خبرساز شدن پوستر تبلیغاتی سکسی در شهر پاریس

یورونیوز - یک پوستر تبلیغاتی که بر سر در گالری لافایت پاریس به دلیل جنسیت‌زدگی مورد اعتراض واقع شده بود و ظرف ۲۴ ساعت پائین کشیده شد.
 
گالری لافایت یکی از مشهورترین و لوکس‌ترین فروشگاه‌های مد در فرانسه است.
 
الن بیدار، عضو شورای شهر پاریس و مسئول رسیدگی به برابری جنسیتی روز سه‌شنبه گذشته ۱۱ دسامبر/۱۹ آذر در حساب توئیتری خود به این پوستر اعتراض کرد.
 
وی در صفحه خود چنین نوشت: «در سال ۲۰۱۸ و در دورانی که جنبش #MeToo در جریان است، تنها چند روز مانده به کریسمس، شما چیزی بهتر از نمایش باسن یک زن آن هم بدون نشان داشتن صورتش نداشتید؟ من درخواست حذف این تبلیغ را به صورت بسیار فوری دارم.»
 
در ماه مارس سال ۲۰۱۷، شهرداری پاریس مسئولیت تبلیغات و تزئینات شهری را به شرکت ژس‌دیکو (JC Decaux) واگذار کرد که براساس قرارداد امضا شده تبلیغ هر محصولی با محتوان جنسیت‌زده و نژادپرستانه ممنوع اعلام شد.
 
همچنین گالری لافایت و ۲۷ مارک دیگر منشوری را امضاء کردند که براساس آن از انتشار تبلیغاتی که در آن کلیشه‌های جنسیتی وجود دارد، خوداری کنند.
 
این تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی را برانگیخت. بسیاری با بیان اینکه نشان دادن بدن برهنه زنان و مردان تنها برای جلب مشتری با تبلیغ لباس زیر کاملا متفاوت است. آنها عنوان کردند که این قبیل تصاویر برای جلب مشتری و کاملا بی‌ربط با کالا یا مکان تبلیغ شده وجود دارند اما باید حذف شوند.
 
حذف این پوستر سبب شد تا بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام شهرداری پاریس را تحسین کنند. برخی نیز آن را تندروی خواندند و گفتند بهتر است مسائل دیگری چون فقر و بهداشت در اولویت کار شهرداری‌های فرانسه قرار بگیرد.
+27
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  انگاری اینا هم داره یه چیزیشون میشه !
  3
  67
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند

  البته این اخبار در بین مسلمین تو بوق و کرنا نمیشه , ولی وای به حال روزی که فرانسه به یه لچک به سر بگه , صورتت باید پیدا باشه ! این باسن هویت نداره چون تنها باسنه , صورت در عکس وجود نداره , اون زن هم هویت نداره چون زیر رو بنده هست , ولی این یکی قدرت انتخواب داشته که باسن باشه یا آدم باشه , ولی اون یکی چنین انتخوابی هم نداشته , نهایت فکرش این خواهد بود که بردگی به شرط تمکین با استراکچر سوره نساء بهتره , یا باسنی که اختیارش دست خودشه !
  2
  67
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.