کدام بانک ها بیشترین سود سپرده را به مشتریان خود می دهند؟

بدهی بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی در 5 سال گذشته به 76 هزار میلیارد تومان رسید
 
فارس: بانک‌های خصوصی که تا پیش از این با نرخ سود 20 تا 23 درصد سپرده افتتاح می‌کردند، با تاکید اخیر رئیس کل بانک مرکزی، نرخ‌های سود سپرده جدید را به 20 درصد کاهش داده‌اند.
 
همانطور که پیش‌تر اعلام شد عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در آخرین جلسه خود با مدیران عامل بانک‌ها تاکید کرد که این بانک با نرخ سود سپرده بالای 20 درصد برخورد خواهد کرد.
 
پیگیری از شعب بانک‌ها از کاهش نرخ سود سپرده در بانک‌های خصوصی به سطح 20 درصد حکایت دارد.البته کاهش نرخ سود سپرده به 20 درصد مشمول سپرده‌هایی شده است که پس از تاکید رئیس کل بانک مرکزی باز می‌شوند و مشمول سپرده‌های قبلی نشده است.
 
سود سپرده بانکی؛ حداکثر بیست درصد
تا قبل از این تاکید و توافق نرخ سود سپرده در بانک‌ها اینگونه بود:
 
بانک اقتصاد نوین: نرخ سود سپرده یکساله 19 درصد. مشروط بر سپرده‌گذاری با دامنه 10 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان. نرخ سود برای سپرده 100 میلیون به بالا 19.5 درصد.
 
بانک دی: نرخ سود سپرده کوتاه مدت 21 درصد. نرخ سود سپرده بلند مدت بلند مدت 20 درصد.
 
بانک ملی: نرخ سود سپرده یکساله 15 درصد. امکان عرضه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود 18 درصد.
 
بانک گردشگری: نرخ سود سپرده یکساله 23 درصد، به شرط یک ماه ماندگاری. نرخ سود سپرده کوتاه مدت 20 درصد.
 
موسسه کوثر: نرخ سود سپرده یکساله 15 درصد. روزشمار ویژه 20 درصد.
 
بانک تجارت: نرخ سود سپرده یک‌ساله 15 درصد. بالای یک میلیارد تومان نرخ سود سپرده 18 درصد. عرضه گواهی سپرده با نرخ سود 18 درصد.
 
بانک سینا: نرخ سود سپرده یک‌ساله 18 درصد.
 
بانک ملت: نرخ سود سپرده یک‌ساله 18 درصد.
 
بانک صادرات: نرخ سود سپرده 15 درصد. نرخ سود در صندوق درآمد ثابت 20 درصد.
 
بانک آینده: نرخ سود سپرده آینده‌ساز 23 درصد. صندوق درآمد ثابت بین 20 تا 23 درصد.
 
نرخ سود سپرده بالا در کنار افت رشد اقتصادی و عدم تناسب آن با نرخ تورم در چند سال گذشته باعث شد بانک‌های خصوصی نیازمند به منابع بانک مرکزی شوند و عملا بخش قابل توجهی از تعهدات خود را با استقراض از بانک مرکزی تامین و پرداخت کنند. همین مساله باعث شد بدهی بانک‌های خصوصی به بانک مرکزی در 5 سال گذشته از 2800 میلیارد تومان به 76 هزار میلیارد تومان برسد. این رقم معادل یک سوم پایه پولی است.
+11
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  اینهمه بانک خصوصى ؟ بعد هم پول مردم رو میخورن و آب هم روش، اونوقته که معلوم میشه دست سردار هاى سپاه در راه انداختن این همه بانک در میون بوده و دست هیچکس هم به پول هاشون نمیرسه، بعد هم بانک مرکزى که دستش تو یه کاسه اس با سردار، میاد وسط و یه مقدار کمى از سپرده هاى مردم رو بهشون برمیگردونه و قال قضیه رو میکنه. بعد هم با سردار میشینن و سهم خودشون رو میگیرن و چمدون چمدون از مرز ترکیه میفرستن تو بانک هاى سؤیس که آقازاده ها حالشو ببرن. وگرنه گرفتن مجوز بانک خصوصى هر جاى دنیا به این آسونى نیست و بانک مرکزى مجوز همه این بانک ها رو صادر کرده و موظف به نظارت به عملکرد این بانک ها هست. ثامن ألأمه یکى از همین بانک هاى سرداران سپاه بود که پول مردم رو خورد و سپرده گذار ها فقط قسمت کمى از پول خودشون رو تونستن پس بگیرن.
  26
  54
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  سود میگیرن نه میدن , کدوم بانک رو دیدن که به مردم بدبخت سود رسونی کنه
  0
  54
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران

