پرونده بی آبروی نماینده مجلس سراوان مختومه شد

شامگاه دوشنبه : 26 آذر امسال، فیلمی از محمدباسط دورازهی نماینده مردم سراوان در مجلس در میان کاربران فضای مجازی دست به دست شد که نشان می‌داد این نماینده با یکی از کارمندان گمرک درگیری لفظی داشته است، واکنش‌های کاربران فضای مجازی باعث شد تا نمایندگان مجلس و حتی هیئت‌رئیسه نیز به موضوع حساسیت پیدا کنند.
 
پس از این واکنش‌ها بود که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان نیز که طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، مسئول مستقیم رسیدگی به رفتار و اظهارات نمایندگان است نیز به موضوع ورود کرد و محمدجواد جمالی سخنگوی این هیئت هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از بررسی پرونده نماینده سراوان خبر داده بود.
 
حالا، منوچهر جمالی سخنگوی این هیئت با اشاره به آخرین وضعیت پرونده نماینده سراوان در این هیئت، گفت: به تازگی نشست مشترکی بین اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، هیئت‌رئیسه مجلس و آقای امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیرامون درگیری لفظی این نماینده در گمرک برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه در این جلسه فیلم کامل گمرک از ابتدا تا انتهای ماجرا مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: آنگونه که در این فیلم مشاهده می‌شود، نماینده سراوان 8 دقیقه در مقابل ورودی گمرک معطل شده و کسی برای تعیین تکلیف ورود وی به ساختمان اقدامی انجام نداده است، ابتدا راننده این نماینده برای هماهنگی‌های لازم وارد ساختمان گمرک می‌شود، اما پس از معطلی، خودش وارد سالن انتظار ورود می‌شود.
 
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس افزود: به دلیل اینکه کارمند گمرک می‌بایست چند کار را به طور همزمان انجام دهد، فرصتی برای پیگیری کار نماینده نداشته است، حتی ریموت کنترل خودروی آقای دُرازهی در اختیار کارمند گمرک بوده که تصویر او نیز در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده، دیده می‌شود.
 
جمالی اضافه کرد: آن طور که در این فیلم مشاهده می‌شود، قسمتی از بخش انتهایی خودروی نماینده سراوان در خط ویژه اتوبوس مانده و در مسیر ترافیک ایجاد کرده بود، که همین مسئله موجب درگیری لفظی بین نماینده و کارمند گمرک می‌شود؛ آن شخصی هم که از ماجرا فیلمبرداری کرده یکی از ترخیص‌کنندگان بوده و پس از اینکه متوجه می‌شود، یک نماینده مجلس در محل حضور دارد، اقدام به فیلمبرداری می‌کند، او اصلا کارمند گمرک نبوده است.
 
وی با بیان اینکه در مجموع صحبت‌های آقای دُرازهی 2 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد، به جمع‌بندی‌های هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره پرونده نماینده سراوان اشاره کرد و گفت: در این جلسه اعضای حاضر، با اکثریت آراء، به این جمع‌بندی رسیدند که بازدید سرزده از دستگاه‌ها و بررسی عملکرد آنها جزو وظایف نظارتی نمایندگان مجلس است و مسئولان باید همکاری‌های لازم را داشته باشند، البته در این جلسه، هیچ کس برخورد و درگیری‌های لفظی بین دو طرف را تأیید نکرد.
 
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به بخش دیگری از مصوبه این هیئت درباره پرونده نماینده سراوان در مجلس، تصریح کرد: مقرر شد که وقتی نمایندگان مجلس، در زمانی که به دستگاهی مراجعه می‌کنند، شخصی برای پیگری امور و ورود آنها به ساختمان، هماهنگی‌های لازم را پس از رؤیت کارت نمایندگی، انجام دهد تا این مسائل پیش نیاید.
 
جمالی در پایان خاطرنشان کرد: پرونده نماینده سراوان در مجلس در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خاتمه یافته است.
+3
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  هیچ به هیچ، تاراج کنید و ایران و ایرانی را حراج کنید نه شرفی نه انسانیتی همه دزد و جنایتکار هستید مرگ بر خدایتان که انگل هایی مثل شما آفریده مرگ بر رهبر و اسلام تان
  39
  64
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  آبرو ؟؟؟ مگه دارند؟؟
  0
  53
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  اینها کدومشون آبرو دارن که این دومیش باشه
  58
  62
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  [::آزاذه - تهران، ایران::]. آزاده عزیز ، فکر کنم تو هم به اندازه من خندیدی ، 😂😂 این احمق‌ها اگر متن اخبار رو درست بنویسن آنقدر مورد تمسخر جهانی قرار نمیگیرن ، همش بر میگرده به سوادشون که سواد قرآنی نه دانشگاهی ( پرونده بی ابرویی ) همین سه لغت کافیه . تمام دنیا میدونن که تنها چیزی که از بدر انقلاب تا الان تا همیشه از اخوند و اسلام در میاد بی ابرویی ‌، بی عقلی ، بی سوادی .. 😂😂
  28
  58
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  samak - پاریس، فرانسه

  این نماینده پر رو و از خود راضی، بیسواد و بد دهن، یکی ازمیان این نمایندگان بیسواد و بی همه چیز است، که نه منتخب مردمند و نه آگاه به دردهایشان
  0
  27
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  این آقا قرار بود سفارشی انجام داده و مبلغ هنگفتی به جیب بزند که به بن بست ترافیکی خورده و عصبانیت خودرا طبق شخصیت درونی اسلامگرایی خود بروز داده است .ولی چرا باید تاوان این برخورد را فیلم بردار و کارمند بد شانس بدهد .. زور و استبداد اسلامی
  1
  34
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.