رئیس ستاد اقامه نماز در ایران: نسل جدید دیگر علاقه‌ای به روحانیون ندارند

رئیس ستاد اقامه نماز در ایران در نشستی با برخی احزاب سیاسی، اعلام کرد بسیاری از افراد نسل جدید دیگر آن گونه که باید علاقه‌ای به روحانیون ایرانی ندارند، بنابراین آنها باید در رفتار خود تجدیدنظر کنند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، «محسن قرائتی»، شامگاه یکشنبه 16 دسامبر در نشست با احزاب سیاسی استان کرمان با بیان این که برخی‌ها بی‌رحمانه انتقاد می‌کنند اظهار کرد: «اگر خدا از شراب انتقاد می‌کند، به منافع شراب نیز می‌پردازد، اما در پایان می‌فرمایند که مضرات آن بیشتر از منافع آن است.»
 
وی با بیان این مطلب که خط بازی‌ها انسان را منحرف می‌کند و این به دلیل علاقه به حزب خود یا تنفر از حزب دیگری می‌باشد، عنوان کرد: «خیلی از عبادات ما به جایی بند نیست.»
 
قرائتی با اشاره به اینکه «500 آیه قرآن سیاسی» است، بیان کرد: «برخی از ما فهم درستی از اسلام نداریم. سوءظن حرام است و خیلی از ما‌ها در مسائلی که هیچ سودی ندارد دین فروشی می‌کنیم و حق و ناحق می‌کنیم. اگر فردی خط سیاسیش با ما متفاوت است، دلیل بر فاسق بودن او نیست.»
 
وی ادامه داد: «ما متاسفانه آلوده دنیوی شده‌ایم در صورتی‌که کار‌ها باید برای خدا و نه به خاطر موقعیت افراد باشد. بدانید که دیر یا زود پرده‌ها کنار می‌روند و مشخص می‌شود که دستانمان خالی است.»
 
رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به تبلیغات انتخاباتی بیان کرد: «محل تبلیغات در جای مشخص باید انجام شود و نباید تبلیغات به‌گونه‌ای باشد که به بیت‌المال و مردم آسیب برساند.»
 
قرائتی اظهار کرد: «اینکه مملکت ما قفل شده است به این دلیل است که بسیاری از کتاب‌های دانشگاه و آموزش و پرورش بی‌فایده شده و حتی بسیاری از درس‌های که ما می‌خوانیم علم مفید نیست.»
 
وی خاطرنشان کرد: «بسیاری از افراد نسل جدید دیگر آن گونه که باید علاقه‌ای به ما ندارد و باید مدنظر داشت که ایمان و عمل و صالح باعث محبوبیت افراد می‌شود لذا باید در رفتار خود تجدید نظر کنیم.»
 
بسیاری از مخالفان نظام در ایران بر این باورند که علاقمندی به حکومت جمهوری اسلامی که نظامی مبتنی بر دین است به شدت کاهش یافته است. صاحبنظران رفتار این حکومت را طی چهل سال در شکل‌گیری نارضایتی و دین گریزی جوانان بسیار تاثیرگذار می‌دانند. بر همین اساس بسیاری از مخالفین خواهان نظرخواهی از مردم جهت برقراری نظامی بر اساس جدایی دین از دولت هستند.
+71
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  اینب چه حرفی است کهه میزنی ملت عاشق شماست. راستی نگفتی علی چطور شبوی ۱۰۰۰ رکعت نماز میخوند
  1
  110
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  مردک,, نسل قدیم هم اگر این آگاهی امروز را داشتند,کود هم بارتان نمیکردند,بزور تعصب مزخرف مذهبی خودتان را بمردم چسبانید
  1
  42
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  تمام حرفات توش ضد و نقیض است.وهیچ چیزش با هم جور در نمیاد علت اش هم این است که حکومت ناب اسلامیتون به بن بست خورده . و هیچ راهی جز اینکه درب مغازتون را ببندید و گورتون را گم کنید ندارید.اقای قرائتی به مثالی که خودت زدی توجه کن: («اگر خدا از شراب انتقاد می‌کند، به منافع شراب نیز می‌پردازد، اما در پایان می‌فرمایند که مضرات آن بیشتر از منافع آن است.) دقیقا این مثل به شما صدق پیدا می کنه. مضرات شما عمامه بسرها از منفعت تون بسیار بیشتر است. پس بروید گم شوید تا این مردم بدبخت یک نفس راحتی از نبود شماها بکشن
  48
  88
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران

  نه عزیزم نسل جدید نمیخواد سر به تن روحانیون باشه. از هر مدل روحانی از نوع هر دین و مذهب و مکتبش متنفرم. مخالف ادیان و مکاتب نیستم اما علاقه ای هم به هیچکدوم ندارم و دلم نمیخواد خارج از حیطه شخصی آدما ازش استفاده بشه.
  50
  84
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  مرگ و نفرین بر حکومت جنایتکار و فاسد آخوندکی.حرامیان اخر جاده رسیدید،ننگ بر جهالت دینی،به پایان سلام کنید حرامیان.
  54
  128
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا

  آدم های بی شرم و قبیح،حرامیان روز محاکمه تک تکتون نزدیکه،البته اگه زنده بمونید،حکومت شوم و خونخوار،لعنت بر حکومت قرون وسطی جنایتکار دینی،دین یعنی حماقت،سرسپردگی،برده گی،عقب مانده گی.تنها راه نجات ،بیداری شعور است.ننگ بر حکومت دینی، تخیلی امام زمانی،فریبکارو دزد.
  47
  159
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  علاقه چیه تمام اخوندها بایست ....شود بخصوص تو بچه باز لواطی
  45
  64
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  یکی از آخوندهای خوب ما که بیشتر حرفاش درسته
  52
  52
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا::]. [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. شما را به حضرت قرائتی یی بگه این منفی دادن و مثبت دادن جریانبش چیه امیدوارم از میان کسانی که به من امتیاز دادن ابو ساندیسی وجود نداشته باشه، به دوستانی که منفی گرفتن حسودیم میشه چون مثبت گرفتن از ابوساندیس یا کره صیغه توهین حساب میشه
  0
  57
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. داداش من زیاد تو خط این مثب و منفی ها نباش . باور کن برای من اصلا این چیزها مهم نیست و اصلا فکرش را هم نمی کنم . حرف دلت را بزن و نظرت را بده ما هم فیضش را میبریم. گور پدر هرچی ادم پست فطرت وابسته به رژیمه اخوندی.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  از اول انقلاب تا حالا سه برابر شده مردک! پول مفت و ....جفت! هر کسى رو به این گندگى میکنه، محتویات روده و مغزش یکیه!! علاقه؟ نسل قدیم و جدید دلشون میخواد سر به تن مفت خورتون نباشه!!
  0
  3
  جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.