  دوست عزیز، ثامن الحجج (نه ثامن الائمه) موسسه مالی بود. این‌ها (بجز یکیشون) بانک هستند. همه‌اشان هم بانک خصوصی نیستند. موسسان بانک‌ها هم مشخص هستند و قابل بررسی. بانک مرکزی هم زمانی که مجوز بانک صادر می‌کند هر حسابی را در آن بانک تا یک میلیارد ریال بیمه می‌کند اما مسئولیتی در قبال سپرده‌ها در موسسات مالی ندارد و تنها دلیل سپرده‌گذاری مردم در موسسات مالی طمع خودشان است که حتی الان هم که تشت رسوایی این موسسات از پشت‌بام افتاده به هشدارها توجه نمی‌کنند. دوباره هم پایه استدلال اشتباه است و بر اساس نداشتن اطلاعات کامل، هم آینده بینی با نگاه منفی و هم تئوری توطئه تکراری. آخرش دعوامان می‌شود. ;)
  2
  27
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. یادم رفت مخاطب انتخاب کنم!
  1
  3
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  بانگ ملی و تمام بانگها . حدود 2 سال است که سود حساب سپرده ثابت را از 18 درصد به 10 درصد تنزل دادند ..و کوتاه مدت 10 درصد شد 8 درصد . بجز دوسه بانگ خصوصی زیر پوشش سپاه وبسیج ..الان انها هم محالست تا 19 درصد هم سود سپرده بدهند ..
  4
  2
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. اطلاعات شما کاملا اشتباه است.
  0
  3
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::+Hunter - تهران، ایران::]. بهر حال ثامن یه چیزى بود که تونست اونهمه پول مردم رو بخوره و بموقع دست و پاش رو جمع کنه بره! ببخشید فرق بانک و موسسه مالى رو نمیدونستم ممنون که گوشزد کردید ولى همه جاى دنیا باکسانیکه با دادن وعده هاى آنچنانى سر مردم رو کلاه میذارن برخورد میشه و قبل از اینکه کسى بتونه اونطور وعده هارو بده جلوش رو میگیرن و اگه کسى بدون مجوز پول مردم رو بگیره وپس نده بهش میگن کلاه بردار، نه مؤسسه مالى. چرا مردمى که اونجا پول گذاشتن مقصر باشن؟ طمع؟ دولت موظفه روى کارکرد این مؤسسه هاى بقول شما مالى نظارت داشته باشه. این وسط کسى اعتماد کرده وسرمایه زندگیش رو با آرزوى بهتر شدن وضع معیشتى سرمایه گذارى کرده نمیتونه مقصر قضیه باشه. خودتون بودید، پول داشتین و میخواستین سرمایه گذارى کنین، امید به بالاترین بهره ممکن نبودین؟ این وظیفه دولت و بانک مرکزیه که نظارت داشته باشه به کارکرد بانک ها و مؤسسه هاى مالى! شاید مشکل من اینه که موضوع رو با جایى که زندگى میکنم مقایسه و تحلیل میکنم و قوانین ایران فرق میکنه با همه دنیا.
  2
  2
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  سود سپرده اینجا ٦٪‏ هست و اگه من اینجا آگهى بدم که سود ٢٠ درصدى میدم، سه روز طول نمیکشه میان یقه منو میگیرن که با چه مجوزى دارم پول از مردم میگیرم و چطور ممکنه وقتى بزرگترین بانک انگلیس با اونهمه تجربه و سرمایه، فقط شیش درصد سود میده، من چطور و از کجا میتونم ٢٠٪‏ سود بدم و در مؤسسه منو تخته میکنن، چرا تو ایران نباید اینطور باشه؟ اینجا همیشه حق با مشتریه، و بیشتر از بیست سى تا سازمان دولتى و خصوصى فقط از حق مشترى حمایت میکنن، ولى تو ایران کاملا برعکسه و تنها کسى که حق نداره مشترى بیچاره اس و وقتى هم که قربانى کلاه بردارى مؤسسه هاى مالى وابسته به سپاه و دولت و آقازاده ها میشه، خودمون اتهام طمعکارى بهشون میزنیم، امنیت اجتماعى کجاست پس؟ امنیت اجتماعى فقط این نیست که بتونى نصف شب برى از خونه بیرون و از این نترسى که لختت کنن، یه موردش هم اینه که بتونى به مؤسسه هاى مالى که اجازه فعالیت دارن اعتماد کنى و پولت رو بدون متهم شدن به طمع کارى، هر جا که خواستى، سرمایه گذارى کنى.
