چهارمین دانش آموز آسیب دیده در آتش سوزی دبستان در زاهدان , جان باخت

آتش‌سوزی در کلاس درس چهار قربانی گرفت یکی دیگر از کودکان دانش‌آموز که در آتش سوزی در دبستانی در شهر زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان، آسیب دیده بود درگذشته است.
 
روز پنجشنبه، ۲۹ آذر (۲۰ دسامبر)، خبرگزاری ایرنا به نقل از مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گزارش کرد که مریم نوکندی، یکی از چهار دانش آموز مرکز پیش دبستانی واقع در این شهر که در آتش سوزی در این مرکز آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شده بود به خاطر گستردگی سوختگی شامگاه گذشته جان خود را از دست داد.
 
روز گذشته پیکرهای مونا خسرو پرست، صبا عربی و یکتا میرشکار، سه دانش‌آموز دیگری که در این حادثه جان داه بودند در شهر زاهدان تشییع شد.
 
روز سه‌شنبه این هفته، بخشی از مجتمع پیش دبستانی و دبستانی "اسوه حسنه" واقع در خیابان مصطفی خمینی در شهر زاهدان دستخوش آتش‌سوزی شد که اثر آن، این چهار دانش‌آموز پیش دبستانی به شدت آسیب دیدند.
 
ماموران آتش‌نشانی زاهدان علت این حادثه را آتش گرفتن بخاری نفت سوز در کلاس درس گزارش کردند. در ایران، هنوز هم استفاده از بخاری نفتی در برخی مدارس رواج دارد و آتش گرفتن بخاری‌ها در کلاس درس حادثه‌ای غیرعادی نیست. در مواردی این حوادث خسارات و تلفات جانی هم در پی داشته است.
 
وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی تایید کرده که سیستم گرمایش در بیش از ۴۰ درصد مدارس و مراکز آموزشی ایران ایمن نیست و نیاز به بازنگری دارد. استفاده از بخاری نفتی به خصوص در مناطق توسعه نیافته‌تر و دورافتاده ایران رواج بیشتری دارد و اخیرا یک مقام وزارت آموزش و پرورش گفت که تعویض و نوین‌سازی سیستم گرمایش مدارس نیازمند تخصیص بودجه کافی است.
 
در حادثه آتش سوزی در مرکز پیش‌دبستانی و دبستانی اسوه حسنه، مدیر آموزش و پرورش ناحیه دوم زاهدان استعفا کرد و مدیر و یکی از مربیان این مرکز به خاطر سهل‌انگاری بازداشت شدند. گزارش شده است که مقامات محلی مجوز این مرکز آموزشی را هم لغو کرده‌اند.
مراسم تشییع پیکرهای سه قربانی آتش سوزی روز گذشته در زاهدان برگزار شد
آتش سوزی از بخاری نفتی در کلاس درس آغاز شد
به گزارش منابع خبری مجوز مجتمع اسوه حسنه لغو شده است
 «مونا خسروپرست» و «صبا عربی»
+28
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این گردن کلفت های مفت خور که ظاهرا مسئولین شهر هستند و در مراسم تشییح جنازه این نازنین های سوخته شده امده باید شرم کنند. باید خجالت بکشند.مهمتر انکه باید ان تابلو مدرسه را بر فرق سر یا ملاج مدیر کل اموزش و پرورش و رئیس اداره و سایر مفت خور ها کوبید. لطفا یکبار دیگر بنام مدرسه توجه کنید. اسوه حسنه. تف بر ان شرف نداشته شما. این جنایت در سرد ترین و قطبی ترین کشور های جهان که فاقد منابع نفت و گاز میباشند اتفاق نمی افتد.وقتی که نماینده مجلس ان مردکی باشد که بجای تامین نیاز های مردم یا انجام وظیفه همراه با یک مفت خور ووارد کننده اتومبیل مشغول است تا پیمان نامه ان وارد کننده اتومبیل را در نزد مدیر کل گمرک تمدید کند و این نماینده بی مسئولیت بتواند به دلالی تعیین شده خودش برسد چنین افرادی بنام نماینده دیگر وقت بررسی های کمی و کاستی شهر را ندارند. اگر تمام مدارس و دانش اموزان در اتش بسوزند از نظر مجلس و مجلسیان مطلب مهمی نیست و حرفی در مجلس مطرح نمیشود. اما اگر ان فضاحت مشهور نماینده سراوان در گمرک پیش امد تمام مجلسیان قیام میکنند که چرا باین نماینده بی احترامی شده. ایا هیچ نماینده ای
  0
  105
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  از این جنایت که بر سر نوباوگان این کشور بوجود امده حرفی و مطلبی را بیان میکنند. ایا هیچ نماینده ای در صدد استیضاح وزیر اموزش و پرورش میباشد؟؟ ایا چنین جنایت وحشنتاکی که بر سر نوباوگان کشور ما بوجود امده افکار پوسیده و افکار چرکین این نمایندگان را بحرکت در اورده؟؟ ایا هیچ نماینده ای این نوجوانان کشور را با حضرت رقیه و حضرت سکینه و صد ها حضرت های دیگر مقایسه میکنند. ایا در این مجلس وحوش هیچ فرد با احساس و با مسئولتی پیدا میشود و بپرسد که چرا بجای استیضاح وزیر اقتصاد این وزیر بی مسئولیت اموزش و پرورش را استیضاح نمیکنند؟؟ این نمایندگان مفت خور مجلس چرا از این جنایت تکان نمی خورند.؟/ چرا ؟؟ایا اینها نماینده مجلس هستند یا نماینده وحوش.بهر حال روزی میرسد که این جانیان بنام نماینده باید در پیشگاه این مردم پاسخ دهند. مطمئن باشید این مردم شما را در میدان های همان شهری که انتخاب شده اید استیضاح خواهند کرد. این مردم این جنایات را نمی بخشند و فراموش نخواهند کرد
  0
  90
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  امیدوارم در آتشی به بزرگی دریا بسوزید تا بفهمید این طفلک ها چی کشیدن ! الهی بمیرم :(
  0
  96
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  وای بر ما چه خواهد آمد برسرمان !!!!کو آن خدای ظالم و ستمگر اسلام ......
  1
  36
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  ز گهواره تا گور این نازنین ها، چندان فاصله اى از هم نداشت. وجدان مسئولین کجاست؟
  0
  26
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.