رسوایی مالی؛ دونالد ترامپ مجبور به تعطیلی بنیاد خیریه‌اش شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سرانجام موافقت کرد که بنیاد خیریه شخصی خود را تعطیل و اموال آن را صرف امور خیریه کند.
 
تصمیم به تعطیلی «بنیاد ترامپ» پس از آن گرفته شد که باربارا اندروود، دادستان کل نیویورک آقای ترامپ و سه فرزند ارشدش را متهم کرد که از این بنیاد در راستای منافع شخصی و سیاسی خود استفاده کرده و در چهارچوب آن دست به فعالیتهای غیرقانونی زده‌اند.
 
خانم اندروود روز سه‌شنبه با تایید خبر تعطیلی قریب‌الوقوع این بنیاد، اعلام کرد که در جریان تحقیقاتش درباره بنیاد ترامپ به یک «الگوی تکان‌دهنده از فعالیتهای غیرقانونی» دست یافته است که همکاری‌های غیرقانونی با کارزار انتخاباتی آقای ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۶ میلادی یکی از بخش‌های آن بوده است؛ همکاری که بصورت آگاهانه انجام و بارها تکرار شده است.
 
بنیاد ترامپ در سال ۱۹۸۷ میلادی توسط رئیس جمهوری کنونی آمریکا راه اندازی شد و اقامه دعوی علیه این بنیاد پس از آن انجام شد که برخی از رسانه‌های آمریکا از فسادهای انجام شده در این بنیاد پرده برداشتند.
 
دونالد ترامپ پول این بنیاد خیریه را صرف فعالیت‌های شخصی از جمله پرداخت‌های مربوط به کسب و کارهای شخصی خود، خرید آثار هنری برای باشگاه‌هایش و کمک‌های مالی سیاسی ممنوعه می‌کرده است.
 
دادستان کل نیویورک در بیانیه‌ای ضمن ارائه گزارشی از روند رسیدگی به این پرونده، اعلام کرد که نتیجه بخش بودن پیگیری‌های قانونی در این موضوع، بار دیگر پیروزی حاکمیت قانون را نشان داد و ثابت کرد که همه در مقابل قانون برابرند.
 
خانم اندروود همچنین خواستار بازپرداخت مبلغی به ارزش ۲.۸ میلیون دلار از سوی خانواده ترامپ شد و از یکی از قضات آمریکا خواست که فعالیت‌های اعضای خانواده ترامپ در هیات مدیره دیگر سازمان‌های غیرانتفاعی نیویورک را نیز بطور موقت ممنوع کند.
 
پیش از این رئیس جمهوری آمریکا و وکلایش هرگونه اتهام تخلف در این بنیاد را رد کرده و اعلام کرده بودند که این پرونده با انگیزه‌های سیاسی تشکیل شده است.
 
بر اساس توافقی که میان وکلای دونالد ترامپ و دفتر دادستان کل نیویورک انجام شده است، این بنیاد باید دارایی‌های باقیمانده خود را بفروشد و درآمد حاصل از آن را اهدا کند. به گفته دادستان نیویورک قرار است دارایی‌های این بنیاد به ارزش ۱.۷۵ میلیون دلار به دیگر موسسات خیریه که مورد تایید دفتر او و یک قاضی ایالتی هستند، واگذار شود.
+36
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  زباله پوسیدگی، موش.
  29
  8
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  +Hunter - تهران، ایران
  این مردک هم تپه احمدی‌نژادی نشده باقی نگذاشته.
  58
  64
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  درود بر بزرگمردی به نام ترامپ. اگه الان ولیعهد با امیدهای زیادی داره پیگیره وضعیت ایران میشه به لطف وجود انسان آزاده ای به نام ترامپه. والا اون حسین اوباما با لابیگری کثیفش با حکومت ایران همه رو ناامید کرده بود.
  141
  81
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دموکرات های امریکا که اکثرا چپی و طرفدار مفتخوری هستند چون در دوره ی موفق ترامپ دکترین مردم پسندی ندارند تا با او گلاویز شوند هر روز به نحوی، از فاحشه گرفته تا اتهام جاسوسی و قاشقچی و حتی بنیاد خیریه هم اویزان میشوند. مثلا این چپی ها توقع دارند در بنیاد خیریه ی ترامپ برای خانم کلینتون تبلیغات شود!!!
  170
  115
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  باز برگشت به همان سوراخ فرقش از قبلی چه بود خیره به خیره دیگه میکن اسگول پیدا نمیشه .
  3
  0
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دنیا از گلوبالیسم چرخیده و در دیگر روی پاشنه های قبلی نمی چرخد. وجود پوتین در روسیه و جدا شدن انگلستان ار اتحادیه ی اروپا و شلوغ کاری زردها در فرانسه و عملکردهای ترامپ هم به همین دلایل هست و حزب دموکرات چون دکترینی ندارد اخته شده است
  1
  0
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.