در پی انتشار فیلم فحاشی نماینده مجلس، وزیر اقتصاد از او «عذرخواهی کرد»

 محمدباسط درازهی در پی انتشار ویدئویی که فحاشی یک نماینده مجلس را به یک کارمند گمرک نشان می‌دهد، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران از این نماینده به دلیل اتفاقاتی که موجب «عصبانی شدن» او شده عذرخواهی کرد.
 
در همین حال روز سه‌شنبه یک نماینده مجلس نیز از جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر و حتی اخراج رئیس گمرک سخن گفته است.
 
انتشار خبر عذرخواهی وزیر از محمد باسط درازهی، نماینده سراوان، به‌دلیل اتفاقاتی که در اداره گمرگ منجر به «عصبانی‌ شدن» او شده در حالی است که در ویدئوی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، این نماینده مجلس است که به مامور گمرک فحاشی می‌کند. در فیلمی که روز گذشته از درگیری لفظی نماینده سراوان با یکی از کارمندان اداره گمرک مرکزی منتشر شد، درازهی از وی می‌خواهد اقدام به باز کردن یک در کند که با پاسخ منفی این کارمند مواجه می‌شود.
 
سخنان این کارمند مبنی بر این که درازهی نمی‌تواند به وی «دستور» دهد، موجب می‌شود نماینده سراوان به این کارمند فحاشی کند.
 
در ادامه این ویدئو، فرد دیگری با انتقاد از رفتار نماینده، به وی می‌گوید: «خاک بر سر مملکتی که تو نماینده مجلسش هستی» و وقتی با این پاسخ درازهی مواجه می‌شود که «بله، خاک بر سرش بشود»، او را از ساختمان بیرون می‌کند.
 
نماینده سراوان در واکنش به این ویدئو که به واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی دامن زده است گفت: «بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیگیری بنده با رئیس گمرک ضمن توهین، گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست.»
 
وی ادامه داد: «بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند را حذف کرده‌اند.»
 
در ویدئوی منتشر شده از فحاشی نماینده به نظر نمی‌رسد که قطع و تدوینی انجام شده باشد.
  این نماینده مجلس اضافه کرد: «کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.»
 
در همین زمینه بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، روز سه‌شنبه خبر داد که فرهاد دژپسند در نشست غیرعلنی مجلس، «از جانب خود به عنوان وزیر اقتصاد [از نماینده سراوان] عذرخواهی کرد.»
 
به گفته نعمتی، در نشست غیرعلنی، این موضوع مطرح شد که ویدئوی منتشره از این درگیری لفظی «تقطیع شده است و مربوط به توهین‌هایی است که صورت گرفته است.»
 
او همچنین افزود که درازهی هم در این نشست گفت: «توهین و فحش‌های بدی به او داده شده و همین مسئله باعث عصبانیت او شده که در نهایت منجر به این اتفاق شده است.»
 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در عین حال اضافه کرد که قرار است نتیجه بررسی‌های این موضوع از سوی وزیر اقتصاد و مسعود پزشکیان، رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان فردا به مجلس اعلام شود.
 
علی کُرد، دیگر نماینده مجلس هم به خبرنگاران گفت که تعدادی از نمایندگان، استیضاح وزیر اقتصاد را به دلیل «توهین به نماینده سراوان کلید زدند. ما خواستار عزل رئیس گمرک و حراست گمرک هستیم».
 
آقای کرد که نماینده خاش است، شمار امضاهای جمع‌‌شده برای استیضاح دژپسند را «۴۰ امضا» اعلام کرده است.
 
محمد باسط درازهی، نماینده دور دهم مجلس از حوزه انتخابیه سراوان و سیب و سوران و زابلی در استان سیستان و بلوچستان است که با کسب ۶۰٬۳۴۷ رای از مجموع ۱۲۲٬۱۴۴ رای به مجلس راه پیدا کرده است.
 
وی در انتخابات مجلس از سوی حزب «اعتدال و توسعه» حمایت می‌شد و شورای اصلاح‌طلبان استان سیستان و بلوچستان نیز از نامزدی وی در انتخابات مجلس اعلام حمایت کرده بود.
+1
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  اینارا باید از چیز آویزونشون کرد
  4
  103
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  دستش هم درد نکنه ، من اگه جایه اون ادم بودم یه اوردنگی جانانه هم نثار قالپاق جنابعال میکردم طوریکه یه هفته بجایه نشستن تو مجلس واست تخت بزارن تا دراز کش بیوفتی مرتیکه بیشعورتر از گاو.
  1
  93
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  در ضمن خاک تو سر همچین وزیری بی وجودی که از تویه بی سواد بیشعور تو طویله بزرگ شده عذرخواهی کرد.
  3
  90
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  این کجا عذرخواهی میکنه، پرو تازه میگه به ان قلاب فحش داده مردک بیشرف
  1
  56
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  اشکال ما مردم این است که با هر بادی به اهتزاز در می آییم،رفتار آن نماینده قابل دفاع نیست، ایشان در هر شرایطی باید شان جایگاه خودش را حفظ کند، اما این فیلم توسط آن دربان منتشر شده، احتمالا قسمتهایی را که به نفعش بوده دست چین کرده، از طرفی ایشان یک در بان است که در مقابل نماینده مردم ایستاده، قلدری و گردن کلفتی یک دربان در مقابل کسی که کسوت نمایندگی را برتن دارد، توهین به تمام آن مردمی است که این شخص آنها را نمایندگی میکند!
  64
  55
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران

