نمایندگان مجلس: درآمد چند ده هزار میلیاردتومانی دلیل مقاومت در برابر حذف مشق شب

پس از انتقاد یک مرجع تقلید شیعه از حذف مشق شب، دو نماینده مجلس درآمد «چند ده هزار ملیاردتومانی» برخی از موسسات تهیه کتاب‌های کمک آموزشی را دلیل مقاومت‌‎ها در مقابل حذف مشق شب دانستند.
 
فاطمه سعیدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس روز شنبه، ۲۴ آذر، در توئیتر خود نوشت که با حذف مشق شب، «تجارت چند ده میلیارد تومانی برخی موسسات و صداوسیما از بین می‌رود».
 
وی تاکید کرد که وزارت آموزش و پرورش نباید «تسلیم فشارها شود».
 
در همین حال محمد محمدی زاهدی، دیگر عضو کمیسیون آموزش مجلس، اعلام کرد که دلیل «مقاومت‌‎ها» در مقابل حذف مشق شب، « درآمد چند ده هزار ملیاردتومانی مافیای کنکور و کتب کمک آموزشی است».
 
وی اضافه کرد:«مافیای کتب کمک آموزشی و کنکور سعی دارند با سیاسی و رسانه‌ای کردن موضوع مشق شب مدارس از این موضوع سوء استفاده کنند».
 
رضوان حکیم‌زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در شهریور ماه خبر داده بود که در سال تحصیلی جدید برای کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی مشق شب حذف و «تکالیف مهارت محور» جایگزین آن می‌شود.
 
با این حال آیت‌الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید شیعه در قم، روز پنج شنبه حذف مشق شب برای دانش‌آموزان را «اشتباه و بر خلاف سنت قرآن و سیره علما» خوانده بود.
 
وی تاکید کرده بود که «نباید دانش‌آموز بعد از مدرسه رها شود، بلکه باید مغز و فکر او با انجام تکلیف مشغول شود».
 
این سخنان پس از دیدار مدیران تعدادی از موسسات تهیه و فروش کتاب‌های کنکور و کمک آموزشی با تعدادی از مراجع تقلید شیعه بیان شده بود.
با این حال ابوالفضل جوکار، مدیر انتشارات گاج، در مصاحبه با روزنامه صبح نو گفته که دلیل این دیدار موضوع حذف مشق شب نبوده بلکه موضوعاتی چون دریافت کاغذ با ارز دولتی بوده است.
 
پیش از این محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گردش مالی موسسات کتاب های کنکور و کمک آموزش را ۱۵ هزار ملیارد تومان اعلام کرده و گفته بود که این رقم به صورت غیر رسمی ۴۰ هزار میلیارد تومان نیز برآورد می شود.
 
۴۰ هزار میلیارد تومان تقریبا برابر با بودجه وزارت آموزش و پرورش در یک سال است.
 
در همین حال به گزارش برخی وب‌سایت ‌ها این موسسات سالانه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای تبلیغات خود به صدا و سیما می پردازند.
+26
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  بیچاره خانواده های ایرانی که چه استرس و دردی در مسیر تحصیل فرزندانشان متحمل می شوند، و از طرف مافیاهای گوناگون کنکور و کلاس های اموزشی و.. کاغذ و کتاب و مقاله فروشی. شکنجه می شوند..
  1
  30
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  مملکت نیست دیوونه خونست
  0
  40
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  آیا هیچوقت فکر کردید که چرا قند رو در چای فرو می‌کنید قبل از اینکه چای بخورید : . نقل قول از پدر بزرگ نازنینم که خودشون شاهد این جریان بودن روحش شاد 🌹. دقیقا یادم نیست که زمان کدوم اخوند دوزاری بود که فتوا صادر شد که قند حرام است !! . جریان چه بود ؟ . تاجری ایرانی از روسیه قند وارد کرد وحق السکوت اخوندایه همیشه مفتخور زاده رو نداد و اون کفتار بالایه ممبر رفت و‌گفت از نظر دین اسلام قند وارد شده از کشور نا مسلمان حرام است . ملت بلا نسبت گوسفند از خرید قند دست کشیدن تا اینکه تاجر نزد اخوند مفتخور رفت و سهمیه دین اسلام از درآمدش رو تقدیم کرد . اخوند خوشحال برگشت تو مسجد ممبر و گفت بدلیل کمبود قند، ما به این نتیجه رسیدیم که قند رو بخرید ولی قبل از مصرف در چای فرو برید که باعث حلال شدنش می‌شود ، . اره عزیزان . ارزش کفتار که مرده خواره ، گرگ که درندست ، و فاحشه که با مشقت پول در میاره از اخوند و دین اسلام بیشتره . و حالا تاریخ خودشو تکرار کرد کتاب و درس مشق بچه ها . 😢😢
  0
  4
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بعد از این همه مصیبت بایست مواظب فرزندشان باشند که اخوندها یا چاقوکشکانشان بهش تجاوز نکنند
  0
  52
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.