ظریف: ایران هیچگاه نگفته است که اسرائیل را نابود می کند

وزیر خارجه ایران اعلام کرد که هیچگاه کشورش به دنبال درگیری نبوده است.
 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفتگو با هفته‌نامه لوپوئن فرانسه مشکل منطقه را عربستان سعودی دانست.

ظریف همچنین افزود: عربستان در هر جایی که اقدامی را انجام می‌دهد فقط با انگیزه خصومت با ایران است. (این کشور) تلاش دارد با حمایت آمریکا، فرانسه و انگلیس، ایران را از خاورمیانه محو کند یا حداقل منزوی نماید.

وی همچنین گفت: ما هیچ وقت به دنبال درگیری، با هیچ کس نبوده‌ایم. جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع همکاری با همه کشورهای منطقه خلیج فارس بوده است. برعکس، عربستان سعودی بوده است که به دنبال درگیری با ایران در خاورمیانه می باشد و این کار را با حمله به یمن و یا محاصره یمن انجام داده است.

وزیر خارجه ایران در خصوص اسرائیل نیز گفت: ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می کنیم؟ فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان دهید که این حرف را زده باشد. ظریف در ادامه با این پرسش مواجه شد که رئیس جمهور سابق، محمود احمدی نژاد در سال 2007 (در مورد نابودی اسرائیل صحبت نمود). که این دیپلمات ایرانی در پاسخ اظهار داشت: نه، وی نیز چنین حرفی نزده است. وی حرف امام (خمینی) را یادآوری کرد که گفته بود: " اسرائیل از صفحه روزگار محو خواهد شد ". وی نگفته بود که " می خواهد آنرا نابود کند! "
+7
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این مردک در وقاحت و دروغگوئی دست همه را از پشت بسته است. از همان اول انقلاب شعار "از برای فتح قدس از کربلا باید گذشت" بود تا همین حالا که هزاران بار خواستار نابودی اسرائیل شده و برای دشمنان اسرائیل تجهیزات و اسلحه فرستاده اند
  1
  169
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  پس اگر اینطور باشد که رژیم اخوندی ایران هیچوقت نخواسته اسرائیل را نابود کند پس هدف رژیم اخوندی , عربستان سعودی بوده . بخاطر اینکه هیچ کس فکر نکند که رژیم اخوندی می خواهد حکومت عربستان سعودی را متلاشی کند الکی میگفتن هدف نیرو کشیهای اخوندها به سوریه از بین بردن اسرائیل است.
  0
  107
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یکی‌ از معجزه دولت امام زمان این است. که روحانی‌ و آقا و ظریف دروغ می‌‌گویند. دماغ جهانگیری مثل پینو کیو هی‌ بزرگتر می‌‌شود. حالا هی‌ ادعا کنید. آقا معجزه ندارد. از این بیشتر . من به جهانگیری توصیه می‌‌کنم. هر چه زوتر استیفا دهد. اینجوری پیش رود. برای شرکت در مجلس دولت امام زمان باید یک تریلی کرایه کند. برای ترانسپورت دماغ. زمان حضرت بهتر بود. دروغ می‌‌گفت مثل آب خوردن. هی‌ چیزاش بزرگتر می‌‌شد به جای دماغ . ۵۲ زن مگر شوخی است ؟ بی‌ دلیل نیست که ما کافران می‌‌گوئیم. این دین مبین از اول تا اخر چاخان است. دلیل آن هم چیز رسول است. با ۵۲ همسر
  1
  97
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یعنی.... خوردیم. جون من یدفه دیگه بلند بگو
  1
  104
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  داره ازش خوشم میاد. خبرنگار:شما خیلی ظریف صحبت میکنین!. ظریف:خوب اسممه دیگه!. خبرنگار:نه! منظورم بازی کردنتون با کلماته!. ظریف:یعنی میگین من موذیم؟. خبرنگار:من اون کلمه رو به کار نبردم, شما گفتین!. ظریف:خوب ظرافت در گفتن حقایق چیز خوبیه!. خبرنگار:در اصل این حرف باهاتون موافقم ولی... ظریف:اجازه بدید با همین توافق حرفتونو قطع کنم و با لبخند یه عکس بگیریم
  1
  55
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  آره گفته بودن اسلام را از روی زمین محو مکنیم! کی بود کی بود ما نبودیم! اینها خدا را هم فدای خودشون میکنن
