پرواز پهپاد و شلیک چند راکت اخطار سپاه پاسداران به سوی ناو آمریکا در خلیج فارس

مانور نیروی زمینی سپاه در جزیره قشم و اطراف آن برگزار می شود همزمان با ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی به آبهای خلیج فارس پس از هشت ماه غیبت، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک مانور نظامی در جزیره قشم و آبهای اطراف آن برگزار کرده است.
 
سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، گفته "اصول و راهبرد اصلی ما دفاعی است اما در سطوح عملیاتی و تاکتیکی، تهاجمی است". کمتر از شش ماه پیش نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس رزمایش برگزار کرده بود.
 
خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران می گوید در این رزمایش "غواصان و تکاوران نیروی زمینی سپاه با اجرای عملیات تهاجم به ساحل، تصرف سرزمین و تاسیسات استراتژیک دشمن را تمرین کردند".
 
براساس این گزارش غواصان نیروی زمینی سپاه "با تخلیه از قایق‌ها در نزدیکی ساحل دشمن [فرضی]، مسافتی را تا ساحل دشمن غواصی کردند و پس از خروج از آب، تهاجم به ساحل و تصرف آن را با استفاده از مهمات واقعی و جنگی تمرین کردند".
 
خبرگزاری فارس می‌گوید "این عملیات با هدف تصرف بخش های مهم سرزمین کشور متخاصم و تسلط بر تاسیسات و اماکن استراتژیک دشمن اعم از بندرگاه، اسکله و تاسیسات اقتصادی تمرین شد".
 
خبرگزاری تسنیم دیگر رسانه وابسته به سپاه هم گزارش داده که هلی کوپترهای نیروی زمینی سپاه هم راکت و موشک به سوی اهداف فرضی شلیک کرده اند. این خبرگزاری گفته است که در این رزمایش "برای نخسیتن بار از مین‌های ضد‌هلی‌کوپتر به صورت عملیاتی استفاده خواهد شد".
منابع خبری سپاه پاسداران می گویند در رزمایش در حال اجرا از مهمات واقعی استفاده شده است رزمایش نیروی زمینی سپاه با ورود ناو هواپیمابر یو.اس.اس. جان ستینیس به خلیج فارس همزمان است. رسانه ها از قول منابع آمریکایی نقل کرده اند که در زمان ورود این ناو به تنگه هرمز، قایق های سپاه با نزدیک شدن به ناو و شناورهای پشتیان آن، تلاش می کردند از آنچه در حال وقوع بود، تصویربرداری کنند.
 
این نخستین حضور ناو هواپیمابر آمریکا از زمان خروج این کشور از توافق هسته ای با ایران است.
 
سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا که در منطقه رزمایش حضور دارد گفته است "نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از آمادگی رزمی لازم برای استفاده از قدرت در مقابله با هر تهدیدی برخوردارند".
 
ایالات متحده آمریکا با خروج از توافق هسته ای موسوم به برجام، همه تحریم های پیشین را مجددا اعمال کرده و گفته تلاش می کند درآمدهای نفتی ایران را به صفر برساند.
 
حسن روحانی رئیس جمهور ایران از زمان خروج آمریکا از توافق برجام بارها تهدید کرده که اگر نفت ایران از خلیج فارس صادر نشود، هیچ نفت دیگری هم از منطقه صادر نخواهد شد.
 
اظهارات او تهدید ایران به بستن تنگه هرمز توصیف شده است.
 
یک فرمانده نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که پرواز پهپاد و شلیک چند راکت همزمان با ورود ناو آمریکایی به منطقه خلیج فارس، «ارتباطی با این ناو نداشت» بلکه مربوط به برگزاری رزمایش سپاه پاسداران بود.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دریادار امیر رستگاری، رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، روز شنبه ۱ دی گفت که شناورهای سپاه پاسداران به هر شناوری که وارد منطقه خلیج فارس می‌شود، نزدیک می‌شوند و از آن درباره «ملیت، مأموریت و مقصد آن سئوال» می‌کنند.
 
وی تاکید کرد که این اقدام سپاه پاسداران «براساس عرف بین المللی» انجام می‌شود اما به دلیل «تبلیغات ایران هراسی»، طرف مقابل آن را «بزرگنمایی می‌کند».
 
روز جمعه برخی از رسانه‌ها خبر داده بودند که همزمان با برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم ۱۲» در خلیج فارس، ناو هواپیمابر آمریکایی یواس‌اس جان سی استنیس وارد منطقه خلیج فارس شده است.
+34
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران

  ۴تا از شما آدم فروشان بسیجی که مردم ایران را بسوی جنگ با امریکا پیش میبرند را بزنند دیگر باد بادک هوا نمیکنید، مرگ بر رژیم فاسد اخوندی
  2
  161
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران

  . بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد
  102
  54
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مانورهای که جمهوری اسلامی برای قدرت نمایی خود انجام میدهد برای امریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بی ارزش هستند. چه بهتر رژیم اخوندی پولیکه خرج چنین مانورهای بیهوده میکند برای قسمت کوچکی از تنگ دستان داخل کشور خرج میکرد.
  70
  35
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این اراذل و اوباش سه دسته اند. دسته ی اول کسانیکه ذاتا مثل لات های قدیمی خرند و عربده میکشند تا کسی با باطوم توی سرشان بزند و به ..خوردن بیفتند. دسته ی دوم ابلهانی هستند که منتظر امداد غیبی و ظهور امام زمان هستند و مزخرفات اسلام و تشیع راهکار انان است. دسته ی سوم جنگ را مفری برای فرار از وضعیت موجود می بینند و ادامه ی تحمیق ملت با دشمن دشمن و در هر 3 مورد ایران لطمات شدید خواهد خورد.
  103
  70
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.