سردار جعفری: طبق اعلام بانک جهانی آمار فقر مطلق قبل انقلاب ۴۶ درصد و در سال ۹۳ به زیر ۱۰ درصد رسیده

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیام معنویت جامعه اسلامی که امروز با حیات معنوی خود به برکت خون شهدا در جهان معروف شده است در حال گسترش در منطقه است.
 
سردار محمدعلی جعفری جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز جمعه(۳۰ آذر ماه) در سومین یادواره شهدای فاتحین که در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای امروز که هر کشوری باید یا وابسته به شرق یا وابسته غرب باشد، انقلاب اسلامی ایران ارزش‌های جدید و راه جدیدی باز کرده است و مسیر جدیدی را بدون وابستگی به شرق و غرب محقق کرده است.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه حرکت به سمت عدالت اجتماعی کار سختی به حساب می‌آید، گفت: ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم و برای همین مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای امسال فرمودند: هرچند پیشرفت ما در زمینه تحقق عدالت اجتماعی کم بوده، اما پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم و اشاره به آمارهایی کردند که بانک جهانی اعلام کرده است.طبق آمارهای بانک جهانی ضریب شکاف بین فقیر و غنی قبل انقلاب ۵۰ و بعد از انقلاب ۳۸ درصد بوده است. همچنین درصد قشر فقیر مطلق قبل انقلاب ۴۶ درصد بوده و در سال ۹۳ طبق همین آمار به زیر ۱۰ درصد رسیده است.
 
وی با بیان اینکه فضای جامعه تحت تاثیر فضای دشمن است، گفت: این آمارها را ما کمتر باور داریم، اما باید بدانیم همه این‌ها دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده است.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: موضوع عدالت و تحقق آن کار سختی است، اما اگر مسئولان اجرایی کشور توصیه‌های مقام معظم رهبری را عمل کنند و نگاه را به داخل متمرکز داشته باشند و با مدیریت جهادی کار کنند اهداف انقلاب تحقق بیشتری پیدا می‌کند.
 
وی با بیان اینکه هدف والای بعدی انقلاب اسلامی رشد معنوی، اخلاقی و خدامحوری در جامعه است، گفت: به عبارتی ساختن انسان‌های صالح و افزایش دین داری در جامعه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی بوده که دائما علیه آن تبلیغ شده است. مقام معظم رهبری تحلیلی نسبت به هدف اصلی انقلاب اسلامی دارند که می‌گویند همت تمام پیامبران و ائمه معصومان «ع» آن بوده که انسان صالح را در زمین به وجود آورده، حفظ رشد و تکثیر کنند که این همان هدف اسلام است. فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی ساختن جوانان مومن انقلابی، مجاهد و داوطلب شهادت است که مبنایی آن در اسلام است.
 
سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد:رشد چنین جوانانی در مقایسه با جمعیت اول انقلاب افزایش پیدا کرده است و ما باید گفت که تا چه اندازه مانع رفتن جوانان به سوریه شدیم، اما از طرفی عشق و شوری که برای انقلاب و جبهه مقاومت به وجود آمد است با رشد مناسبی همراه بوده است. افزایش معنویت و تعمیق بصیرت و آگاهی‌ها در بین جوانان و شهید حججی‌ها اتفاق کمی نیست و پیروزی‌های انقلاب اسلامی همه مدیون فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی است و بزرگترین هنر انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری این است که توانست جوانانی را تربیت کند که در دنیای مادی آلوده انسان‌هایی یا عشق راستین تربیت کند.
+8
رأی دهید
-166

