ویدویی دیدنی از مانور تعدادی جنگنده اف ۱۵ در ارتفاع پایین

اف-۱۵ جنگنده آمریکایی است که برای برتری هوائی به سفارش دولت آمریکا (برای نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا و گارد ملی هوائی) طراحی و ساخته شده‌است. این هواپیما را شرکت مک‌دانل-داگلاس که اکنون بخشی از شرکت بوئینگ است می‌ساخت. اف-۱۵ جنگنده اصلی آمریکا برای مراقبت از مرزهای هوائی این کشور است.استفاده از دوموتور قدرتمند توربوفن با قدرت ۲۹۰۰۰ پوند کشش (۱۳۱۵۴کیلوگرم) در ثبت اوج‌گیری و شتاب و دارا بودن یک سازه هوایی قوی که حاصل هزاران ساعت مطالعه و بررسی‌های رایانه ا ی و انجام آزمایش‌ها تونل باد بوده و نیز استفاده از سطوح فرامین پروازی قوی که قابلیت پرواز را در این هواپیما خارق‌العاده ساخته است؛ همچنین استفاده از سامانه هوایی دیجیتال و نصب یک رادار با برد بلند حدود۱۰۰مایل (۱۶۰کیلومتر) در اف-۱۵ و به‌کارگیری آخرین نوع رادار برد متوسط واستفاده از موشکهای هوا به هوای اسپارو و کوتاه برد حرارت یاب سایدوایندر و مجهز شدن این جنگنده به توپ سرعت بالا، از آن یک عقاب با سرعت بالا ساخته‌است. توسعه جنگنده اف-۱۵ با تولید هواپیماهای جدید روسی در سال ۱۹۶۷ هم‌زمان گردید و این در حالی بود که در همان زمان جنگنده‌های اف-۴در ویتنام در گیر بودند؛ در واقع تحت این شرایط، نیروی هوایی ایالات متحده به‌طور جدی ساخت جنگنده اف-۱۵را آغاز نمود.
+38
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  ای بابا من فکر کردم پشتک مشتک میزنن. اینا که فقط داشتن دور میزدن.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  پس این اختر . ف‌۴۵ مدل حسینی. شعله درخشان ۱۴ زینبی. ما کجا هستند.؟ هی‌ عکس به ما نشان می‌‌دهند. پرواز هیچی‌. مانور هیچی‌. سیستم هیچی‌. سلاح هیچی‌. یکی‌ نیست. به اینها بگوید. با با. هی‌ حسین حلبی بچه توپخانه را اورید. یک چکش به دست. ف‌۴ ۶۰ سال پیش را صافکاری کند. "قبول دارم. کارش حرف ندارد.بعد از صافکاری می‌‌درخشد. بتونه نگو.نمره ۲۰". ولی‌ همه این کوشش بی‌ خود. هواپیما جنگی. سوخت می‌‌خواد. باید پرواز کند، موتور می‌‌خواد. چرخ می‌‌خواد. سیستم رادار می‌‌خواد. سلاح پیش رفته می‌‌خواد. جنگ ممسنی که نیست. که گوئید. با چماق اسلامی می‌‌زنیم توی سر ف‌۱۵.
  4
  50
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  ۵۰
  Botol - آلمان، آلمان

  به این ابزارهای کشنده در دنیا احتیاجی نیست. آیا ناتوان تر از انسان که همواره با یکدیگر در حال ستیز هستند ، وجود دارد؟
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
  ۴۷
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران

  بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد
  1
  39
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  اینکه چیزى نیست!! قاهر ٣١٣، توانایى گول زدن رادارش از همه این هواپیما ها پیشرفته تره. تو عکسش که بر فراز کوه دماوند منتشر شده بود، انعکاس لامپ هاى سالن نمایش هنوز رو بدنه اش بود و اینطور رادار باور نمیکنه که این هواپیما داره پرواز میکنه و فکر میکنه هنوز تو سالن در حال رونمایى شدنه!! تکنولوژى به این میگن، حالا توانایى اتوماتیک فرستادن صلوات و پخش آیه هایى از قران مجید که توانایى إشراف خلبان مهاجم رو به دین شریف اسلام داره و تعبیه محل اقامت نماز روى بال هاى هواپیما و استفاده از اشهد بجاى ایجکت هم طراحان F15 رو به این فکر انداخته که کپى کنن و از تام٢٨ دعوت کردن بره اونجا و کمکشون کنه!! راستى از تام ٢٨ خبرى نیست!!! بعضى از دوستانى که با ایشون و نظرات جنجالیش آشنایى دارن میدونن من چى میگم! اعجوبه اى بود برا خودش تو صنعت هوا فضا!! نظراتى میداد که دانشمند ها توش مونده بودن که از کجاش در میاره این همه علم رو! بعد معلوم شد که ایشون و تفکر عمیق و باور و راهبه ، دانش آموختگان حوزوى مکتب سعید طوسى بودن و الان هم براى گذروندن دوره هاى تکمیلى سعید طوسى رفتن خدمت ایشون و دیگه پیداشون نیست!!!
  0
  5
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.