احتمال اخراج سفیر ایران از عراق به خاطر رفتارش در مراسم سالگرد پیروزی بر داعش - ویدیو

العربیه - مثال الآلوسی رئیس حزب امت عراق، از رئیس‌جمهوری، نخست‌وزیر و رئیس پارلمان این کشور خواست ایرج مسجدی سفیر ایران در بغداد را به دلیل خروج از سالن مراسم هنگام ادای احترام به کشته شدگان نیروهای امنیتی عراقی در نبرد علیه داعش، اخراج کنند.
 
به گزارش رسانه‌های عراقی، الآلوسی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، نخست‌وزیر و پارلمان عراق، نوشت «سفیر ایران که از فرماندهان شناخته شده سپاه پاسداران است، با عدم احترام به شهدای عراق، دست به اقدامی غیر اخلاقی و غیر دیپلماتیک زد». او رفتار سفیر ایران را «بی احترامی به عراق و مردمش» توصیف کرد.
 

ایرج مسجدی به طور ناگهانی از برنامه‌ای که به مناسبت اعلام پیروزی عراق علیه داعش برگزار شده بود، خارج شد. این برنامه‌ را «ائتلاف البناء» (سازندگی) در پارلمان عراق برگزار کرده بود. این ائتلاف از سه ائتلاف دیگر یعنی «الفتح» متشکیل از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراقی مورد حمایت ایران موسوم به حشد الشعبی، «دولت قانون» به رهبری نوری المالکی نخست‌وزیر اسبق عراق و بخشی از «محور ملی» برگزار شده بود.
 
در بخشی از ویدیوی منتشر شده از این برنامه که در آن برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق و هادی العامری رئیس ائتلاف «الفتح» هم حضور یافته بودند، سفیر ایران دیده می‌شود که بلافاصله پس از دعوت حاضران به ایستادن برای ادای احترام به «شهدای» عراق، از سالن خارج می‌شود.
 
برخی از سیاستمداران عراقی ناخرسندی خود را از این اقدام سفیر ایران ابراز کردند و آن را بی احترامی به کسانی توصیف کردن که در راه مبارزه علیه داعش، جان خود را از دست دادند.عراق ۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، پیروزی نظامی علیه داعش را در نبردی که از حمایت ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برخوردار بود، اعلام کرد.
+113
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دو کلمه حرف درست - قم، ایران

  بسیجی بیچاره فرار کن. آخوند ها تا چند ماه دیگه نابود خواهند شد.
  149
  106
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  ۷۴
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  خر پیش اینها پرفسور است
  137
  135
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  برای اینکه اینها خودشون داعشی هستند
  120
  107
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  ۳۱
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  ::چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان::] لطفآ حرمت خر و الاغ را نگهدارید دوست عزیز.
  0
  17
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۶
  ۳۱
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. عجله نکنید اسرار ارتباط و حتی ایجاد داعش ج اصنامی نهایت بصورت رسمی منتشر خواهد شد دوست عزیز.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸
  ۴۲
  setayeshz565 - وین، اتریش
  شاید برای اجابت مزاج داشته خارج میشده😁😁😁
  1
  14
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۶
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  فردا پس فردا از ایران هم میندازیمتون بیرون
  17
  20
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۶
  ۵۱
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خوب حق داشت بهشون بر خورد دیگه اینها پدر داعش هستند باید هم ترک میکرد سالن را
  6
  14
  ‌سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  ۳۶
  ایتالیا ایتالیا - میلان، ایتالیا
  خوب وقتی‌ میگه شهدای عراق یعنی‌ شهدای ۸ سال جنگ با ایران هم جزوشه . به نظر شما ایستادن به ادای احترام به شهدای ۸ سال جنگ با ایران ، یعنی‌ ایستادن به احترام کسایی که به قصد کشت برای فتح کردن آبو خاک مردم ایران حمل میکردند بی‌ احترامی به شهدای ایران یا خانواده‌های اونا نیست ؟! . مطمئنا اگر وایمیستاد حاشیه هأیی که در ایران براش درست میشد از این حاشیه‌ها پیچیده تر بود . شاید اون شخص نباید با توجه به حضور ایران در جلسه اینرو میگفت ...
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.