وزیر خارجه ایران: هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش می‌دهیم

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در نشست بین‌المللی دوحه قطر تاکید کرد که ایران به‌خاطر تحریم‌ها تحت فشار قرار دارد. وی سپس این سوال را مطرح کرد که آیا این فشارها به تغییر سیاست‌ها ما منجر می‌شود؟ ظریف سپس خود به این سوال پاسخ داد: «تضمین می‌کنم که چنین چیزی پیش نمی‌آید.»
 
وی تاکید کرد: «اگر هنری باشد که ایران بتواند به آن مسلط شود و آن را به دیگران آموزش دهد، آن هنر گریز از تحریم‌ها خواهد بود.»
 
وزیر خارجه ایران همچنین درباره دعوت دونالد ترامپ از حسن روحانی برای مذاکره گفت: «ترامپ با وجود سیاست‌های خصمانه خواستار مذاکره شده است و ما به وی پاسخ داده ایم که آیا شوخی می کنی؟»
حضور محمد جواد ظریف در نشست دوحهوی معتقد است که مذاکره با دولت دونالد ترامپ بی فایده است.
 
ظریف به سابقه گفت‌وگو با آمریکا اشاره کرد و گفت: «ایران پیشتر برای گفتگوی مستقیم با آمریکا آماده بود و ما این کار را انجام دادیم و من زمان زیادی با جان کری وزیر پیشین امور خارجه گفتگو کردم و نتیجه آن توافق هسته ای بود و با این حال دونالد ترامپ از آن خارج شد و این رفتار ترامپ به این معنی است که مذاکره با او بی فایده است.»
 
در بخش دیگر، ظریف به درگیری‌های یمن اشاره کرد و هر گونه نقش ایران در مسلح کردن حوثی‌ها را منکر شد: « ما هیچوقت برای حوثی‌ها سلاح مهیا نکرده‌ایم. آن‌ها خود به اندازه کافی سلاح در اختیار دارند و به سلاح‌های ایرانی احتیاجی ندارند.»
+6
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  هنررررررررمند,حداقل اون میکروفن را مثل هویج جلوت نگاه ندار
  5
  16
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  راه گریز از تحریم ها اندکی ریش و سبیل و با دقت اداهای مذهبی در اوردن و جلوی دوربین نماز خواندن و خود را به دستگاه چسبانیدن است تا در هر شرایطی سور و سات برسد و گر نه تا همین جا هم بعلت سوء مدیریت شما تورم و گرانی کمر ملت را خم کرده و بعد از تاثیر پذیری تحریم ها این مشکلات برای ملت چند برابر شده و البته کک شما هم نخواهد گزید
  0
  35
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  تو چشات نگاه می کنند و علنا دروغ میگند
  0
  22
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما را دزدی مذ هبی که دین مسلمانی را در ایران نابود گردید. بس کنید . اخرین پنهاه انسان انهم بخدا بود را نابود. گردید بدانیت نسلهای بعدی همان فرزندان شما باشن شما نمی بخشن . دست از جان ملت ایران بردارید دیگر مردم چیزی ندارن شما قارتشان گردید مرد باش کنار بگش بسه دیگه
  0
  12
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.