دانمارک پناهجویان بزهکار را به یک جزیره دور افتاده منتقل می‌کند

پارلمان دانمارک روز پنج شنبه ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) بودجه سال آینده میلادی که در آن برنامه اسکان پناهجویان بزهکار گنجانده شده بود را تصویب کرد.
 
برنامه اسکان پناهجویان بزهکار در یک جزیره دورافتاده مورد انتقاد بسیاری از افراد و گروه‌ها از جمله رییس شورای عالی حقوق بشر سازمان ملل قرار گرفته است.
 
برخی این برنامه را نشانی از افزایش سیاست های ضدمهاجرتی در دانمارک می دانند.
 
جزیره غیرمسکونی لیندهوم واقع در دریای بالتیک قرار است اقامتگاه پناهجویان بزهکار باشد. این جزیره سه هکتاری پیش از این به عنوان آزمایشگاهی برای انجام تحقیقات و پژوهش‌های دانشمندان دانشگاه‌های دانمارک در زمینه انواع ویروس ها و بیمارهای گوناگون چون آنفولانزای خوکی استفاده می‌شد. یکی از قایق‌هایی که به عنوان وسیله نقلیه برای رفت و آمد به این جزیره استفاده می شود «ویروس» نام دارد.
تقاضای پناهندگی این پناهجویان بزهکار رد شده است اما چون در صورت بازگشت به کشورشان ممکن است مورد شکنجه و اعدام قرار گیرند، به کشورهای خود فرستاده نمی شوند.
 
دولت دانمارک قصد دارد ۱۰۰ نفر از این پناهجویان بزهکار را بعد از ساخت اقامتگاه به این جزیره منتقل کند.
وزیر اقتصاد دانمارک، کریستین یانسن، با توضیح اینکه اقامتگاه ساخته شده در جزیره لیندهوم یک زندان نیست گفت: «پناهجویان اجازه خواهند داشت سوار قایق شده و به خاک اصلی دانمارک بیایند اما برخی از این پناهجویان که تحت نظارت هستند، حتما باید شب به جزیره بازگردند.»
آقای یانسن با اشاره به شبه جزیره بودن دانمارک گفت: «بسیاری از شهروندان دانمارک در جزایر زندگی می کنند و هیچ کدام احساس نمی کنند حقی از آنها ضایع شده است.»
 
آقای یانسن با اشاره به شبه جزیره بودن دانمارک گفت: «بسیاری از شهروندان دانمارک در جزایر زندگی می کنند و هیچ کدام احساس نمی کنند حقی از آنها ضایع شده است.»
+20
رأی دهید
-2
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  به نظرم ایده خوبیه.
  0
  28
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  نظر شما چیست؟