اعتراف مصباح‌ یزدی:۷۰ سال پیش آخوندی، به منزله گدایی محترمانه بود

ایران وایر - محمد‌تقی مصباح یزدی گفته که «۷۰ سال پیش، حوزه وضع مطلوبی نداشت و آخوندی، به‌نوعی گدایی محترمانه تلقی می‌شد.»
 
مصباح یزدی این مطلب را طی سخنانی در جمع طلاب «سفیران هدایت امام صادق‌» تهران بیان کرده و افزوده «زمانی مردم، دین را از افتخارات خود و جامعه می‌دانستند و پرسش درباره جایگاه دین در جامعه، جای طرح نداشت.»
 
وی افزوده «امروز در دنیا، مسئله سکولاریسم، مسئله‌ای جدی در محافل علمی است و این سؤال را مطرح می‌کند که آیا واقعا بشر، احتیاجی به دین دارد یا خیر و اگر دارد، قلمرو و جایگاه آن کجاست؟»
 
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین گفته «رهبری عزیز، در این کره خاکی بیش از همه اذیت شود؛ راه صحیح این است که او را کمک کنیم و غمخوار او باشیم.»
 
 
وی افزوده که «باور کنیم امروز کلید راه صحیح به دست اوست {رهبر} و البته خداوند نیز بیشتر به او عنایت و توجه دارد.»
 
محمد‌تقی مصباح یزدی از جمله روحانیونی است که تعاریف و تمجید‌های زیادی از علی خامنه‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی می‌‌کند.
 
مصباح یزدی یکی از روحانیون سرشناسی است که نظریات دینی و سیاسی جنجال برانگیزی در سال‌های اخیر داشته است.
+242
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  یه آخوند کورى بود هر شب جمعه میومد خونه ما و همسایه ها روضه میخوند، پنج تومن میذاشتیم کف دستش، کلى هم دعا میکرد، چند سال بعد از انقلاب همین یارو شد آیت الله فلسفى و با ماشین ضد گلوله اینور و أونور میبردنش!!! منظور خمینى از آوردن نفت سر سفره ها ، سفره این جور مفت خور ها بود نه من و تو!!!
  13
  414
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  الان هم هنوز همون گدا صفت هستش و لایق هیچگونه احترام . این ۴۰ سال تنهاخاصیتش اینه که مردم چهره واقعی شما ها و دینتون را شناختند . اگه شماها بروید که حتما میروید .مردم ایران دیگه دنبالرو اسلام و قران و شماها نخواهند بود . تمام ترس و وحشتتون هم واسه اینه . اما تاریخ مصرفتون تمام شده . اخوند دزد . وطن فروش . عرب پرست . منحرف .و حشی . بی همه جیز !!!
  26
  364
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  ببخشین حاج آقا، شماها هیچوقت محترم نبودین! همان گدای فلکزده ای بودین که فقط با 1 تومان امام حسین را می کشتین و زنده می کردین. بخاطر همینه که 40 سال مثل زالو به مال و منال چسبیدین و حاضرین بخاطر اون سرتون بالای دار بره و زیاد هم از اون روز دور نیست. حالا می بینی که بعد از سقط شدن شما مفتخورها و زالوها، آخوندی جرأت نخواهد کرد که با عبا و عمامه در انظار ظاهر بشه.
  5
  281
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه

  بزودى ایران را از لوث وجودتان پاک کرده و مطمئن باشید که در ایران فردا جایى براى شما نخواهد بود که حتى گدایى کنید.
  9
  264
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ملا همیشه گدا بوده و حالا همین گداها راهزن و دزدهای بزرگ شده اند و غارتگر و اشغالگر سرزمین ایران شده اند
  22
  295
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  دین فقط در ایران نیست که هر روز بی اعتبار تر شده در همه دنیا به لطف تکنولوژی و علم خرافات همه ادیان و ملاهای شیاد رو شده و مردم از ترس و توهم رها شده اند فقط شما مفت خور ها هستین که با سانسور و خفقان و تهمت و خذف و ترور جلوی بیان اندیشه و منطق رو تا می تونین میگیرین و لی به لطف اینترنت حتی در دور افتاده ترین دهات هم مردم میتوانن نظرات مختلف رو بشنود. گذشت اون زمان که تنها راه اطلاع یافتن مردم از منبر های شما و میکروفون های شما بود.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.