ضرب‌و شتم مهاجران افغان در ایران توسط یک سرباز - ویدیو

العربیه : ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد چند مهاجر افغان در ایران از سوی یک سرباز احتمالا در مناطق مرزی به شکل توهین‌آمیزی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تنبیه می‌شوند.
 
در این ویدئو یک سرباز ایرانی 9 مهاجر افغان را به صف کرده و با پرسیدن سوال «اینجا اومدی چکار؟» به صورت تک‌تک آنها سیلی می‌زند. این ویدئو توسط فرد دیگری ضبط شده و او از این سرباز می‌خواهد به صورت یکی از افغان‌ها 2 سیلی بزند.
 
پس از آن سرباز ایران مهاجران کتک خورده برای دقایقی به نشستن و ایستادن مکرر که از آن در ایران با نام تنبیه «بشین پاشو» یاد می‌شود، وادار کرد.
 
هنوز هیچ مقام رسمی در ایران به این ویدئو واکنشی نشان نداده ولی رضا صادقی، خواننده پاپ ایران با انتشار متنی اعتراضی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «لازم نیست دلمون برای غربت یمن و سوریه و .... بسوزه .. دلمون به حال خودمون بسوزه که سقوط ازاد در اخلاق و انسانیت داریم .شرمنده توام هم زبان افغانم ، همسایه ایی که خونه های خیلی از ما بلوک و سیمانش روی دوش تو‌بالا رفته ، خواهش میکنم به دل نگیر چون شکستن دل تو که از بی پناهی به ما پناه اوردی نگاه خدا رو دور تر میکنه.»
 
این اولین بار نیست که مهاجران افغان در ایران مورد ضرب و شتم و توهین قرار می‌گیرند. در سپتامبر 2016 تعدادی از افغانی‌های دستگیر شده در شیراز تحت عنوان «مکشوفات کلانتری‌های شیراز» در قفس قرار داده شده و در معرض دید عموم قرار گرفتند؛ اقدامی که از سوی مقامات افغانستان به شدت مورد اعتراض قرار گرفته و تقبیح شد. وزارت امور مهاجرین افغانستان در آن زمان نمایش افغان‌های بازداشت شده در قفس آهنین در شیراز را «غیربشری» و مغایر کنوانسیون‌ها خواند.
 
در نمونه دیگری از بدرفتاری با افغان‌ها در ایران در آوریل 2016 نیز یک دختر 6 ساله افغانی به نام ستایش قریشی از سوی مرد جوان ایرانی که در همسایگی آنها زندگی می‌کرد، مورد تجاوز قرار گرفته، کشته شود و پیکرش در اسید سوزانده شد.
+64
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد

