آقای وزیر اطلاعات! حالا کجاش رو دیدی!

 ف. م. سخن
امروز در خبرها خواندیم که وزیر اطلاعات ج.ا. در مجلس گفته است که:

«با حمایت آمریکا، جریان‌ های مختلف ضد انقلاب در حال نزدیک شدن به هم هستند و سعی در همگرایی و هم ‌افزایی دارند...».
 
معمولا آدم های اطلاعاتی، آن هم در سطح وزیر، ندانسته و نسنجیده حرفی بر زبان نمی آورند. آن ها شطرنج بازهای خوبی در عرصه ی سیاست هستند و حتی حرف هایشان، حرکت فکر شده ی مهره، بر صفحه ی شطرنج سیاسی ست.
 
با این همه، آن چه به صورت تاکتیکی هم می گویند، حقیقتی را در مورد حرکت های پیشین حریف شان آشکار می کند.
 
وزارت اطلاعات ج.ا.، مطابق آن چه در طول فعالیت سال های اخیر ش دیده ایم، به جای خرد و خاکشیر کردن فیزیکی مهره های حریف، به بازی کردن مطابق اصول مبارزه ی فکری روی آورده و البته گاه و بیگاه، با تقلب و از دور خارج کردن فیزیکی مهره های استراتژیک حریف سعی در بُردن پارت های مختلف شطرنج سیاسی دارد.
 
یکی از روش های وزارت اطلاعات در این بازی ها، از دور خارج کردن حریف به کمک خود حریف است. به عبارتی با رو در روی هم قرار گرفتن یا بر سر راه هم قرار گرفتن مهره های طرف مقابل، ج.ا. می تواند حداقل آسیب را متحمل شود و حریف را تضعیف کند و در نهایت با چند حرکت ساده، حریف ضعیف شده را از سر راه بر دارد.
 
این روشی بوده که وزارت اطلاعات سال ها در مقابل گروه های اپوزیسیون نظام مورد استفاده قرار داده و اتفاقا روش موفقی هم بوده است.
 
اما در این میانه، رسانه ها و ناظران متفکر سیاسی، این بازی ها را تجزیه و تحلیل کرده اند و به کشف روش های وزارت اطلاعات پرداخته و آن ها را به اطلاع عموم رسانده اند. بازیکنان اپوزیسیون هم این تجزیه و تحلیل ها را مورد توجه قرار داده و اکنون در صدد هستند که حداقل، با این روش «شناخته شده» مقابله کنند.
 
این که گفت و گوهایی بر سر روش پراکنده کردن اپوزیسیون و به جان هم افتادن آن ها آغاز شده، اتفاق مبارکی ست که وزیر اطلاعات امروز آن را اعلام می کند.
 
اما برای به مرحله ی عمل در آمدن «جلوگیری از پراکندگی» و در مرحله ی عالی تر «هماهنگ عمل کردن مهره های اپوزیسیون» باید طرح ریخت و برنامه ریزی کرد و این طرح و برنامه را به مرحله ی اجرا در آورد. این که اپوزیسیون در این امر موفق شود یا نه، به تغییر برخی خصائل ذهنی متکی به عمل انفرادی بستگی دارد که باید دید آیا در این زمینه نیز شاهد تغییرات عملی خواهیم بود یا خیر.
+38
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  این حرکت وزیر اطلاعات بیشتر تبلیغات برای وابسته نشون دادن گروهای مخالف و از طرفی هشدار به نیروهای درگیر داخلی بخصوص سپاه بود. عموما سپاه و زیر مجموعه خامنه ای به مطالب خصوصی یا حرفهای جلسه ای گوش نمیدن و براشون مهم نیست و این باعث میشه افرادی در سطح وزیر برای اینکه حرفی بزنند که شنونده داشته باشه و حرفش رو بهشون برسونه در سخنرانی هایی مثل سخنرانی مجلس این حرفها رو بازگو میکنند تا تمام رده های مدیریتی نظامی و سیاسی کشور شرایط رو جدی بگیرند و همچنین با تبلیغات رسانه ای چه در سطح روزنامه ها و رسانه های تصویری و مجازی روی وابسته بودن گروههای مخالف با توجه به این مصاحبه کار شدید بشه. متاسفانه مخالفان وقتی بحث این حرفها میشه سکوت میکنند و یا به حالت تدافعی و جواب ندادن به شک و تردیدها می روند و این دقیقا همان چیزی هستش که رسانه های حکومت انتظارش رو دارند. به نظر من پهلوی و سایر گروههای اطراف ایشون باید خیلی روشن و صریح این شک و تردیدهای بسیار مهم رو پاسخ بدهند و هیچ عیبی هم نداره که بعضی از منابع مالی مهم رو هم بازگو کنند و از مردم هم بخواهند که مثلا به حساب های مالی تعیین شده کمک کنند ...
  6
  83
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  به نظر من مخالفان باید بصورت گسترده به حمایت های مالی صدام و فرانسه و آمریکا و حتی انگلستان به خمینی و دیگر گروههای مخالفان شاه مثل مجاهدین خلق افشاگری و شروع به بحث و روشنگری کنند و درکنار این حرفها بهترین تاکتیک اینه که حسابهای مالی سیاسی و حزبی مشخصی رو در آمریکا یا سایر کشورها ثبت کنند و از مردم بخواهند کمک های خودشون رو به این حسابها واریز کنند تا کمک بشود به هرچه غیر وابسته شدن این مبارزات و تاکید کنند که امنیت این حسابها بالا خواهد بود و اشخاص میتونند بصورت نقدی و با اسم مستعار پول واریز کنند.
  3
  74
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  وزارت اطلاعات که ندارم حافظ اموال دزدی ملاها هستن. در خدمت دزدها وقتی کندش در امد فراریشان را مهیاه میکنن
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.