وزیر اطلاعات ایران از دستگیری یک «اخلال‌گر اقتصادی» زن در خارج از کشور خبر داد

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران، از دستگیری یک «خلال‌گر اقتصادی زن» در خارج از کشور خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، علوی گفت که نام این متهم «شیرین.ن» است که سال گذشته، معادل 800 میلیارد تومان در قابل ارزهای رایج، از یکی از بانک‌ها اخنلاس کرده و به خارج از کشور گریخته بود.
 
وزیر اطلاعات ایران بدون اشاره به این‌که این متهم به چه کشوری گریخته بود گفت که او پس از بیش از یک سال «با اقدامات پیچیده اطلاعاتی، دستگیر و به کشور بازگردانده شد».
 
با بحرانی شدن اوضاع اقتصادی در ایران که با نوسانات شدید نرخ ارز همراه بود، اقداماتی امنیتی در این کشور آغاز شد که به دستگیری ده‌ها تن انجامید. اتهام این افراد «اخلال در اقتصاد» است.
 
دادگاهی ویژه برای رسیدگی به «جرایم اقتصادی» نیز در ایران پایه‌گذاری شد. طی هفته‌های اخیر دو تن به همین اتهام اعدام شدند.
+5
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دارن مردم و صاحب سرافیها را به بهانه اخلال در اقتصاد کشور دستگیر میکنن تا هرچه ثروت دارن مصادره اش کنن.
  1
  62
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  raphael 424 - پاریس، فرانسه

  آخه چطور میشه که بانک‌های ایرانی‌ که برای دو میلیون تومن وام پدر مردم رو درمیارن برای یه نفر اینجوری راه رو باز میذارن که اینقدر اختلاس میکنه من نمیتونم قبول کنم که این خانم از اقوام و دوستان یا زن صیغه یی سران مملکت نبوده باشه در ضمن چرا اسمش رو نمیگن شاید اصلا همچین کسی‌ وجود نداره و اینها همش دروغه و پول رو کس دیگه بالا کشیده و میخوان با این دروغ‌ها مردم رو گول بزنن
  0
  50
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  شما که اینهمه اقتدار دارین چرا هیچ اقدامی برای بازگرداندن خاوری انجام ندادین؟. ایشون حتما سهم امامش را پرداخت نکرده که دستگیر شد! این تبهکاران میخواهد برای مردم خودنمایی کند که او را گرفته اند یک کسی را در هواپیما به او چشم بند و دستبند زده اند که اعتراف کند چهره شناخته شده نقاب نیاز ندارد! اگر راست باشد، پلیس آن کشور تبهکار را تا توی هواپیما میبرد و در رادیو و تلویزیون های جهان گفته و نشان داده میشود دو هواپیمای گوناگون و نشان داده شده در کمتر از یک دَم که در هیچکدام از پروازهای امروز دیده نمیشوند خر و نادان باز هم خودتان هستید.
  0
  47
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.