سعید جلیلی: کشور را معطل اروپایی‌ها نکنید

سعید جلیلی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مجمع تشخیص مصلحت با حمله به برجام گفت: «پس هفت ماه کشور را معطل چند کشور غربی نکنید که آیا SPV (سازوکار مالی اروپابرای نجات برجام) را ثبت خواهند کرد یا نه. اگر خوشبختانه به این باور رسیده اید که غرب تمام دنیا نیست پس نگویید به خاطر بهانه‌گیری چند کشور فلان کنوانسیون را باید پذیرفت.»
 
اشاره جلیلی به لوایح مرتبط با پولشویی است که مجمع تشخیص مصلحت به آن ورود کرده است.
 
جلیلی که خود روزی هدایت مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ را برعهده داشت، در دانشگاه صنعتی شریف گفت: «امروز روز دفاع ملی برای جمع‌بندی برخی تجارب نافرجام است؛ آیا امضای کری تضمین بود یا نه؟ آیا باغ گل بی برجام بار دارد یا نه؟ آیا برجام آفتاب تابان است یا چراغ خاموش؟ کدام معامله عاقلانه ای وجود دارد که یک طرف به تمامی تعهدات خود پایبند باشد اما طرف دیگر زیر توافق بزند؟»
 
با خروج آمریکا از توافق بین‌المللی برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه آمریکا، دولت روحانی از سوی مخالفانش تحت فشار گرفته است که توافق تضمین‌های لازم را نداشته است. دولت روحانی همچنین نتوانسته از مزایای اقتصادی این توافق بهره ببرد.
 
با این در دوره سعید جلیلی ۴ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران تصویب رسید؛ مهترین آنها قطعنامه ۱۹۲۹ بود که ذیل فصل هفتم منشور سازمان صادر شد. فصلی که کشورها را تهدیدی علیه صلح، و ثبات جهانی تلقی می‌کند و راه را برای مداخله نظامی هموار می‌سازد.
+6
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  این مزدور خودش مستقیما از این تحریم ها سود میبره
  0
  38
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  تو خود کثافتت اول بگو چند تا حساب خارجی داری بعد زر بزن پوفیوز
  0
  44
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران

  خود تو هم ولمعطلی
  0
  37
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.