رقص دانشجویان دختر دانشگاه الزهرا در حضور مردان جنجال آفرید + ویدیو

کاربران ایرانی در فضای مجازی فیلمی را منتشر کردند که در آن تعدادی از دانشجویان دانشگاه دخترانه الزهرا در یک همایش می‌رقصند در حالی که مردان در صندلی‌های ردیف جلوی سالن حضور داشتند.
 
ویدیویی که سه‌شنبه 18 دسامبر در فضای مجازی ایران منتشر شد به دلیل ممنوعیت رقصیدن در اماکن عمومی به ویژه توسط زنان، حاشیه‌های زیادی به همراه داشت. بر اساس گزارش ایسکانیوز، دانشگاه الزهرا دومین همایش ملی دانشجویی انجمن علمی رفتار حرکتی و روان‌شناسی ورزشی ایران را در سالن دکتر تورانی برگزار کرد.
واکنش مدیر روابط عمومی دانشگاه الزهرا
لعبت درخشانی مدیر روابط عمومی دانشگاه الزهرا در گفت‌وگو با ایسکانیوز درباره حواشی به وجود آمده از رقص دانشجویان دختر گفت: «در همایشی که برگزار شد دانشجویان دانشگاه الزهرا حرکات ورزشی انجام دادند که برخی از رسانه‌ها به اشتباه فیلمی را با عنوان رقص دانشجویان منتشر کردند.»
 
وی افزود: «این همایش با محوریت همایش ملی دانشجویی انجمن علمی رفتار حرکتی و روان‌شناسی ورزشی ایران برگزار شد و برخی رسانه‌ها به اشتباه به این موضوع دامن زدند.»
 
درخشانی اظهار کرد: «جالب اینجاست که همان رسانه‌ها نخستین همایش مهارت‌های ورزش برای تونیک با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و هیأت ورزش های همگانی آن استان را منتشر کرده بودند.»
 
روابط عمومی دانشگاه الزهرا بیانیه‌ای در همین خصوص صادر کرد که در آن ضمن تلاش برای توجیه این رقص سعی کرد آن را ورزشی معرفی کند که در ایران مجاز است. در این بیانیه آمده: «برخی از رسانه‌ها با انتشار فیلم کوتاهی در فضای مجازی مدعی «رقص دسته جمعی دانشجویان این دانشگاه در مراسم شب یلدا» شده‌اند. این درحالی است که فیلم منتشر شده مربوط به دومین همایش ملی دانشجویی «انجمن علمی رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی ایران» است که بخشی از آن به بررسی تاثیر ورزش «برایتونیک» بر سلامت بانوان اختصاص داشته و در این بخش چند دانشجو با لباس ورزشی به اجرای نمایشی «برایتونیک» پرداختند. «ورزش برای تونیک» با الهام از کدگذاری بین‌المللی حروف الفبا طراحی شده است. وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در سال 1391 این ورزش را به رسمیت شناخته و در سال 1392 انجمن «برایتونیک» به عنوان زیرمجموعه فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را آغاز کرده است و در نقاط مختلف کشور هواداران بسیاری دارد.»
هر نوع حرکات موزون در ایران؛ ممنوع
علی مجد آرا رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی ایران پیش از این در پاسخ به چرایی ممنوعیت زومبا در ایران که یک نوع ورزش با حرکات موزون است گفت: «ابلاغی که ما کردیم مربوط به امسال نیست. تقریبا از دو سال پیش استارت این کار زده شد و از همان موقع هم زومبا در ایران ممنوع شد. قبلا هم عرض کردم فعالیت‌هایی مانند زومبا، اجرای حرکات موزون و رقص به هر شکل و عنوان، فاقد وجاهت قانونی است و از این رو تصمیم به منع اجرای این ورزش‌ها گرفته شده است.»
 
وی در پاسخ به اینکه نمی‌شود شرایطی فراهم شود که تحت یک سری چارچوب‌های خاص این رشته فقط برای بانوان فعالیت داشته بیان کرد: «هرگز. چارچوب‌هایی که ما در ایران اسلامی داریم مشخص است. من از شما یک سوال می کنم آیا در ایران به صورت رسمی کلاس رقص داریم؟ کلاس رقصی که مجوز داشته باشد؟ زومبا همان رقص است و در این چند ساله همه باشگاه‌هایی که فعالیت می‌کردند غیررسمی بوده است.»
+111
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  فریب نخورید آخوندها مثل آفتاب پرست‌ها رنگ عوض می‌کنن، اینها برای بقای خودشون مطمئن باشید که روسپی خانه‌ها رو هم آزاد و مشروب فروشیها رو باز می‌کنن، اما خوشحال باشید که اینها همه نشانه‌های نزدیکی‌ به خط پایان، ننگ بر رژیم اسلامی ، زنده با د ایران
  28
  180
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - کرج، ایران

  بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد.
  55
  152
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  این کجاش رقص بود
  10
  125
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  آخوندا منظورشون اینه که صیغشون بشین که کار الهی و خدا پسندانه بشه
  9
  155
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  الزهرا یا زهرا
  0
  93
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای مجد ارا مسئول محترم. گوش کن داداش کار از این حرف ها گذشته. خودت را معطل نکن سد شکسته شده و ابها طفیان کرده. برو کنار که غرق نشوی. ضمنا ما در ایران کلاس رقص نداریم اما کلاس اموزش سکس و کلاس اموزش قران توام با سکس دارم. اقای عزیز. اسب سواری پیش کشتان . لطفا قارچ زین را نگهدارید
  0
  47
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  کجا رقص بود حرکات ورزشی بود با سرود ایران و با صدای زیبای سالار عقیلی عزیز ;)
  7
  43
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  این طفلکی‌ها چقدر زجر کشیدن که در این پرفرمانسشون اون قر ۴۰ ساله که در کمرشان جمع شده بود رو اجازه نداشتند بریزن بیرون. خدایا کشور جذام زده تحت اشغال ایران را از چنگال ملایان جناتکار عرب و ترک و کرد نجات بده.:)
  5
  94
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ستون اسلام بر سر رهبر خراب شد
  1
  58
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  چلچله - پاریس، فرانسه

  برای چهارتا حرکت نرمش جنجال افریدند حالا اگه وسط کار باباکرم میرقصدند چه خاکی برسرشون می کردند؟
  0
  21
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. واقعا بیچاره زنها و دختر های ایرانی که هیچ لذتی از زنگی شون نمیبرن. نه آزادی دارن نه شغل. ونه تفریح. ونه یک عشق ناب و خالص
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  باز این دخترها کاری کردند که آیت الله ها شب خوابشون نبره پروستات تشون عود کنه
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::حسین سلطانزاده - برلین، آلمان::]. آقایان تحریک شده اند ;) باز جای شکرش باقیه که باور و تفکر پلید ندیدند البته این ساندیس خوران با ای دی های دیگر تشریف میاورند بسکه فحش خوردند با ای دی های قبلیشون :) :)
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  این کجاش رقص بود؟ رسانه های وابسته به سپاه و نقدی فقط دنبال همین چیزا هستند . خوب حالا اصلا همه اخراج شدند بعدش چی؟ گره ای از مشکلات مردم حل میشه؟ به نظر من همین چیزا مردم رو عاصی تر و مصمم تر میکنه که این حکومت خفقان رو سرنگون کنند
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.