«سپاه پاسداران ایران در سوریه سرمایه‌گذاری کرده است»

امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران، از سرمایه‌گذاری قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران در سوریه خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری ایلنا، امینی چهارشنبه 19 دسامبر گفت که بخش خصوصی ایران، وارد بازار 500 میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری «در پروژه‌های باز سازی سوریه شده است».
 
او با بیان این‌که قرار نیست دولت ایران منابعی برای پروژه‌های عمرانی در سوریه اختصاص دهد، افزود: «دولت اما تضمین این سرمایه‌گذاری را از طریق بانک مرکزی می‌پذیرد».
 
او به این نکته اشاره کرد که بخش خصوصی ایران در حال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فسفات، تامین مصالح ساختمانی به‌ویژه سیمان است.
 
امینی در ادامه از ورود قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران به پروژه‌های باز سازی سوریه خبر داد و گفت: «قرارگاه خاتم الانبیاء هم وارد سرمایه‌گذاری در سوریه شده است».
 
ایران بزرگترین حامی نظام حاکم بر سوریه به ریاست بشار اسد است. شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران در این سال‌ها در کنار نیروهای دولتی سوریه علیه مخالفانش جنگیدند.
 
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، قرارگاهی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در حال حاضر «بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی ایران» است. در حقیقت این قرارگاه، یکی از بزرگترین بازوهای اقتصادی سپاه پاسداران به شمار می‌آید.
+5
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.