده ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس: ماموریت ما حمایت از متحدانمان است

صدای آمریکا : در پی ورود ناو هواپیمابر آمریکایی یو اس اس استینس به خلیج فارس، فرمانده این ناو بخشی از ماموریت خود را حمایت از متحدان آمریکا در منطقه اعلام کرد.
 
فرمانده ناو هواپیمابر آمریکایی که همزمان با مانور دریایی سپاه پاسداران در نزدیکی تنگه هرمز وارد خلیج فارس شده است، گفت که حمایت از متحدان آمریکا در منطقه و فراهم ساختن شرایط برای اطمینان از دسترسی آنها به آب‌های بین‌المللی بخشی از ماموریت اوست.
 
ناو هواپیمابر یو.اس.اس. استینس و ناوهای رزمی همراه آن، روز جمعه وارد خلیج فارس شد. این اولین باری است که ناو هواپیمابر پس از خروج آمریکا از برجام به خلیج فارس برمی‌گردد.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، قایق‌ها و پهپادهای سپاه پاسداران ورود این ناوها به خلیج فارس را از نزدیک رصد می کنند. ایرانی‌ها همچنین چندین راکت در همان حوالی شلیک کردند.
 
مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها تهدید کردند که می‌توانند تنگه هرمز را روی نفتکش‌هایی که به انتقال نفت امیرنشین‌های منطقه مشغول اند، ببندند.
 
سخنگوی ناوگان پنجم آمریکا نیروی دریایی آمریکا، مستقردر بحرین، گفت: «با اعزام یو اس اس استینس نشان می‌دهیم که قدرت عملیاتی ما غیرقابل پیش بینی است. ما توان عملیاتی خودمان را تقویت کرده ایم تا دشمنان ما از نزدیک ببینند.»
 
ناو هواپیمابر اتمی استینس پنجمین ناو هواپیمابر در طبقه‌بندی ناوهای نیمیتس است. این ناو ۳۳۲ متری گنجایش ۵۶۰۰ پرسنل را دارد. سوخت آن با دو راکتور اتمی و چهار توربین بخار تامین می شود. استینس دارای دو سکوی پرتاب موشک زمین به هوا، دو سکوی پرتاب موشک میان برد زمین به هوا و سه سامانه دفاع نزدیک دریایی فالانکس است.
 
توان عملیاتی استینس شامل ۹۰ هواپیمای نظامی از جمله بمب افکن، ضد زیردریایی و ضد ناو است. استینس و دیگر ناوهای هوپیمابر در طبقه بندی نیمیتس را شهرهای کوچک شناور می‌خوانند.
+12
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.