فیسبوک اطلاعات خصوصی و پیام‌های کاربران را در اختیار شرکت‌ها گذاشته است

بر اساس یک گزارش رسانه‌ای، فیسبوک به برخی از شرکت ها اجازه داده است که دسترسی گسترده‌تری به اطلاعات خصوصی کاربرانش پیدا کنند. این گزارش نشان می دهد اطلاعاتی که فیسبوک اجازه داده شرکت‌ها به آن دست یابند، فراتر از حد اعلام شده پیشین است.
 
برخی از اطلاعات داده شده شامل «پیام‌های خصوصی» کاربران فیسبوک بوده است که تعداد آنها بیش از ۷۰میلیون نفر گزارش شده است. این اطلاعات از طریق «اپ ها» یا برنامه های این شرکت‌ها که با فیسبوک مرتبط هستند، به شراکت گذاشته شده است.
 
روزنامه نیویورک تایمز با انتشار این گزارش نوشت مایکروسافت، نتفلیکس (پخش فیلم) و اسپاتیفای (پخش موسیقی) از شرکت هایی هستند که فیسبوک اطلاعات خصوصی کاربرانش را در اختیار آنها گذاشته است.
 
این تازه ترین رسوایی علیه فیسبوک به شمار می‌رود که با انتشار گزارش‌های مشابه دیگر در گذشته، اعتماد کاربرانش به آن آسیب دیده بود.
 
فیسبوک اطلاعات کاربرانش را با بیش از ۱۵۰ شرکت سهیم شده است و این شرکت‌ها تنها در زمینه فناوری‌های حوزه کامپیوتر و اینترنت فعال نیستند و برخی از آنها سازمان‌های رسانه‌ای و سازندگان خودرو هستند. قراردادها با این شرکت‌ها از سال ۲۰۱۰ امضا شده و برخی از آنها تا سال جاری میلادی نیز ادامه داشته است.
 
فیسبوک در واکنش به این گزارش می‌گوید اطلاعات داده شده با اجازه کاربران بوده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، نتفلیکس هم گفته است هیچ زمانی به پیام‌های خصوصی کاربران در فیسبوک دسترسی پیدا نکرده و خواستار دسترسی به آنها نیز نشده است.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.