سپاه پاسداران یکی از جاسوسهای خود را لو داد

ایران بریفینگ : «روزنامه جوان»  وابسته به سپاه پاسداران گفته فردی را به مدت هفت سال به عنوان نفوذی در کلیسای فلادلفیا (واقع در ایران) متعلق به امریکایی‌ها و کلیسای لوقا مربوط به انگلیسی‌ها ورود  داده تا از این طریق به شناسایی افرادی که دعوت و جذب می‌شدند اقدام کند !
 
یکی از روشهای امنیتی جمهوری اسلامی بکار گیری مطبوعات و رسانه ها به عنوان بازوی پرونده سازی و برخوردهای قضایی هست .
 
آنها از همین طریق گزارشهای مورد نظرشان را در این رسانه ها منتشر می کنند و سپس از همان گزارشها به عنوان مکمل پرونده‎ برای فعالین سیاسی و اجتماعی و دگراندیشان استفاده می کنند اما چند هفته‎ای است که این نقش پررنگ‎تر از معمول علنی شده و خبرگزاری‎ها و روزنامه‎هایی که فعالیت عمده آن‎ها وابسته‌ به بودجه‎های دولتی است در کنار کار خبری، «مُخبری» هم می‎کنند.
 
روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران یکی از همان رسانه‎هاست که در عمل در کنار فعالیت رسانه‎ای مشغول به پرونده سازی برای قوه قضاییه و اطلاعات هست .
 
پر رنگ ترین نقش را روزنامه جوان و خبرگزاری فارس در مورد فعالان محیط زیست داشتند که در واقع پیش نیاز برخورد و بازداشت آنها در همین دو رسانه سپاه پاسداران انجام شده بود .
 
جوان در  ۲۱ آذر ۱۳۹۷ با فردی به اسم «مصطفی حجه‌فروشان» متولد ۱۳۲۶ مصاحبه کرده که علنا می گوید نقش جاسوس را در کلیساها بازی کرده است .
 
مصطفی که در جوانی هم بازاری بوده و هم جاسوس سپاه و وزارت اطلاعات ، افتخارش این است که شبیه فیلم‎های پلیسی همانند مسئولیتی که پلیس آلمان در دوره نازی‎ها داشت با تشکیل ارتش سری به میان نوکیشان مسیحی نفوذ می‎کرده و آن‎ها را لو می‎داده و مانع تبلیغ آن‎ها برای مسیحیت می‎شده است.
 
روزنامه جوان زیر سایه بودجه‎های کلانی که از طریق دولت و سپاه جذب می‎کند به چنان درجه‎ای از «هزل نویسی» رسیده که با این جاسوس ترتیب مصاحبه داده است.
 
در مقدمه این مصاحبه آمده «این خیر مشهور اصفهانی که تاکنون خیریه‌های زیادی را بنیان نهاده است در زمانی که استعمار با اهداف خاص شروع به تبلیغ ادیان مختلف خصوصن مسیحیت تبشیری در ایران کرده بود با همراهی دوستانش ارتشی سری برای مقابله با این روند ایجاد می‌کند؛ ارتشی که با نفوذ میان مسیحیان تبشیری مانع اجرایی شدن اهداف آن‌ها می‌شود.»
 
او در این مصاحبه گفته :«میانگین حضور افراد در این بحث (جاسوسی) چهار سال بود ولی من تنها کسی بودم که توانستم هفت سال به عنوان نفوذی در کلیسای فلادلفیا (واقع در ایران) متعلق به امریکایی‌ها و کلیسای لوقا مربوط به انگلیسی‌ها ورود پیدا کرده و از این طریق به شناسایی بچه‌هایی که دعوت و جذب می‌شدند، می پرداختم.»
 
جالب اینجاست حجه فروشان در بخشهایی از این مصاحبه گفته :« مسیحیان مدام صحبت‌هایی از محبت و دوستی می‌کردند و اعتقادات دانش‌آموزان را تغییر می‌دادند!»
 
در واقع نکته مهم برای این روزنامه ترویج «خبرچینی» است. دستگاه‎های اطلاعاتی نظام در شرایطی که مشروعیت خود را در خطر می‎بینند باید برای تشویق جوانان به «مخبری» از روزنامه‎ها کمک بگیرند و آن را شغلی معرفی کنند که باعث افتخار است!
+51
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران
  بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد
  202
  198
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  Wow!!! میگن سازمان سیا و کا گ ب و MI5 شرمنده شدن که با این همه تجربه و جیمز باند و برنامه هاى تربیت جاسوس! چطور نتونستن دست این حاج آفا رو بخونن و اینهمه اسرار مهم رو در اختیارش بذارن که حالا موقعیت استراتژیکشون اینطورى به خطر بیفته!!!
  7
  119
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ها چون مهاجرانی و سروش و شریعتی و رائفی پور عقب افتادگان مذهبی و ذهنی و تاریخی هستند که نمونه های اینان را در همه جای دنیا مشاهده میکنید. از بد حادثه ما گرفتا بدخیم سیستم و حکومت فاشیسم تشیع شده ایم که تفوق عددی برای این ها بسیار بیشتر از کیفیت اندیشه اهمیت دارد. اگر 5 نفر مسیحی میشوند از بدی افکار و رفتار شماست و گر نه در این روزگاران کسانی آتئیست میشوند و کمتر کسی دین عوض می کنند
  5
  145
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  مهره های سوخته که دیگر کار بردی ندارند در همه کشورها بعد از بازنشستگی میتوانند خود را افشا کنند
  1
  12
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.