انتقاد ضمنی عضو شورای نگهبان از حضور مقامات ایران در توییتر

یک عضو حقوق‌دان شورای نگهبان به طور ضمنی از حضور مقامات ایران در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد.
 
محسن اسماعیلی، حقوق‌دان شورای نگهبان روز دوشنبه گفت:‌ «وقتی استفاده از فلان شبکه ممنوع است معنایی ندارد از آن استفاده کنیم.» وی افزود:‌ «چطور از مردم انتظار دارید که به مصوبات و قوانین عمل کنند وقتی که تا شب نشده خودمان آنها را نقض می‌کنیم.»
 
این عضو شورای نگهبان که در همایش نقش پژوهش در فرآنید قانونگذاری سخن می‌گفت تأکید کرد که امروز ایران شاهد آن است که میزان اظهارنظر کسانی که تا کنون دستشان به کامپیوتر نخورده از میزان اظهارنظر مدیر مایکروسافت در طول عمرش بیشتر است.
 
وی افزود‌:‌ «اگر قانون خوب است برای همه خوب است و اگر بد است برای همه بد است.»
 
این درحالی است که بسیاری از مقامات رسمی ایران از جمله آیت‌آلله خامنه‌ای، رهبر، حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمد جواد ظریف، وزیر أمور خارجه این کشور دارای حساب کاربری فعال در توییتر هستند و اخیرا حساب کاربری شماری از این مقامات نیز رسما از سوی این شبکه اجتماعی تأیید (verified) شده است.
 
اخیرا توییتر به میدان جنگ‌های لفظی میان سران ایران و آمریکا نیز تبدیل شده که از آخرین نمونه‌های برجسته آن می‌توان به رویارویی توییتری قاسم سلیمانیِ فرمانده سپاه قدس ایران و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، با الهام‌گیری از پوستر‌های سریال معروف «بازی تاج و تخت» اشاره کرد.
 
استفاده مقامات ایران از شبکه‌های اجتماعی، به ویژه توییتر در سالهای اخیر با حرف و حدیث‌های بسیار همراه بوده است.
 
در دو سال گذشته برخی نمایندگان مجلس ایران، از جمله احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و محمود صادقی نماینده تهران خواستار آن شدند که شرایط رفع فیلترینگ این شبکه اجتماعی بررسی شود.
 
پس از رویدادهای جنبش سبز در سال ۸۸ دسترسی به توییتر نیز در کنار بسیاری از وبسایت‌های دیگر و شبکه‌های اجتماعی در ایران مسدود شد و مقامات ایران مدعی شدند که توییتر در انتشار اخبار اعتراض‌های داخلی ایران با دولت آمریکا همکاری کرده است.
+16
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.