  قابل توجه دوستانی که فریاد وانفسا از راسیسم اروپائی ها سر میدن و این نوع نژاد پرستی عده ای نادان و بی فرهنگ خود ایرانیان رو فراموش میکنند. حالا هم حتما یک عده نژاد پرست میان و از جنایتها افغانها در ایران داد سخن میدن و بدونه اینکه اماری درست حسابی در دستشون داشته باشند. واقعا جای تاسفه که به این قهقرا رسیدیم و انسانیت رو از یاد بردیم
  254
  275
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  اینجور ویدیوهای حال بهمزن فقط نفرت رو افزایش میده متاسفانه نمیتونه سازنده باشه وتغییری فرهنگی ایجاد کنه اون سرباز با لهجه روستایی که جزو قابل ترحم ترین اقشار جامعه ایران است خودش قربانی همین نوع رفتارهای تبعیض آمیزه ولی درد یک بدبخت دیگر رو درک نمیکنه.
  160
  205
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  بی شرفی وپست فطرتی در انسان زمانی به اوج خود میرسد که یک احمق قدرتمند شود
  145
  258
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  فکرش را بکنید یکی از همین افغانها به قدرت برسه وچند ایرانی گیرش بی افتن
  146
  182
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  ما فقط بلدیم اسمِ کورش رو ببریم. و از انسانیت بلدیم روی دو پا راه برویم. از خودم از ایرانی‌ بودنم ننگ دارم. خواهران و برادران افغانم اگر میتونید حلالمان کنید. دوست میدارم تورا ‌ای چو من
  195
  222
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  (یارب مباد که گدا معتبر شود)!!! البته همانطور که پیداست این سرباز از مافوق دستور گرفته هرچند میتوانست بگوید "من نمیزنم"!! ولی به هرحال سربازی است در لباس ارتش و در یک پست سازمانی و معلوم هم نیست در کدام نقطه مرزی است. ولی شاهقل شخصی بنام amirgheyroy از تهران که فریاد دموکراسی شاهی اش گوش آدم و عالم را کر کرده در گزارش اخیر مربوط به آقای مهران مصطفوی خطاب به یو کی نوشته بود: : اصلا چرا باید نظرات این شخص منتشر بشود"؟؟؟!! در نظر بگیرید هنوز ربع پهلوی هیچکاره و بیکار این شخص هم از او بیکارتر داره الان میگه "چرا باید نظر یک شخص مخالف منتشر شود" وای بروزی که ربع پهلوی برگرده و به این شخص سمتی بدهد. آنوقت باید گفت صد رحمت بر پدر و مادر این سرباز...!!
  190
  155
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. برو آغا کشکت رو بساب. نمیخواد تو به ما درس اخلاق بدی. یکبار ریش و قیچی رو سپردیم دست شما احمق ها و خمینی رو بهمون هدیه دادید. ولی اینبار کور خوندید، روشنفکر بازی موقوف. ما در دوران پر شکوه پهلوی از این کثافت کاری ها نداشتیم. این فرهنگ آخوندی را شما احمق ها ترویج دادید. این جانماز را برای رهبرت آب بکش، اینجا جای موس موس کردن نیست.
  176
  215
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  واقعا شرم آوره. از حکومت جهل و جنون چیزی جز این رفتار وحشیانه انتظار نباید داشت.
  126
  135
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  باور کردنش سخته که بعضی انسانها میتونن تا این اندازه پست و بی شرف باشن و واسه خنده و قدرت نمایی اینجوری چند تا جوون بی پناه رو کتک بزنن .
  118
  167
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  دوستان افغان: بنده سُخنی برای گفتن ندارم. زیرا سرباز هموطن زبانم را بُرید. اکنون در یک کلام با سر تعظیم و شرم, از تک تک شمایان پوزش و عذر می طلبم! و از داشتن هم چنین هموطنان نا اگاه شرمند ه ام. تندرست باشید
  158
  267
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. گوزن چه ربطی وجود داره به شقایق؟؟ شاید میلیونها خراسانی در ایران باشند که از نظر ظاهر و حتی نژاد با این افراد هم ریشه باشند ولی کسی با آنها اینگونه رفتار نمیکنه، برو یک کم مطالعه کن ببین راسیسم یعنی چی بعد بیا اینجا چرند پرانی کن.
  101
  139
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  ....چرا میزنی
  86
  85
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  صدا خفه کن-33 - قرچک ورامین، ایران

