محسن رضایی:هاشمی شاهرودی با توصیه پزشک باید در صحبت کردن مراعات کنند

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران گفته است که محمود هاشمی شاهرودی رئیس این نهاد که مدت هاست در انظار عمومی ظاهر نشده "با توصیه پزشک باید در صحبت کردن مراعات کند".
 
آقای رضایی امروز ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر) در یک کنفرانس خبری در تهران که پس از جلسه مجمع برگزار شده، درباره آقای هاشمی شاهرودی گفته "ایشان در حال مداوا هستند، با توصیه پزشک ایشان باید در صحبت کردن مراعات کنند بنابراین ما توصیه پزشک را رعایت می کنیم".
 
او به محل مداوای آقای شاهرودی و اینکه بیماری او چیست اشاره ای نکرده اما گفته چون در سطح مجمع، محمدعلی موحدی کرمانی و احمد جنتی هستند "عدم حضور ایشان پر می شود".
 
پس از درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس پیشین مجمع تا مقطعی که آیت‌الله علی خامنه‌ای رئیس و اعضای جدید این نهاد را منصوب کرد، مدتی جلسات مجمع به ریاست موقت محمدعلی موحدی کرمانی اداره می شد.
 
محمود هاشمی شاهرودی از اوایل تابستان امسال در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان حاضر نشده است. او مدتی پیش از این در کشور آلمان بستری شده بود اما همزمان با طرح شکایت قضایی علیه او در یکی از دادگاه های آلمان، به ایران بازگشت.
 
محمدرضا باهنر از اعضای مجمع حدود یک ماه پیش گفته بود که "متأسفانه رئیس مجمع وضعیت جسمانی خوبی ندارند و نمی‌توانند حضور جدی داشته باشند". او زمستان سال پیش هم خبر داده بود که پزشکان در ایران کلیه محمود هاشمی شاهرودی را "اشتباهی" از بدن وی خارج کرده‌اند.

در هر دو بار آخری که مجمع تشخیص به ریاست او تشکیل جلسه داد تصاویر چهره متفاوت او باعث بحث های فراوانی در فضای سیاسی ایران و در بین کاربران شبکه های اجتماعی فارسی زبان شده بود.
 
از زمان غیبت آقای هاشمی شاهرودی در مجمع، شیوه اداره این نهاد با انتقاد برخی از اعضا رو به رو شده است.
 
یکی از این افراد محمد صدر بود که گفته بود برخی از تصمیم ها و اقداماتی که در مجمع انجام می شود در زمان غیبت محمود هاشمی شاهرودی، "اشکال قانونی" دارد.
 
در هفته های اخیر، هیات عالی نظارت، لوایح الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را در حالی که شورای نگهبان آن را از نظر قانون اساسی و شرع مغایر ندانسته و طبق رویه های پیشین می توانسته به عنوان قانون الزام آور مبنا قرار گیرد، برای تطابق با سیاست های کلی نظام، تحت بررسی قرار داده است.
 
"هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام" با حکم آیت الله علی خامنه ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام و از میان اعضای آن تشکیل شده.
 
دولت حسن روحانی و نائب رئیس مجلس دهم به این اقدام تازه در روند قانونگذاری انتقاد کرده و آن را "بدعت" خوانده اند.
 
محسن رضایی در اظهارات امروز خود گفته مجمع در بررسی این موضوعات مصلحت نظام را مد نظر قرار خواهد داد. آقای رضایی درباره لایحه پیوستن دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم گفته "ما در حال حاضر نمی توانیم در این مورد اظهار نظر کنیم و هنوز هم این لایحه به دست ما نرسیده است، اما مطمئن باشید مجمع تشخیص مصلحت نظام از منافع مردم و نظام نخواهد گذشت".
+3
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران

  بیماری ایشان کاملا مشخص است,هذیان گوئی,ایزایمر,کمی پرت و پلاگوئی از نوع صادق خلخالی ابته فعلا نه بآن شدت. انشالله مبارک است
  2
  41
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بدرک زنده میماند یا میمیرد ! به اندازه پشیزی مردن یا نمردن شاهرودی ارزشی دیگر ندارد.
  32
  39
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
  ۵۴
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  توصیه پزشک در ضمن گفته که در صحبت نکردن هم رعایت کنه .چهل سال حرف زد این بلا سرمون اومد حالا بهتره که حرف نزنه واسه همه خوبه
  0
  33
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا

  اینکه آلزایمر دارد پس تکلیف ۶۷ میلیارد دلاری که دزدیده است چه میشود
  2
  26
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
  ۴۷
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  منظور با کدوم دهانش نباید حرف بزنه ،چون چرندیاتی هم که تا بحال گفته معلوم نیست مربوط به کدام دهانه است. بواسیر یا سرطان مقعد داره که نباید حرف بزنه؟
  28
  96
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  همون بهتر ایشون خفه بمیرند ;) شاهرودی گراز خفه شو چون زیادند امثال تو که چرت و پرت و دروغ و ......تحویل مردم میدهند
  3
  24
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  ایشون مریضیشون اعلام شده ولی در ایران پخش نکردن واسمش هست hernia inflammation که انسان‌ها معمولا در نقاط پایین تر از گلو می‌گیرن ولی در اخوندا چون اصلا حرفاشون نه معنی داره نه مفهوم و بی ربط در گلو می‌گیرد ، ما دست به دعا بر داشتیم در ونکوور که هرچه زودتر خبر مرگش برسه که بیچاره راحت شه گناه داره زجر بکشه ..
  2
  29
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
  ۶۱
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  ایشون به بیماری قوزپیچ پلاسیم مبتلا شدند که منتظر مرگش هست همین روزا فاتحم صلوات
  0
  15
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱
  ۴۷
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. امیدوارم به این سادگی نمیره انقدر زنده بونه مردک پست فطرت عراقی که به خانواده اعدام شدگان حساب پس بده. مردک اشغال را صدام با ماشین حمله زباله از عراق بیرون ریخت اومد ایران و به لطف کره سیک خمینی همین زباله شد رییس زباله دونی اسلامی و در مورد ایران و سرنوشت جوانان این مملکت تصمیم بیگیره یا میگرفت
  18
  61
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  بله چون ممکنه بواسیرش بزنه بیرون
  0
  16
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۱
  ۴۱
  mashhabib - ایران، ایران

  اینکه نمیتونه صحبت کنه اون یکی هم نمیتونه ....نگه داره !!! ببین کیا مملکتو اداره میکنن؟!!
  0
  25
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰
  ۱۰۴
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  تعبیر دیگه این حرف اینه که بتجویز دکتر از خوردن ....اضافى خوددارى کنه!
  0
  21
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۸
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بالای منبر زیادی .. خورده، ناراحتی معده گرفته. ولی چون مغز اینا به ماتحتشون بسته است، از طرفی ناراحتی مغزی هم گرفته.
  0
  1
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.