  1
  2
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::*بی همتا* - برلین، آلمان::]. بنظر من به همون ٦٪‏ دویچه بانک قانع باش وگرنه باید سراغ پولتو ازفلان سردار سپاه بگیرى و اونم میگه میخواستى سرمایه گذارى نکنى و آش خوردى پاى لرزشم بشین. ولى دویچه بانک بلد نیست این کلک هارو.
  0
  3
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز، من از دولت یا حکومت دفاع نکردم من با اشتباه نقد کردن مخالفت کردم. در اروپا و آمریکا هم پرداخت سود بالاتر از حداقلی که فرمودید وجود دارد ولی تحت عنوان سرمایه‌گذاری پرریسک تعریف می‌شود. در ضمن سود 6درصدی در آلمان متناسب با تورم آن کشور و سود بالای 20درصدی ایران متناسب با نرخ تورم اینجا تعریف شده‌اند اما بعضی موسسات مالی سود بالای 50 درصد میدهند. من هم در آن دوران که موسسات مالی فعالیت زیادی داشتند وسوسه شدم اما به اخطارهای بانک مرکزی توجه کردم و پولم را در بانک گذاشتم. "امنیت اجتماعی" و نصف شب بیرون رفتن و نترسىدن هم به این بحث مربوط نمی‌شود. صحبت اگر از "امنیت اقتصادی"ست که در ایران این امنیت زیاد نیست اما نه به دلیل اینکه من نوعی به راحتی وسوسه می‌شوم و با وعده سود پرریسک و بدون فکر به تبعاتش گول می‌خورم که اگر اینطور باشد اشکال از من است نه از امنیت اقتصادی. خلاصه کلام اینکه پایه صحبت باید قوی باشد و بی‌اشتباه، دلایل به درستی ذکر و به درستی تحلیل شوند تا نتیجه‌گیری قابل پذیرش برای خواننده باشد. سلامت باشید. :)
  0
  3
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران
  نمی‌دونم چرا فکر کردم شما آلمان زندگی می‌کنید؟!!!! توی متن نوشتم آلمان!!! از تبعات 100 سالگیه. چشم آدم دیگه درست نمی‌بینه. ;) :)
  0
  3
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  [::+Hunter - تهران، ایران::]. منهم تازه صد و یک سالم شده! میفهمم! فکر میکنم بهتره با إذعان به اینکه نمیتونیم همدیگه رو قانع کنیم و با احترام به نظر همدیگه قبل از اینکه بقول خودتون دعوامون بشه، بحث رو تموم کنیم. لذت بردم از اینکه بر خلاف بعضى کاربرانى که سابقه تبادل أفکار یا بیشتر تحمیل گفتار باهاشون داشتم، با دلیل و برهان نظر خودتون رو إبراز کردید. پاینده باشید.
  1
  3
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران

  اه، نشد یکبار یک دعوایی اینجا راه بیاندازیم تا یک کپه منفی بهمان بدهند جگرمان حال بیاید. ;) :) هر موقع که بحث از فقط چهارتا دونه فحش ساده به جناح مقابل خارج می‌شه و جنبه توضیح و استدلال پیدا می‌کنه جمعیت حوصله‌شان سر می‌رود و تاپیک را با هدف پیدا کردن جایی برای فریاد مرده‌باد و زنده‌باد ترک می‌کنند. خوش گذشت. تا بحثی دیگر در محلی دیگر. ;) :) سلامت باشید. :)
  23
  1
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  +Hunter - تهران، ایران

  [::ایرانفردا - لندن، انگلستان::]. توضیح اینکه منظور جمعیتی بود که من و شما را اینجا تنها گذاشته و رفتند، تند، ند. اینجا اینقدر خالی شده که صدا می‌پیچه، پیچه، چه! ;) :)
  1
  24
  دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.