فواید درمانی یخ بر روی گردن

در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که قرار دادن یخ روی نقطه فنگ فو در گردن به بهبود برخی مشکلات در بدن کمک می‌کند که در ادامه به بعضی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود.
 
به گزارش  تبیان، طبیعی است که انسان‌ها آرزو دارند که تا زمانی که زنده‌اند جوان بمانند.
 
ما همیشه به دنبال جدیدترین روش‌ها برای جوان ماندن هستیم، اما نباید فراموش کنیم که عملکرد خوبی دارند. طب سوزنی و یخ درمانی سال‌هاست که برای درمان شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
چطور یخ را روی نقطه فنگ فو Feng FU قرار دهیم؟
 
روی شکم دراز بکشید و یک قطعه یخ کوچک را روی نقطه فنگ فو قرار دهید. نقطه فنگ فو نقطه‌ای است در پشت گردن، زیر جمجمه و درست در محلی که رویش موها تمام می‌شود. یخ را در این نقطه قرار دهید و به مدت 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. در این مدت کاملاً ریلکس باشید. متخصصین طب سوزنی توصیه می‌کنند این کار دو بار در روز انجام شود.
می‌توانید قطعه یخ را با کمک یک تکه پارچه روی گردن خود ثابت کنید. اگر چند ثانیه اول احساس سرمای شدید داشتید، نگران نباشید. بعد از چند ثانیه این احساس برطرف شده و احساس گرما می‌کنید.
قبل از استفاده از روش یخ درمانی یا طب سوزنی با پزشک مشورت کنید.
 
طب سنتی در چین بر این باور است که ترکیب نقطه فنگ فو و یخ درمانی باعث جوانسازی تمام بدن می‌شود. تحریک این نقطه با یخ به دریافت انرژی بیشتر و در نتیجه بهبود سلامت کل بدن کمک می‌کند. به این ترتیب بهتر است هر روز بر روی نقطه فنگ فو یک تکه یخ قرار دهید.
 
بهبود سردرد با گذاشتن یخ روی گردن
 
نقطه فنگ فو با بهبود سردرد، کاهش انرژی و سرگیجه در ارتباط است. وارد کردن فشار، گرما یا یخ روی نقطه مناسب می‌تواند به تحریک انرژی کمک می‌کند. این انرژی ببر علیه درد عمل می‌کند. با این حال یخ بهترین راه حل در مقابل سردرد است.
 
بهبود علائم سندروم پیش از قاعدگی
 
متخصصین طب سوزنی ادعا می‌کند که نوعی ارتباط بین پایه جمجمه و علائم PMS یا سندروم پیش از قاعدگی وجود دارد. زمانی که از فشار یا یخ برای تحریک نقطه فنگ فو استفاده می‌کنید، علائمی مانند گرفتگی و نوسانات خلقی بهبود پیدا می‌کنند. به علاوه این نقطه یک ارتباط مستقیم با چرخه قاعدگی در بدن دارد و تحریک آن می‌تواند در فرایندهای طبیعی بدن با مشکلات به وجود آمده مقابله کند.
 
بهبود کیفیت خواب با گذاشتن یخ روی گردن
 
به گفته پزشکان چینی تحریک نقطه فنگ فو به شما کمک می‌کند شب‌ها خواب بهتری داشته باشید. تحریک این نقطه به کنترل مراکزی که مسئول فعالیت‌های انجام شده در خواب عمیق هستند، کمک می‌کند. به علاوه تحریک این نقطه به شما کمک می‌کند سریع‌تر بخوابید و در نیمه شب نیز خواب شما مختل نخواهد شد. در نتیجه بدن استراحت بهتری خواهد داشت و عادت‌های خواب بهبود پیدا می‌کنند.
 
کاهش استرس با تحریک نقطه فنگ فو
 
این نقطه اختلالات عاطفی، افسردگی و استرس را مدیریت می‌کند. افرادی که از روش تحریک نقطه فنگ فو استفاده کرده‌اند، می‌گویند که بعد از تحریک این نقطه سطح استرس و اضطراب در آن‌ها کاهش پیدا کرده است. البته به یاد داشته باشید که تحریک نقطه فنگ فو بیماری‌های روحی را درمان نمی‌کند، اما با جوانسازی کل بدن باعث می‌شود فرد بیمار تصمیم درست را گرفته و تمایل به زندگی بهتر در وی بیدار شود.
 
بهبود گوارش غذا با تحریک نقطه فنگ فو
 
این بخش فرایندهای مهمی در بدن مانند بلع و ترشح بزاق را مدیریت می‌کند. در نتیجه تحریک این نقطه به هضم بهتر غذا کمک می‌کند. به علاوه این نقطه به کاهش دل درد، التهاب و گرفتگی‌های معده کمک می‌کند.
زمانی که بحث افزایش طول عمر می‌شود، چینی‌ها علاقه خاصی به تحریک نقطه فنگ فو و طب سوزنی نشان می‌دهند.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.