نوبخت: دولت احمدی‌نژاد ۵هزار میلیارد به بانک مرکزی بدهکار بود

رئیس دفتر روحانی پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد برای پرداخت یارانه ۹۰۰هزار تومانی را عوام فریبی خواند و او را مسئول به هم خوردن روابط ایران با کشورهای همسایه و ایجاد تحریم‌ها دانست. احمدی‌نژاد از روحانی خواسته کناره‌گیری کند.
 
رئیس جمهور سابق ایران پیشنهاد کرده که یارانه‌ نقدی از ۴۵هزار و پانصد تومان به ۹۰۰هزار تومان افزایش یابد. او در سفری که به صومعه‌سرا داشت، دولت روحانی را به اداره کشور به "بدترین و ضعیف‌ترین شکل ممکن" متهم کرد. احمدی‌نژاد در صومعه‌سرا هم‌چنین گفت: «اگر اداره کردن کشور را بلد نیستند، آیا کنار رفتن را نیز بلد نیستند؟»
 
دو عضو کابینه دوازدهم به این گفته‌ها واکنش تندی نشان داده‌اند. محمود واعظی، رئیس دفتر روحانی می‌گوید: «این فرد یک عوام‌فریبی را شروع کرده و فکر می‌کند در شرایطی که جنگ اقتصادی شروع شده و قشری از مردم در مضیقه هستند، می‌تواند با شعار خود را مطرح کند.»
 
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در پاسخ احمدی‌نژاد گفته که دولت روحانی زیر بار بدهی‌های دولت قبل است: «احمدی‌نژاد برای پرداخت یارانه‌۴۵هزار تومانی ۵هزار میلیارد به بانک مرکزی بدهکار بود. چطور می‌شود مبلغ یارانه را با این بدهی که دولت قبل گذاشته اضافه کرد.»
 
خبرگزاری ایلنا به نقل از نوبخت نوشت: «مردم ما فهیم‌تر از این حرف‌ها هستند که چنین صحبت‌هایی رویشان تاثیر بگذارد.»
 
محمود واعظی رئیس دفتر روحانی نیز گفته که احمدی‌نژاد مسئول ایجاد تحریم‌ها و به هم زدن روابط ایران با کشورهای همسایه است: «مردم می‌دانند چه کسی این گرفتاری‌ها را به وجود آورد.»
 
واعظی افزوده که هنوز پس از گذشت سال‌ها، پروژه‌هایی که دولت احمدی‌نژاد با رقم‌های بالا وعده داد، کلنگ زنی هم نشده‌اند.
 
رئیس جمهور سابق ایران  علاوه بر سفرهای استانی و سخنرانی برای مردم، در وبسایت شخصی‌اش نیز بسیار فعال است و در پیام‌های تصویری، به فساد در قوه قضاییه، نارضایتی مردم، مشکلات اقتصادی و سوءمدیریت دولت روحانی می‌پردازد.
 
او که در تلگرام و توئیتر نیز حضوری پررنگ دارد، از روحانی خواسته که کناره‌گیری کند. رئیس جمهور سابق ایران به روحانی پیشنهاد مناظره نیز داده است. احمدی‌نژاد به دونالد ترامپ هم نامه نوشته و او را برای اداره آمریکا و اصلاح ساختار سیاسی این کشور راهنمایی کرده است. 
 
احمدی‌نژاد که حامیان‌اش او را "معجزه هزاره سوم" می‌خوانند، اتهام‌های سنگینی را نیز متوجه قوه قضاییه و "برادران لاریجانی" کرده است. سخنگوی قوه قضاییه پیش‌تر گفته که دلیل برخورد نکردن با "گنده‌گویی‌"های احمدی‌نژاد مصلحتی است و در آینده روشن خواهد شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای حتی در آذر سال ۹۶ در سخنانی کم‌سابقه، احمدی‌نژاد را با "لات از چشم افتاده" تشبیه کرد.
+21
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.