آشنایی با روش تهیه‌ی کوکو (شامی) گوشت کوبیده

مواد اولیه:
  • ۲ پیمانه گوشت کوبیده
  • ۲ عدد تخم مرغ
  • نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم
روش تهیه:
این کوکو یکی از راحت ترین کوکو های ممکنه چون گوشت کوبیده اش از قبل آماده شده. طرز تهیه گوشت کوبیده رو میتونین در مطلب تهیه آبگوشت ببینین. اول از همه بهتره باز هم گوشت کوبیده رو با گوشتکوب بکوبین تا خوب یکنواخت بشه. حالا به ازای هر یک پیمونه گوشت کوبیده یک عدد تخم مرغ اضافه کنین البته بهتره تخم مرغ هارو کم کم اضافه کنین چون ممکنه کوبیده های مختلف از نظر انسجام با هم فرق داشته باشن و مایه به خاطر تخم مرغ اضافی خیلی رقیق بشه. حالا نمک، فلفل و زرچوبه هم اضافه کرده و مایه رو خوب هم میزینم در صورتی که مایه در حدی انسجام داشت که میتونستین قاشق قاشق ازش بردارین تا یه شکل شامی سرخ بشه. شکل شامی سرخش کنین و در صورتی که انسجامشون کمتر بود میتونین کلش رو داخل ماهیتابه بریزین تا یه تکه کوکویی بشه.
حالا داخل یه ماهیتابه نچسب به مقدار کافی روغن بریزین و وقتی روغن داغ شد مایه کوکو (شامی) رو اضافه کنین. چون مایع من از انسجام خوبی برخوردار بود قاشق قاشق ازش برداشتم و شکل شامی توی روغن گذاشتمش. بعد شعله ور ملایم میکنیم و در ماهیتابه رو هم میذاریم تا کوکو (شامی) خوب مغز پخت بشه.
وقتی کوکو ما خودش رو گرفت برش میگردونیم تا طرف دیگه اش هم طلایی بشه و در این مرحله در ماهیتابه رو باز میذاریم. در نهایت کوکو (شامی) رو روی دستمال کاغذی میذاریم تا روغن اضافیش گرفته بشه.
حالا کوکو گوشت کوبیده خوشمزه ما حاضره.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.