کارگران معترض فولاد اهواز: مشکلات حل نشود در تهران تجمع می کنیم

 سی‌وهفتمین روز از تجمعات اعتراضی کارگران فولاد اهواز اعتراضات و اعتصاب کارگران فولاد اهواز در حالی سی و هفتمین روز خود را پشت سر می گذارد که گزارش‌ها حاکی از حضور یگان‌های ویژه پلیس در این تجمعات است.
 
کارگران فولاد اهواز روز یکشنبه ۲۵ آذرماه در سی و هفتمین روز متوالی در خیابان‌های مختلف شهر اهواز از جمله بازار این شهر دست به تجمعات اعتراضی زدند.
 
این معترضان در تجمعات خود شعارهایی از جمله «صدای هر کارگر، مرگ بر ستمگر»، «اسلام و پله کردید، مردم و ذله کردید»، «حسین حسین شعارشون، دزدی‌ها افتخارشون»، «این همه بی عدالتی، هرگز ندیده ملتی» ، «اهواز شده فلسطین،‌ مردم چرا نشستین» سر دادند.
 
گزارش‌های منتشر شده از این تجمعات حاکی است که در اعتراضات روز یکشنبه ماموران یگان ویژه نیروی انتظامی حضوری پر رنگ داشتند و کارگران معترض را در مسیر رفتن به محل اقامت «محمدعلی موسوی جزایری» امام جمعه اهواز متوقف کردند.
 
همچنین «طارق خلفی» یکی از کارگران معترض فولاد در این تجمعات از حضور افرادی (لباس شخصی‌ها) در روز یکشنبه در بین معترضان فولاد اهواز خبر داد و اعلام کرد که اگر کاری برای شرکت گروه ملی فولاد انجام نشود، بیش از ۱۵۰۰ کارگر در شهر تهران تجمع خواهند کرد. کارگران گروه صنعتی فولاد ایران، از حدود یک ماه پیش به پرداخت نشدن چند ماه دستمزد و مشکلات مدیریتی این واحد صنعتی اعتراض دارند و دست به راهپیمایی زده اند. این اعتراض ها در مواردی با برخورد امنیتی مواجه شده است.
 
در پی اعتراضات کارگری، برخوردهای امنیتی و قضایی با کارگران معترض نیز از سوی جمهوری اسلامی تشدید شده است. پیش از این تجمعات کارگری، از جمله اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز، از سوی جوامع بین المللی از جمله وزارت خارجه ایالات متحده و کنفدراسیون بین المللی کارگران مورد حمایت قرار گرفته بود.
+37
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  اینها کسانى هستن که باید مخاطب برنامه هاى اصلاحی اپوزیسیون واقعى باشن، نه پشت هر تریبونى از دموکراسى و سکیولاریزم حرف زدن!!
  21
  10
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.