علی شمخانی: آمریکا می خواهد ایران را تجزیه کند

العربیه : دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران آمریکا را به تجزیه و تضعیف ایران متهم کرد و مدعی شد که این کشور با قدرتی که دارد آمریکا را مایوس خواهد کرد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه 19 دسامبر، «علی شمخانی» پیش از ظهر امروز در مراسمی که تحت عنوان «یادواره شهید تندگویان و یک هزار و 55 شهید صنعت نفت در اهواز» برگزار شد، اظهار کرد: «مهم این است که بدانیم هر کدام از اقشار کجای راهبرد قرار دارند، آن وقت پیروزی حتمی خواهد بود. صدام هم فکر می‌کرد یک هفته‌ای خوزستان را اشغال می‌کند و یا اینکه چون اکثر مردم استان عرب هستند با گل از وی استقبال می‌کنند ولی امروزه او حتی برای مقبره‌اش نگهبان دارد و عراق در اختیار شیعیان و ایران پابرجا است».
 
وی با این گفته که «می‌توانیم این مقطع از فشار اقتصادی آمریکا را با تکیه بر توانمندی داخلی ایران مدیریت کنیم»، بیان کرد: «ترامپ خاک ریزهای مختلف تعهدات خود را رد کرد؛ بنابراین با عهدشکنی‌های ترامپ باید راهبرد تحریمی آمریکا که به منظور تسلیم جمهوری اسلامی و تغییرات در این کشور به کار برده را مأیوس کنیم».
اعتراف شمخانی به دخالت ایران در کشورهای مدیترانه و دریای سرخ
 
شمخانی با این ادعا که آمریکا می خواهد تمامیت ارضی ایران را بر هم بزند، گفت: «آمریکا به دنبال تجزیه و تضعیف ایرانی است که امروز در مدیترانه و دریای سرخ حضور دارد.»
 
گفتنی است تاکنون دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و دیگر مقامات آمریکایی به صراحت از «تغییر رژیم» در ایران حمایت نکرده‌اند بلکه گفته‌اند که در پی «تغییر رفتار رژیم ایران» در منطقه و جهان هستند.
+12
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  من فکر کنم قبلش شما ایران را نابود میکنین
  2
  80
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  شمعدون ، تجزیه نه شخم قراره بخورید ..😂🙏 آنچنان شخمی بخورید که تا ریشه ‌ ‌و دین قرون وستا و وحشی اسلام برایه همیشه کنده شه ، روزی برسه که تو گلویه اخوند سرب داغ بریزن ...
  51
  110
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما بلایی سر ایران و مردم اوردید دیگر بس کنید روزی را میبنم که ایران جز کویر زمین بی حاصل مردم همه مهاجرت کنن به گشورهای دیگر. شما رحم کنید به ملتی که بنام دین دورغین نابودش کردید
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. اینجوری که آخوندا مثل زالو چسببیدن به ایران و ول نمیکنن. تنها راهی که میشه از دست آخوند راحت شد اینه که .... بعدش حال کنید و تماشا کنید آخوندا به چه .... میافتن
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  شروع شد ترسوندن عوام. فکر نمیکنم ایران نابود شده بهتر از تجزیه شدش باشه. عملا شما بدترین راه رو رفتید و باقی زیانها پیش ضربه هایی که شما زدین سوتفاهمه
  93
  11
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  از کدوم ایران میگید ایران طبق تئوریهای تو ولایتی حسن خرص الله یا لنگیهای یمنی یا ایران علم الهدی و جنتی؟
  0
  125
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان

