خطیب نماز جمعه تهران از دانشگاه‌ها خواست «با هرزگی، گناه و عیاشی» به جلو حرکت نکنند

یکی از روحانیون ایرانی از دانشگاه‌های این کشور خواست تا «با هرزگی، گناه و عیاشی» به جلو حرکت نکنند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، جمعه 21 دسامبر، «محمد امامی کاشانی» خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به «روز وحدت حوزه و دانشگاه» گفت: «این وحدت یعنی اینکه حوزه و دانشگاه به یکدیگر کمک کرده وعلم و دین و علم طبیعت در کنار یکدیگر همراهی داشته باشند. همچنین دانشگاه باید بداند که با معنویت حرکت رو به جلو خواهد داشت نه با هرزگی، گناه و عیاشی».
 
وی  افزود:‌ «کشورهایی که با ایران دشمنی دارند می‌کوشند که جوانان ایرانی فقط در عیاشی غوطه‌ور باشند»، اما امامی کاشانی، نوع این «عیاشی» و نام کشورهایی که به گفته او در صدد آن هستند تا جوانان ایرانی را در آن «غوطه‌ور» کنند را ذکر نکرد .
 
در حالی که بسیاری از اساتید دانشگاه‌های ایران به دلیل پرداخت نشدن بودجه به طور کامل به دانشگاه‌های کشور، امسال دچار مشکلات مالی شدیدی شده‌اند، خطیب موقت نماز جمعه تهران به آنها تاکید کرد: «اساتید باید به دنیای علم و حقایق نوشته‌ها و کتاب‌ها توجه کنند نه به فساد، پول و زور.»
«استادان از عظمت نظام بگویند؛ گوشه و کنایه نزنند»
 
امامی کاشانی تصریح کرد:‌ «اساتید دانشگاه‌ها باید در کلاس‌های خود از عظمت جمهوری اسلامی، اسلام و تفکر شیعی و تفکر معنوی و همچنین انقلاب اسلامی و حقایق آن به دانشجویان مطالبی را بگویند نه اینکه تعریض و گوشه و کنایه بزنند.»
 
وی درباره افزایش گرانی و تورم در ایران گفت: «وقتی با اشخاصی که با کمترین پول و حقوق زندگی می‌کنند رحمی نکرده و اجناس را به آنها گران می‌فروشیم و به مردم محبت و لطف و رأفتی نداریم موجب نارضایتی امام زمان خواهد شد. هر چند که دستگاه‌های اجرایی، قضایی و قانونگذاری وظایفی بر عهده دارند.»
 
برخی از روحانیون در ایران «حوزه و دانشگاه» را از دیرباز رو در روی هم می‌بینند از جهت اینکه هر کدام حوزه فرهنگی و گفتمان خاص خود را دارد. اما پس از وقوع انقلاب در این کشور روحانیون حاکم سعی کردند این تضاد را کاهش داده، دانشگاهیان و روحانیون را به نفع حفظ حاکمیت و نظام به هم نزدیک کنند که این امر اکثر اوقات با مقاومت دانشگاهیان روبرو شده است.
+1
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  اخه در کشور هایه دیگه با هرزگی فقط به جلو حرکت میکنن و ایشون منظورش اینه دنده عقب . برین یا به چپ یا راست و دور زدن ممنوع 😂😂 اخوندا مطلبی رو که پیدا میکنن برایه سخنرانی مزحکتر و خنده دار تر از توضیهی که راجبش میدن ... اخه پشگل کبابی تو اگر خفه خون بگیری چی میشه ...😂😂🍷😎
  2
  72
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.