آلبانی دو دیپلمات ایرانی را به دلایل امنیتی از این کشور اخراج کرد

 آلبانی مقر بیش از دو هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است. آلبانی می‌گوید دو دیپلمات ایرانی را به ظن فعالیت‌های غیرقانونی که امنیت کشور را به خطر انداخته، اخراج کرده است.
 
یک سخنگوی وزارت خارجه آلبانی روز چهارشنبه ۲۸ آذر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این دو دیپلمات به خاطر «نقض وضعیت دیپلماتیک‌شان» اخراج شده‌اند.
 
وی افزود که این تصمیم پس از مذاکره با سایر کشورها از جمله اسرائیل اتخاذ شده است.
 
این سخنگو نام دیپلمات‌های اخراج شده را فاش نکرده است.
 
یک شبکه تلویزیونی خصوصی در آلبانی گفته که دیپلمات‌های یاد شده مظنون به انجام فعالیت‌های غیرقانونی در رابطه با یک بازی مقدماتی جام جهانی بین آلبانی و اسرائیل در دو سال پیش هستند.
 
حدود بیست نفر پس از این بازی دستگیر شدند که با یک حمله احتمالا تروریستی تهدید شده بود.
 
مقام‌های آلبانی گزارش این شبکه تلویزیونی را تایید نکرده‌اند.
 
آلبانی مقر بیش از دو هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق است که پس از بسته شدن اردوگاه‌های آنها در عراق، به این کشور منتقل شده‌اند.
 
جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر درگیر تنش‌های دیپلماتیک با کشورهای مختلف اروپایی بر سر اتهام دخالت ماموران آن در بمبگذاری‌ و سوء‌قصد به مخالفان خود بوده است.
 
فرانسه و دانمارک می‌گویند که توطئه ماموران دیپلماتیک و امنیتی ایران برای حمله به مخالفان جمهوری اسلامی را خنثی کرده‌اند.
 
در همین زمینه، آلمان یک دیپلمات ایرانی مامور در اتریش به نام «اسدالله اسدی» را در ایالت باواریا دستگیر و او را متهم کرد که به یک زوج برای حمله به همایش روز نهم تیرماه مجاهدین خلق در حومه پاریس مواد منفجره داده است.
 
این دیپلمات به بلژیک تحویل شده است.
 
فرانسه در دهم مهرماه دارایی‌های متعلق به سرویس‌های اطلاعاتی ایران و دو شهروند ایرانی را در واکنش به «طرح حمله» به این همایش مسدود و اوایل آبان نیز یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد.
 
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به این اتهام‌ها واکنش نشان داده و با اشاره به اینکه هرگونه «اقدام تروریستی» از سوی جمهوری اسلامی محکوم است٬ گفته بود: «با توجه به اسناد و مدارک موجود٬ نقش معاندان٬ بدخواهان و عوامل مخرب شناخته شده در طراحی این نمایش مضحک روشن است».
 
از سوی دیگر، نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی متهم شده‌اند که در پشت سوء‌قصد به یک ناراضی سیاسی در هلند و یک عضو «جنبش الاحواز» در دانمارک بوده‌اند.
 
دانمارک شدیدا به ایران اعتراض کرد و سفیرش را از تهران فراخواند. هلند نیز دو دیپلمات ایرانی را اخراج کرد.
+37
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  همچین میگن دیپلومات که آدم یاد آدم حسابی هایه زمان شاه در سفارت خونه ها می افته . با با ، عزت ،هشمت ، سالار ، فضل الله . اینا کجا دیپلمات کجا ، برید در سفارت خونه ها ببینید این گوسفندان انگلیسی که هیچ فارسی هم نمیفهمی چی میگن .... یک مشت شاه غریبان با بازو بند یا حسین در سفارت خونه ها .. غربتی 😎😂😳
  6
  40
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۸
  ۵۱
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  کسی که بما ...بود ، کلاغ ... دریده بود !!! ببین چه بدبخت شدیم البانی و جیبوتی هم نماینده و سفیرمون رو اخراج میکنن.
  58
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۲
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک::]. مثل اینه که بچه یه محل دیگه که خوب هم نمیشناسیش از اون ور شهر بیاد مهمونى و شروع کنه به کتک زدن مهمون هاى دیگه اى که تو خونه تو هستن!! و در مورد مسایل داخلى خونه تو نظر بده که کى باید بیاد خونه ات و کى نباید بیاد!! تو باشى، نمیندازیش بیرون ؟ البته مزدوراى کثیف این سازمان وطن فروش هر بلایى سرشون بیاد حقشونه و از شناختى که از آلبانى دارم، راه هاى بهترى براى گرفتن حال این مزدوران بود، تنها کسانى هستند که بنظر من حقوق بشر نباید در موردشون اعمال بشه، چون بشر نیستن و از آدمیت بویى نبردن این قاتل هاى ذوب شده در ولایت رجوى ها.با همه نفرتم از این رژیم، ج ا رو به این وطنفروش ها ترجیح میدم.
  15
  6
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.