  امریکا به دنبال تجزیه ایران نیست بلکه ساسیت کثیف نژادپرستی نود ساله بر علیه تورک و عرب کرد بلوچ و ترکمن باعث این مسله می شود. به جای اندیشدن به علت اصلی ان دنبال ایجاد بهاننه و تلاش برای اقدامات گذشته تان هستید. بهترین گزینه برای اینده ایران جدایی و تجزیه است . ما در جارچوب ایرلان به جز بدبختی و توهین و تمسخر و نابودی وطنمان چیزی نمی بینیم . چرا کشور مستقل خودمان را نداشته باشیم. ایران کدام اقتصاد و سیاست قوی و مدرنی را برای ما خواهد اورد . با کدام مردم با فرهنک و مدرن می خواهیم هموطن باشیم.
  99
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان::]. کسی جلوی شما را نگرفته برگردد مغلستان بهابادیت یا برو به ابادی اردوخر البته نه مناطق' اشغالی کردها و ارمنیها و یونانیها توسط مغلها
  3
  84
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  سیاست کثیفه! بوش از همین حربه براى اشغال عراق استفاده کرد، ادعاى توانایى عراق به حمله به آمریکا!!! درعرض ٤٥ دقیقه که توسط دیک چینى در کنگره آمریکا مطرح شد، مجوز حمله و اشغال عراق رو صادر کرد، بعد هم که دستشون رو شد و از سلاح هاى کشتار جمعى ادعایى خبرى نشد، حرفاشون رو عوض کردن و موضوع آزاد کردن!! عراق رو مطرح کردن. حالا این دلقک رژیم هم داره از همین حقه براى ترسوندن مردم استفاده میکنه تا خودشون رو منجى و عامل جلوگیرى از تجزیه ایران نشون بدن. [::Azerbaijan.oglu - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز، این نواى تجزیه و وعده استقلالى که شما ازش حرف میزنین، جزوى از همین سیاسته، اگه کسانى مثل شما هیزم به اجاق این سیاست ها نریزین، این ملیجک دربار سید على گدا هم هیچوقت نمیتونه مردم رو از این موضوع بترسونه و بقاى رژیمى که با تفرقه انداختن بین اقوام مختلف ایرانى، تفرقه انداختن بین ترک و لر و بلوچ و شیعه و سنى، به جنایت هاشون ادامه بدن و بقاى حکومت خودشون رو تضمین کنن. ایران زیباى ما، جذابیتش وجود اقوام و ملیت هاى مختلف زیر یه سقف حکومت دمکراتیک آینده اس.
  2
  1
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. آقای اردک ماهی یا ابن ملجم مرادی (منصوب به مرادیهای کرد) هنوزم تو فاز علاقه به مغولها گیر کردی؟ میخوای بگم مغولا بیان پیشت تکلیفتونو باهم روشن کنید. یک کرد عراقی نژاد اجازه نداره به ملت بزرگ و کهن تورک ایران که خاک این سرزمین رو با استخوانهاشون طی ده ها هزار سال ساختن و صاحب تمامی تمدن های کهن این سرزمین هستن توهین کنه. اجدادت حداکثر 200ساله از عراق به ایران مهاجرت کردن و نسلتون از ترکیب عربها با پاکستانیهای تبعیدی به عراق به وجود اومده و تمام فرهنگ لهجه و لباس و قیافتون شبیه عراقیهاست. پس کاش افتخار مغول بودن داشتی. چون اصلا در سطح اینکه افتخار تورک بودن داشته باشی نیستی. احترام خودتو نگهدار بخصوص که رقمی نیستی.
  99
  3
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من نه تو نه .... باهاشون جر بحث کنم.و مثل امثال تو هم عقده مثبت و منفی گرتن ندارم که یک روز بنام کفی اسلکنده یک روز گورتخر از ماداگاسکار و یک روز قارش میش از مغول اباد کومنت بدم. تو باز شرو کردی به تاریخ قژ فژ تر و ... ساختن قصه ننه بزرگها را برای خودت تعریف میکنی< و غیر خودت هم نه کسی باورش داره و نه حوصله گوش دادن به ان. یک بار برتا همیشه اینو بدون من کرد نیستم ولی افتخار میکنم به من کرد بگن بعد هم ترک تنها جای ثمش در تایخ ایران در زمان قاجارهاست که باعث تجزیه و بزرگترین خیانت به ایران شدند و ایران همیشه معلق به قوم اریایی یعنی کردها به عنوان اجداد ما(مادها)بعد فارس و بعد پارتها بوده. جای ثم ترک را در ایران فقط در گاری کشیدن پیدا میکنی نه فرهنگ ایران،چون مغولکها نه فرهنگ داشتن و نه دارند و این چند سیر انسانیت را هم در ایران یاد گرفتن.حالا شروع ن به پژ فژ تر و چس کردن و هر جا استخون یک قاطر پیدا شده بگو اجداد مغول تو اونجا بودند.
  1
  124
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سیران اوهانیان - نورنبرگ، آلمان

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. من تعجب میکنم که شما اصلا این گله را تاخل الفبا حساب میکنید که جوابنامه ای بارشون کنید.تا ریخ و فرهنگ دنیا به اعتراف تمام ملل مترقی امروزی نشأت گرفته از فرهنگ و تاریخ اقوام اریایی ایران است حالا یکی پیدا میشه بو قول شا دم از تاریخ ننه بزرگش یا همون قژ و فژ ی که شما گفتید میزنه و میخواد جای ثمی برای قبیله خودش تر تاریخ انسانها باز کنه. بدبختی ایران و ایرانی بعد از اوار شدن اخوندها اغاز شد،شما اخوندها را اگر زیر ذره بین قرار بدید هیچ ریشه ایرانی ندارند، یا مثل موسوی اردبیلی و خلخالی از کره مغولها هستند یا مثل خمینی و خامنه ای نصفه مغول و نصفه عرب و نصفه سیک هستند و سعی دارند تاریخ و فرهنگ ایران و ایرانی را نابود کنند.
  2
  133
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. هرچی .... میزنی منتشر میشه و هرچی.... میکنم منتشر نمیشه...... بد ذات. کاش در یک سایت آزاد زیاده خوری میکرزدی تا اجداد نداشتتو بیارم جلوی چشت. شکاف بر نداری اینهمه به خودت مثبت دادی و به من منفی. معلوم شد اون بی شرفی که ول علاق میشینه منفی مثبت میده کیه. میدونستم احتمالا باید یه.... بد ذات باشه.
  183
  0
  شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.