سومین دانش آموز آسیب دیده در آتش سوزی مدرسه در زاهدان جان باخت

تعداد دانش آموزان جان باخته در حادثه آتش سوزی در یک واحد آموزشی در شهر زاهدان به سه تن افزایش یافت.
 
رسانه‌های ایران روز چهارشنبه ۲۸ آذر گزارش دادند که «یکتا میرشکار» یکی دیگر از دانش‌آموزانی که در آتش سوزی پیش دبستانی و دبستان غیردولتی «اسوه حسنه» زاهدان دچار سوختگی شدید شده بود، جان باخت.
 
این آتش سوزی صبح سه شنبه ۲۷ آذر بر اثر آتش گرفتن بخاری نفتی در این واحد آموزشی رخ داد و منجر به مرگ دو دانش آموز به نام‌های مونا خسروپرست و صبا عربی شد و اعتراض‌ها و انتقادات بسیاری را در فضای مجازی به دنبال داشت.
 
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، پس از حادثه با بیان این که ۵۹ دانش آموز این مرکز توسط تیم های آتش نشانی از محل خارج شدند، گفته بود که حال چهار کودک وخیم گزارش شده است.
 
ساعاتی پس از حادثه، مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد دو نفر از چهار دانش آموزی که به شدت آسیب دیده بودند، جان باخته‌اند. وزیر آموزش و پرورش‌ معاون خود را برای بررسی حادثه به زاهدان فرستاد و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز اعلام کرد مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زاهدان به منظور ابراز همدردی با خانواده‌های این کودکان، از سمت خود استعفا کرد.
 
در این بین دادستان زاهدان با بیان این که معاون و بازپرس ویژه قتل به محل حادثه رفتند، گفت که با بررسی‌های صورت گرفته قصور مدیر و مربی آموزشی در این حادثه محرز شده در دستور بازداشت آنها صادر شد.
واکنش در فضای مجازی
مرگ دو دانش آموز در این آتش سوزی انتقادهای بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی علیه عملکرد دولت در امور ایمنی مدارس در پی داشت.
 
کاربری با اشاره به ثروت نفت در ایران نوشت که با این حال کودکان در کلاس‌هایی با چراغ نفتی می سوزند. کاربر دیگری نیز پرسیده است: «آیا آنهایی که گزارشی کذب از نبود مدارس نفتی در مجلس ارایه کردند، امشب می توانند آرام بخوابند؟» خاطره مدرسه شین آباد
این نخستین بار نیست که وسایل گرمایشی ناایمن در مدارس حادثه ساز می‌شود.
 
در آذر ۱۳۹۱ نیز یک دبستان دخترانه در روستای شین‌آباد در پیرانشهر واقع در استان آذربایجان غربی آتش گرفت. در آن حادثه، دو نفر از ۲۹ دختر دانش آموزی که دچار سوختگی شده بودند، جان باختند. ۱۲ نفر نیز با عوارض جسمی و روحی جدی و ماندگار روبرو شدند.
 
یک سال قبل از آن نیز در آتش سوزی در خوابگاه یک دبیرستان دخترانه در چابهار سه دانش آموز جان باخته بودند.
 
به نوشته خبرآنلاین در دو دهه گذشته ۹ دانش آموز و معلم بر اثر آتش سوزی در مدارس جان خود را از دست داده و ده‌ها نفر دچار سوختگی شدید شده‌اند.
 
وزیر آموزش و پرورش ایران سال گذشته اعلام کرده بود بیش از ۴۰ درصد مدارس کشور سیستم گرمایشی ایمن ندارند.
+22
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ننگ به حکومت اشغالگر و غاصب و فاسد و دزد اسلامی .حق و امکانات این بچه ها تعلق میگیره به فلسطین و سوریه و لبنان .
  28
  57
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
  ۶۱
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  هر روز اتفاق بد از نوع بی کفایتی حاکم بر ایران ،و برای مردمی که در یک کشور ثروتمند زندگی می کنند ننگتان باد ای حاکمان دیکتاتور
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  خمینی رفسنجانی تو روحتون. و بزودی تو روح علی با این مملکت داریش. یه مشت عرب دزد افتادند به جون ایرانی و ایران
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
  ۳۷
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. ننگ واسه ما مردمه که اجازه این کارو بهشون میدیم که حقمونو ببرن بدن یه عده..........
  23
  24
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::javadrezazadeh - ارومیه، ایران::]. حق داری ننگ به ما چند روز پیش دیدی اون کلیپ در کش که کفن پوش شده بود آن جوان و شعار بر ستون و بر لباسش نوشته بود و مامورها آمدند و دستبند زدند و ملت بی تفاوت و بی غیرت چه کردند فقط شعار دادند ولش کن ولش کن و پلیس ها فقط دو نفر بودند و تعداد ولش کن ولش کن ها بیشتر .و در نهایت آن جوان را بردند و چند روز دیگر خبر خودکشی یا سکته او را میدهند
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.