  با اینها حقشونه به خدا، اگر بدونید اینها چجوری به دختران پاک و نجیب ایران زمین تجاوز میکنن و شهرهای ایران رو نا امن کردن بخدا به این سرباز حق میدین، اینها کاری به غیر از تجاوز و متلک و آذار دختران بلد نیستن، حقشونه، تازه تازه پلیس مرزی ایران باید تمام مرز ایران با افغانستان رو مین گذاری کنه تا اینها قبل از اینکه پاشون به ایران برسه و مملکت رو به گند بکشن .... جاوید باد ایران با تمام ایران و اقوامش
  291
  181
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  در یک نظام جبار,خورد و کلان ,خوی غیرانسانی دارند.این سرباز دارد تمرین کارمندی در سیستم ساواک آخوندی میکند
  1
  129
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  اینا میخوان بدون ویزا وارد خاک یک کشور بشن اونوقت بدون نامو نشان و انگشتنگاری همه کار به راحتی انجام میشه خوب معلومه دم این سرباز تازه نازشون کرده برن دعا کنن
  145
  117
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا
  دل انسان بدرد مى آید خدا ى من زمان پهلوى بهترین ارتباط را با همسایگاه خود داشتیم. نفرین بر جمهورى اسلامى کثیف
  69
  80
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::Sepas - تهران، ایران::] هم میهن: پس این هم تعداد ایرانی از کوه و کویر و جنگل و دریا و کشتی وارد دیگر کشورها میشوند. ایا ویزای مولتی دارند؟ ایا مورد کتک کاری قرار میگیرند؟ تازه اگر هم کتک بزنند, نه همسایه ما هستند, و نه زبان و مذهب مشترک با ما دارند. ولی اینها چی؟ بعد میپرسیم چرا دوستان افغان از ما ایرانی ها متنفرند. اصلا ما ایرانی ها کی رو قبول داریم؟ ایا مرام انسانی حکم میکند. که یک سرباز برای زنگ تفریح خود عینک دودی به چشم بزند, و اینطور دگر همنوعان را مورد ضرب و شتم قرار بدهد؟ بنده عرق شرم می ریزم, و مجددا از همگی پوزش می طلبم. حال شما خود دانید. اگر مدال شجاعتی دارید, بر گردن این سرباز اویزان کنید. موفق باشید.
  84
  155
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  من به نوبه خودم از همه این بیچاره ها عذرخواهی میکنم . ‏در هیچ کجای دنیا با آواره ها وپناهجویان اینگونه رفتار نمیشود
  102
  76
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sepas - تهران، ایران::]. نهایت رذالت و پستی یک انسان که در باره هم نوع خودش این برخورد را داشته باشه نه اون سرباز را میشه گفت انسان نه شما که نظرت در باره پناهجویان افغان که دربدر و آواره شده اند و گیر پست فطرتان انسان نما افتادند .ننگ به اون سرباز بیمار و ننگ به شما که نظر غیر انسانی دارید
  109
  119
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  از همه همزبانان افغان شرمنده فکر نکنید همه ایرانیها مثل این سرباز و بعضی از کاربران عقده ای هستند شرمند ه همه افغانهای عزیز :( ما همه با هم برابریم و یکسان و همه انسان هستیم .
  119
  136
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Sepas - تهران، ایران::]. [::Sepas - تهران، ایران::]. واقعا برات متاسفم خیلی حقیری تو هم همانند اون سرباز سرتاپا عقده هستی و بیمار رفتار اون سرباز نشون میده که میتونه قتل کنه شکنجه گر خوبی برای رژیم باشه کسی که از زجر و درد کشیدن و شکنجه دادن انسانها لذت ببره نمیشه بهش آدم گفت حتی حیوانات هم با هم چنین کاری نمیکنند حیوانات فقط در وقت گرسنگی و از روی غریزه حمله میکنند که شکمشان را سیر کنند ولی کسانی مانند این سرباز روانی از شکنجه دادن لذت میبرند و ارضا میشوند .
  108
  115
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. همین حکومت اشغالگر اسلامی ست که با دادن اسلحه به طالبان صلح و آرامش را از مردم افغان گرفته و افغانها مجبورند به کشورهای همسایه از جمله ایران مهاجرت کنند و گیر انسان نماهایی همانند این سرباز سرتاپا عقده بیفتند .اگر رژیم اسلامی بگذارد در افغانستان صلح باشد کسی به ایران مهاجرت نمیکنه .
  130
  132
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  نوش جونشون. اینا ملتی هستند که فقط با پایین تنه فکر میکن، خاک بر سر‌ها اینجا روزی نیست که به چند تا دختر و زن تجاوز نکنن و با چاقو نکشنشون.
  269
  317
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  sarbaz007 - المان، آلمان

