آشنایی با روش تهیه‌ی بورک پنیر

مواد اولیه:
  • ۷ ورق خمیر یوفکا مستطیلی
  • ۳ قاشق غذاخوری پر پنیر لبنه یا پنیر خامه ای
  • ۱ عدد تخم مرغ
  • ۱/۳ پیمانه شیر
  • ۱/۳ پیمانه روغن
  • ۱ قاشق غذاخوری شکر
  • نوک قاشق چایخوری وانیل
روش تهیه:
برای اینکه بورکمون خوشمزه تر بشه اول از همه تخم مرغ، شیر، روغن، شکر و وانیل رو با هم خوب مخلوط میکنیم تا بعد ازش برای آغشته کردن خمیر یوفکامون بهش و طعم دار کردنش ازش استفاده کنیم.

چون این بورک برای صبحونه تهیه میشه من به مایه طعم دهنده اش شکر و وانیل هم اضافه کردم شما میتونین در صورتی که دوست ندارین این بورک کمی طعم شیرینی داشته باشه، شکر و وانیل رو حذف کنین.

من برای این بورک از خمیر بوفکا مستطیلی استفاده کردم و هر کدوم از ورق هارو نصف کردم تا بتونم از هر ورق دو تا بورک داشته باشم. حالا باید پشت و روی هر ورق یوفکا رو با فرچه به مایه طعم دهندمون آغشته کنیم.

بعد باید روی خمیر یوفکا پنیر بذاریم ۳ قاشق غذاخوری پر پنیر لبنه برای ۱۴ عدد بورک کافیه البته شما میتونین بر طبق سلیقه خودتون پنیر رو بیشتر یا کمتر روی هر تکه از خمیر بذارین. حالا مانند تصویر زیر دو طرف خمیر رو تا میکنیم تا یه قسمتیش رو پنیر رو خوب بگیره تا بعد از پیچیدن خمیر و پختش تو فر پنیر بیرون نریزه. برای آخرین مرحله خمیر رو میپیچیم تا کاملا لوله ای بشه و حالا بورکمون برای پخت حاضره. کف ظرف نچسب مورد نظرمون رو چرب میکنیم و بعد تمام بورک هارو داخلش میچینیم.
حالا ظرف رو برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه داخل فری که از ۱۰ دقیقه قبل زوی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کردیم میذاریم تا کم کم بورکامون برشته و پوک بشن وقتی زیر بورک ها تغییر رنگ داد و روشون هم کم کم داشت طلایی میشد در فر رو باز میکنیم و با فرچه روی همه بورک ها رو به کمی روغن آغشته کرده و بعد گریل رو روشن میکنیم تا روی برک ها هم سرخ و طلایی بشه. حالا بورک های ما آماده هستن و همراه یه چای شیرین برای صبحونه حرف ندارن.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.