  حال کردم خوب انداختش بیرون اگر ی لگدم حوالش میکرد خیلی جیگرم حال میومد ....خاک بر سر اون وزیر ترسو نالایق که از ترس اینکه عزلش نکنن از این احمق بیشعور عذرخواهی کرده وای به روزی که ورق به نفع ما برگرده پدری ازتون دربیاریم که اون سرش ناپیدا مطمئن باش روزی ورق به نفع ما برمیگرده اون روز دیر نیست نوبت ما هم میرسه نماینده مجلس گاوداری عمله سید عل بافوری ;)
  1
  59
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  سوسو- جان - سن دیگو، ایالات متحده امریکا

  برش یا بى برش، مهم اینه که از دهن تو چى در اومده که نماینده مردم هستى! تو اگر یه انسان و یه نماینده خوبى بودى با صلوات مسله رو ختم میکردى:) مردم زیر فشارند امکان داره چیزهاى قشنگى از دهنشون در نیاد! ولى تو که جات خوبه، اوضات درسته چرا!!!؟.
  0
  52
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  عذر خواهی یک قاطر از یک الاغ ,چیز عجیب و غریبی نیست,در ضمن بیچاره این حیوانات زبون بسته که چپ و راست بآنها توهین میکنیم
  2
  87
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  چرا یک جانبه قضاوت میکنید؟ اداره گمرک یکی از فاسد ترین ادارات دولت جمهوری اسلامی است و این شخص نماینده مردم یکی از محروم ترین بخشهای کشورمان است، نمایندگان حق دارند در هر دستگاه دولتی حضور پیدا کنند و حقوق موکلینشان را مطالبه کند! اینکه اداره گمرک با نخوت و تحقیر بسیار ملاقات با این نماینده را نمی پذیرد و با تحقیر از اداره بیرون میکند آنهم توسط دربان و با دسیسه ایشان را عصبانی میکنند و فیلم میگرد و با انتشار آن این تحقیر را جهانی میکند، آنوقت ما مردم نادان بی خبر از همه چی طرف این فاسد دسیسه چی ایستاده اییم!!؟؟ واقعا که!!
  9
  28
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  آیا به نظر شما به جای این نماینده گمنام، نماینده های گردن کلفت دلواپس ها به این اداره میرفتند آن آقای رییس گمرک جرات میکرد که به دربانش بگوید این مردک را با اردنگی بیندازید بیرون؟
  6
  37
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  دروغ آشکار نماینده سراوان: فیلم درگیری را کامپیوتری ساخته‌اند!!. ‏رژیم جمهورى اسلامى از بدو تولد با تهمت و دروغ سعی در توجیح بی کفایتی خود نموده. ‏اما تاریخ مصرف این اراجیف به پایان رسیده. ‏این تفاله های رژیم جنایتکار و دروغگوی جمهورى اسلامى هنوز باور نکرده اند که:
  0
  30
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  این فرهنگ شما ملته! روی توحش رو سفید کردید اما ادعاتون ....درازگوش رو پاره می کنه! خوب نگاه کنید!
  5
  32
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  فقط تو ایرانه که یه آدم قاطی و روانی و بی اعصاب فحاشی میکنه و بعدشم یه چیزی هم طلبکار میشه و آخرش هم ازش طی مراسم باشکوهی عذرخواهی میکنن،مردک با اون ریخت و قیافه بیشعوری ازش می باره،باید اسم کشور رو از ایران به روانستان تغییر داد
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یارو فحش داده، دری وری گفته، خواسته کار غیر قانونی بکنه. اونوقت وزیر اقتصاد از ترس کنفدراسیون اش که استیضاح نشه به دستمالکشی افتاده. مملکت رو واقعا "که که"زدن بهش رفته.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  آشغال ....فروش را شورای گوسفند نگهبان راه داده تو طویله مجلس که مثل خود اعضای مفتخوری شورای نگهبان و سایر گوسفندهای مجلس بچرن و از علف های هرز تر از خودشان لذب ببرن بعد این گاگوول میگه استعفا میدم برمیگردم زایشگاه تو فقط سیصد بار جنتی را لیس زدی بری طویله مجلس به همین راحتی ول کنی بری زایشگاه. آویزوووووووووون
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.