  1
  41
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  احمدی نژاد در شبکه cnn اعلام کرد که در ایران زندانی سیاسی وجود نداره و پاشو . بیشتر از گلیمش دراز کرد و دعوت کرد که همه می‌تونن برایه بازدید از زندان‌ها به ایران بیان و حالا داره خودش جر می‌ده که معاونانش آزاد شن . حالا هم این دلغک رژیم که خودش و پسرش در کشور شیطان بزرگ درس خوندن نابود و مهو کردن اسراییل رو انکار می‌کنه ولی دنیا هیچوقت تهاجم ایران به اسراییل رو از یاد نمیبره .
  1
  38
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  شما نگفته بودید که اسرائیل را نابود خواهید کرد گفته بودید باید از رو نفشه محو کنید !!
  0
  52
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  بلوچ اسلو - برادر گرامی در کامنت قبلی از من پرسیدی چرا به عوامل مخرب در جهان عربی عربستان و ترکیه اشاره نکردم. مایل بودم به موقعش جواب سوال شما را بدهم و خدارا شکر شاهد از غیب رسید، امیدوارم متن کامل سخنرانی آقای ظریف را خوانده باشید که در جایگاه شخص اول دیپلماسی کشور گفت؛ ایران مدت‌هاست به این نتیجه رسیده که «نمی‌توانیم عربستانک را از خاورمیانه حذف کنیم». به این معنی که جمهوری اصنامی در این سال‌ها در حال زور زدن برای حذف کشوری مثل عربستان بود که از هر لحاظ نسبت به ایران دست بالا را دارد چه اقتصادی چه سیاسی چه نظامی چه وجهه بین المللی و چه به لطف وجود کعبه در سطح جهان اسلام. صرف این جمله اعتراف ضمنی بر شکست ج اص است. گور بابای سیاستمداران جهان عرب اولشون هم عربستان ولی الحق و الإنصاف هر چه می‌کنند واکنشی به سیاست های بیمارگونه ج اص است نه صرفا سیاست کلی این کشورها. باید بین رفتار واکنشی که بیشتر نقش تدافعی دارد و سیاست های پرخاشگرانه ج اص که نقش تهاجمی دارد تفاوت قائل شد. سیستمهای پادشاهی شاهنشاهی محافظه کار هستند و سرش تو لاک خودشان. عربستان هم اینجوری است البته اگر ج اص اجازه دهد.
  0
  5
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  خمینی آتشی در خاورمیانه بپا کرد که تا قیام قیامت به پا خواهد بود و جالب اینجاست که کسانی همین جا اونو لعن و نفرین می‌کنند ولی با توهین به مقدسات و اقوام و ملیت ها، در عمل سیاست های اون جانور را چه آگاه چه نا آگاهانه در حال پیاده کردن هستند. اون بهتر از هر کسی می‌دانست که در خاورمیانه ای 450 میلیون نفری که 300 میلیون نفر آنها عرب هستند و 380 میلیون نفر از آنها سنی مذهب این سیاست پتانسیل این را دارد که به جنگی تمام عیار از نوع جنگهای مذهبی منتهی خواهد شد که از هم اکنون نشانه های آن در حال آشکار شدن است. زمانیکه ناپلئون تصمیم به فروش لوئیزیانا به آمریکا گرفت در جواب معترضان گفت : برنده جنگ کسی است که آخرین سکه طلا برای هزینه کردن را داشته باشد نه کسی که آخرین گلوله را دارد. در حال حاضر عربستان به اعتراف ظریف در جایگاه تدافعی و در چشم جهان در جایگاه قربانی قرار دارد مضاف بر این خط قرمز جهان عرب و اسلام و جهان غرب یکی صرفا به لطف وجود کعبه و دومی صرفا به لطف وجود منابع نفت بحساب می آید. اخوی بی طرفانه قضاوت کنیم، بازی بازی سیاستمداران حـ... است و ملتها هم طبق معمول بازیچه و قربانی.
  0
  9
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ، عربستان سعودی بوده است که به دنبال درگیری با ایران در خاورمیانه می باشد و این کار را با حمله به یمن و یا محاصره یمن انجام داده است. داره داد میزنه مصائب یمن از ایرانه. وقتی بزور وارد حیات خلوت کسی بشوم اون حق داره به هر نحوی منو بازداره.
  0
  4
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.