«سپاه پاسداران ایران در سوریه سرمایه‌گذاری کرده است»

امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران، از سرمایه‌گذاری قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران در سوریه خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری ایلنا، امینی چهارشنبه 19 دسامبر گفت که بخش خصوصی ایران، وارد بازار 500 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری «در پروژه‌های باز سازی سوریه شده است».
 
او با بیان این‌که قرار نیست دولت ایران منابعی برای پروژه‌های عمرانی در سوریه اختصاص دهد، افزود: «دولت اما تضمین این سرمایه‌گذاری را از طریق بانک مرکزی می‌پذیرد».
 
او به این نکته اشاره کرد که بخش خصوصی ایران در حال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فسفات، تامین مصالح ساختمانی به‌ویژه سیمان است.
 
امینی در ادامه از ورود قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران به پروژه‌های باز سازی سوریه خبر داد و گفت: «قرارگاه خاتم الانبیاء هم وارد سرمایه‌گذاری در سوریه شده است».
 
ایران بزرگترین حامی نظام حاکم بر سوریه به ریاست بشار اسد است. شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران در این سال‌ها در کنار نیروهای دولتی سوریه علیه مخالفانش جنگیدند.
 
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، قرارگاهی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در حال حاضر «بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی ایران» است. در حقیقت این قرارگاه، یکی از بزرگترین بازوهای اقتصادی سپاه پاسداران به شمار می‌آید.
+5
رأی دهید
-10
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