رئیس دیوان محاسبات: ۴۰ میلیارد تومان از نجومی‌بگیران پس گرفته شد

 عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور رئیس دیوان محاسبات ایران از به سرانجام رسیدن پرونده موسوم به «حقوق‌های نجومی» مدیران نهادهای دولتی خبر داد و گفت عده‌ای از آنها به محرومیت موقت یا دائم از خدمت محکوم شده‌اند.
 
عادل آذر روز چهارشنبه ۲۸ آذر اعلام کرد که طبق بررسی‌های دیوان محاسبات، ۳۹۷ نفر دریافتی‌های غیرقانونی داشتند که تاکنون مبلغ چهل میلیارد تومان از این دریافتی‌ها به دولت بازگردانده شده است.
 
بحث مربوط به حقوق بالای برخی از مدیران دولت حسن روحانی که از آن با عنوان «حقوق‌های نجومی» یاد می‌شود از سال ۹۵ با انتشار فیش‌های حقوقی مدیر عامل صندوق توسعه ملی و مدیران برخی از بانک‌ها در رسانه‌های اصول‌گرا مطرح شد.
 
مقامات قضایی ایران می‌گویند که برای برخی از این مدیران علاوه بر بازگرداندن این دریافتی‌ها، حکم زندان نیز صادر شده است. اما در اظهارات روز چهارشنبه رئیس دیوان محاسبات اشاره‌ای به صدور حکم حبس در این باره نشده است.
 
آقای آذر گفت: «همه نجومی‌بگیران تعیین تکلیف شده‌اند؛ از انفصال موقت و دائم از خدمت تا کسر حقوق و معرفی به قوه قضائیه به عنوان مجرم از جمله برخوردها با آنهاست».
 
به گفته وی، آخرین این موارد مربوط به سه ماه قبل است که فردی در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه دولت، بالای ۳۵ میلیون تومان دریافتی داشت.
 
رئیس دیوان محاسبات بدون اشاره به نام این فرد یا شرکت مورد بحث عنوان کرد: «این پرونده در مرحله رسیدگی است و بعد از این که هیأت مستشاری رأی داد و به قوه قضائیه ارسال کرد آن وقت نتیجه مشخص می‌شود».
 
پیش از این حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، تاکید کرده بود که «پرداخت‌های غیرمتعارف محدود به قوه مجریه نیست».
 
همچنین علی مطهری، نایب رئیس مجلس، گفته که در برخی نهاد‌های دیگر از جمله ستاد اجرایی فرمان امام‌، نهاد اقتصادی و مالی تحت نظر آیت‌الله خامنه‌ای، «این موضوع وجود دارد».
+14
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.