تصویری از شفیعی کدکنی که تحسین همگان را برانگیخت

خبرآنلاین: انتشار تصویری متفاوت از محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد و چهره سرشناس حوزه ادبیات، توجه بسیاری از فعالان حوزه فرهنگ و ادب را به خود جلب کرد.
 
این تصویر به مراسم بزرگداشت محمدعلی موحد در روز سه‌شنبه ۲۷ آذر مربوط است که شفیعی کدکنی به دلیل نبود صندلی خالی در سالن اجتماعات، با لبخندی که به لب دارد، بدون هیچ گلایه‌ای روی پلکان عبوری نشسته است.
 
با این‌که فروتنی و منش این ادیب توانا، تحسین بسیاری را برانگیخت، با این‌حال بی‌توجهی حاضران و برگزارکنندگان مراسم به این امر، واکنش‌های منفی بسیاری را به همراه داشته و موجب ابراز ناراحتی و تاسف است.
+256
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این استاد گرامی خودش میدونه تو چه کشوری زندگی میکنه. کشوری که مردمش فقط به آغازاده ،عمامه به سر و پیشونی قهوه ای احترام میزارند و علم و دانش و سواد اصلا مهم نیست براشون از این بهتر نمیشه. بخاطر همین ناراحت نیست
  5
  328
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  تواضع و فروتنى از خصوصیات آدم هاى باسواده. حالا مقایسه کنید با ملا ها که دستشون رو دراز میکنن که احمق هاى دور و برش ببوسن! یا نماینده اى که فحاشى میکنه چون یه کم معطل شده!!
  3
  313
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  ارژن پارت - شیراز، ایران

  [ ترا به سیرِ چمن گر دل و دماغ نماند/. چه جایِ شکوه! که اینجا بهار و باغ نماند/. چنان شبانه سمومی برین کرانه گذشت/. که از شقایقِ این باغ، غیرِ داغ نماند////آن عاشقان شرزه که با شب نزیستند/. رفتند و شهر خفته ندانست کیستند/. فریادشان تموج شط حیات بود/. چون آذرخش در سخن خویش. زیستند/. مرغان پر گشوده ی طوفان که روز مرگ/. دریا و موج و صخره بر ایشان گریستند/. می گفتی ای عزیز ! سترون شده ست خاک/. اینک ببین برابر چشم تو چیستند/. هر صبح و شب به غارت طوفان روند و باز/. باز آخرین شقایق این باغ نیستند] استاد شفیعی کدکنی
  28
  314
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  به قول شاعر: من از رویین خار بر سر دیوار دانستم که ناکس کس نمیگردد از این بالا نشینیها حالا مثلا اون گله که روی صندلی با خودشون یا پیش خودشون چی فکر میکنند؟ اصلا این بیدردهای مفلوک قادر به فکر کردن هستند. مسلما نه.
  1
  149
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  درخت هرچه بارش بیش سرش پایینتر
  0
  134
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  مطمئنم که خیلی ها حاضر بودند که با کمال میل جای خود را به ایشان بدهند، ولی یا ندیدند و یا به جا نیاوردند!
  0
  34
  یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.