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا خط فقر را با چه خط کش و معیاری و میزان آن را چگونه محاسبه کنیم. ولی به یقین مطلق عده ای لات و جلنبر و آخوند دوزاری با انقلاب به ثروتی رسیدند که در یک جامعه ی متعارف از حد روضه خوانی و دربانی لیاقت بالاتر رفتن را نداشتند
  4
  243
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  همون گرز رستم توی اون جای ادم دروغگو !!! تو اصلا میدونی . فقر مطلق چیه پوفیوز ؟؟ شده که خودت و خانواده محتاج پول یا کرایه خونه یا رسوندن حقوق تا اخر ماه باشید ؟؟ مردیکه اول یه نگا ه به کف جامعه بندازبعد بیا زر بزن . الدنگ دزد . وطن فروش . قاچاقچی.عرب پرست . نوکر اقا . !!!!
  23
  274
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  مردک,,اکثر کارمندان دولتی و غیر دولتی نیمی و یا شاید بیشتردرآمدشان از طریق رشوه های پنهانی و آشکار ,تامین میکنند .روسایشان هم با اختلاس گذران زندگی میکنند کاسبه هم با احتکار و کم فروشی و گران فروشی و تقلب کاری,درآمد کسب میکنند.میماند افرادیکه (عرضه) دزدی و گرانفروشی و احتکار ندارند یعنی کاسبکار نیستند که از راه مسافرکشی و پیک موتوری,خود و خانواده را نمیگذارند از گرسنگی بمیرند. بعد میماند افاد (خاص) که به دزدی و کیف قاپی و قاچاقچی گری رو میآورند. این سبک زندگی هست که نظام نامقدس اسلامی برای ملت ایران 40 سال است که بارمغان آورده.اون 10% که تو میگی بی شک اشتباه چاپی هست.آمار دقیقش 65% است میگی نه ؟برو از اداره آمار بپرس
  18
  185
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه

  آمار قبل از انقلابش که مطلقا دروغ هست. من اون سالها رو خوب یادم هست, مخصوصا ۵ سال آخر حکومت پهلوی دوم که از نظر رفاه اقتصادی در منطقه بی نظیر بودیم . در مورد آمار سال ۹۳ نظر نمیدم, چونکه سالهاست که از مام میهن به دور هستم. بهتره نسل جوان ما جواب این آقا رو بده.
  2
  136
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  دقیقا. این آمار فقط در مورد مسئولین بی خاصیت و اغازاد های دزد صحت داره نه طبقه کارگر و کارمند و کاسب. خر خودتی و جد و آباد عراقیت
  0
  109
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  عجب؟؟
  0
  62
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  درست میگه ، اخوندهایه گدا گشنه در زمان شاه باید گرسنه میموندن که سر بر ندارن و اون ۴۷٪ فقرو تشکیل میدادن کاری که رضا شاه کرد، بعد از انقلاب همون ۴۷٪ اخوند نره گدا همشون شدن ارباب اعیان ، 😳🤷‍♂️
  23
  111
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. قبل از انقلاب یه آخوند کور بود هر شب جمعه میومد خونه ما و همسایه هاى دیگه، روضه میخوند و پنج تومن میذاشتیم کف دستش!!!چند سالى بعد از انقلاب، همون آخوند به اسم ایت الله فلسفى رو با ماشین ضدگلوله جابجا میکردن!! نظرتون درسته. این آمار در مورد اطرافیان خود این وطن فروش ها ممکنه صدق کنه ولى در مورد بقیه مردم!! یادم میاد پدرم با حقوق ٣٠٠٠ تومن درماه بهترین امکانات رفاهى رو برامون میتونست فراهم کنه، خونه، ماشین، مسافرت هاى نوروزى، هر هفته پیک نیک و کوهنوردى و و با اون درآمد، بازنشسته شد، زندگیش خوب بود. حالا یه نظامى هم پایه اون، حقوقش به خرج مسکنش کفایت نمیکنه ، امکانات رفاهى رو بى خیال.
  2
  26
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  اندک اندک اندک اندک جمع دزدان میرسند
  0
  37
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  جامعه آماری این بزمجه همون اخوندها و غربتی هایی بوده که کسی بیل هم دستشون نمیداده.
  0
  14
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  تمام اموالتون چه در ایران و چه در دنیا باید مصادره بشه و به ملت داده بشه. جاوید باد رضاشاه
  0
  5
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.