  این ویودو یکم بو داره آخر فیلم نگاه کنید
  29
  76
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل

  باید همین بلا رو هم سر ایرانیهای مهاجری که میرن اروپا بیارن که دیگه توی صربستان منتظر فرش قرمز نباشن .
  68
  36
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::] سرکار خانم: شما به یک ٭ملت٭ توهین می کنید چون اعتقاد دارید, فقط به پایین تنه فکر میکنند. بنده از جایی که احترام خاصی برای خانمها قایلم . ولی بر خلاف میل درونی ام , میتوانم از شما بپرسم. ایا کسی که به یک ملت توهین میکند. دارای بالا تنه (مغز) سالم و درستی است؟ شاد باشید
  117
  147
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. ول بابا اسدالله! دیگه تهران رو هم دیدم با طرز رفتار با افغانی ها. نمیخواد ماله بکشی
  119
  53
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. اولا افتخاری نیست که بابای تو باشم پسرم دوما ول کنم بو گندت دنیا رو برمیداره سوما تهران به من چه ربطی داره اگر رفتی تهران به تهرانی ها بگو باهات خوش رفتاری کنند.
  28
  96
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  مظلوم گیر آورده سرباز عقده ایی . خودش تا به اینجا رسیده خیلی کتک خورده حالا عقده ای شده و می خواد تلافیشو از سر مردم بیگناه و بی صاحب در بیاره اما غافل از اینکه خدایی هم بالای سر ماست و نظاره گر اعمال ما
  100
  62
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. النگوهات نشکنه یهو با این جوابات.
  29
  33
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا

  [::صدا خفه کن-33 - قرچک ورامین، ایران::]. همه همینن تو سیدنی نرخ تجاوز بین ایرانیا بالاتر از همه هست خب یعنی الان تو استرالیا پلیسا بیان ما ها رو بزنن؟. عجب حرفی میزنینا. اینجا دیگه همه میدونن مواد مخدر و قتل اکثرا به دست ایرانیاست. تجاوزم که طبق معمول اصلا حساب نمیشه چون اهمیت کمتری داره. اگه ده سال پیش روس و ایتالیا و تایلندی ها معروف به مجرمای استرالیا بودن الان ایرانیا جاشو گرفتن. چندبار دوستام جلوی خودم خودشونو میگفتن هندی یا ایتالیایی هستن.
  7
  34
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا

  [::IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان::]. شما طوری حرف میزنی انگار خودمون کم تجاوز میکنیم. شما اگه پولشو داری و گدایی ولفیر المانو نمیکنی بیا سیدنی بهت محله هایی رو نشون بدم پلیس جرات نمیکنه پا بزاره. نصفشون عربن و افریقایین نصفشون ایرانی. هفته اییم نیست اینجا قتل اتفاق نیوفته یا به چند تا زن تجاوز نکنن. اینجا من با افغانها رابطه ندارم به جز رستوران و چندتا مغازه که خرید میکنم. ولی با ایرانیا خیلی برخورد دارم و اصلا نمیزارم صمیمی بشن. به شما توصیه میکنم اگه یه هموطن بهتون گفت سلام شما سلامشو جواب بگو بعدم سریع خداحافظی کن. خودم همیشه همین کار رو میکنم نمیزارم رابطه به بیشتر از سلام برسه چون بعدش شره. یه پدوفیل چندسال پیش داشتیم تو مهمونیای بین خودمون دخترای بقیه رو رو پاهاش مینشوند بعدش دستگیر شد و همه فهمیدیم پدوفیل بوده طرف. به جز این مورد خیلیای دیگه هستن این کارا رو میکنن و تنها دلیلی که باعث میشه برا کسی اهمیت نداشته باشه اینه که همه میگن عاشق بچه هاست و یه ذره فکر میکنه طرف شاید پدوفیله.
  60
  29
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  اینجا موضوع انسانیت است اما از اینکه نفوذی های رژیم آخوندی انسانیت را نمی شناسند چیه ؟! حق دارند منفی بدند
  31
  52
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  [::senator x - تهران، ایران::] درود بر شما.
  32
  43
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  واقعا نمیدونم یه فرد چقدر میتونه بی منطق باشه مگه میشه یه کشوری این همه ترسناک باشه و مردمش اینقدر مجرم باشه/؟. البته کسی که به انگل اب رای میده و میگه یهودیها جهان رو خورده و امریکا شیطان و غرب ظالم و ستمگره ازشون بعید نیست. هرچقدرم یه کشور خلافکار باشه بازم به ما ایرانیا نمیرسه. نوتوریوس یه گروه خلافکاری موتورسواره بارها دیدم جولان میدن بارها فیلماشو دیدم تو یوتوب. کارشونم جابجایی مواد مخدر و تجاوز و جور کردن مکان و قتل و این جرو چیزاست. بارها دیدم اگه پنج نفرشون یه جا جمع باشه دو سه تاش ایرانیه. تو سطح ملی این گروه اکثر اعضاش ایرانی و عربه و بعدم روس و اروپای شرقیه. نمیدونم تا کی میخوایین این حرفای یهودی بده افغان بده امریکا شیطانه و فقط ما خوبیم رو ادامه بدین. اگه افغانی جرم میکنه ده برابرشو خودمون میکنیم. اگه افغانی هر روز تجاوز میکنه ده برابرشو ما خودمون داریم انجام میدیم تازه برا ما افتخاره پ بعدم فیلمشو برا دوستامون میفرستیم . البته این رفتارها فقط و فقط بین گدا گشنه هایی که راهی غرب شدن دیده میشه وگرنه اونیکه رو پا خودشه و از دولت مستمری نمیگیره نگران قطع شدن پولش نیست
  10
  25
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  مثل اینه یه عرب تو استرالیا بیاد بگه ایرانیا فقط به پایین تنه فکر میکنن و همشونو باید مثل سگ کتک زد. چرا؟ چون تو استرالیا عربا کمتر از ایرانیا خلاف میکنن.
  11
  25
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. تهرانی ها سلام میرسونند میگن قرصهات رو اول بشور بعد بخور :)
  11
  52
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  behran - کردستان، ایران

  انسانها به غایت سرشتی وحشی و حیوانی دارند و به شدت خشونت طلب٬ به تناسب شرایط زمانی و مکانی این خشونت به حد اعلا میرسد و بصورت جنگ و نسل کشی و ویرانی بروز میکند و در صلح آمیز ترین بستر فرهنگی بصورت حیله گری و بزهکاریهای ریز و درشت و دروغ و فریب و خودپسندی و خیانت جلوه میکند؛ سراسر تاریخ انسان امروزین انباشته از خونریزی و جنایتهای فجیع و باورنکردنیست که از توان هر نوع جاندار دیگری خارج است٬ اگر هر پیشرفت علمی هم در گوشه و کنار توسط معدود انسانهای دیگر حاصل شده٬ صرفاً در راستای سیر تکاملی و جهت دستیابی به قدرت بوده است؛ صاحبان دین با موهومات فراطبیعی و جعلیات ذهن انسانها را بعنوان موجوداتی برتر و برگزیده خدا جهت تسهیل زندگی احساسیشان و صاحبان ثروت و قدرت نیز با تسهیل زندگی فیزیولوژی و مادی انسانها٬ تلاش آنها را با انواع ترفندها، جهت ادامه بقا بر روی زمین مساعد میکنند تا همچنان به بهره وری خود از این میلیاردها انسان دیگر مشغول باشند! ختم کلام اینکه این سرباز هم پشه گزنده ایست در این جنگل مولا!
  8
  46
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.