نویسنده ایرانی در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «زنای به عنف» به اعدام محکوم شد

یورونیوز - خبرگزاری ایرنا روز شنبه ۲۴ آذر با انتشار این خبر نوشت این فرد ۵۷ ساله با «اغفال» دختران جوان از آنها «سوء‌استفاده جنسی» می‌کرد. این فرد پیشتر نیز به اتهام «تشویق به فساد و فحشا و تهدید» به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود.
 
او همچنین سابقه کیفری دیگری نیز مانند همین پرونده در شاهین‌شهر داشته و به سه سال حبس محکوم شده، اما پس از گذراندن یک سال و نیم حبس، با رضایت شکات و به طور مشروط از زندان آزاد شده است.
 
ایرنا بدون اشاره به هویت فرد محکوم می‌نویسد: «این فرد با طرح این ادعا که نویسنده است و برای کتاب جدیدش به کار تحقیقی، نظرسنجی و مصاحبه نیاز دارد، به اغفال دختران جوان اقدام می‌کرد. او با چرب‌زبانی و اغفال دختران به این بهانه که شما جوان و خوشفکر هستید و باید با شما مصاحبه کنم، با آنها قرار حضوری می‌گذاشت و بعد با این حرف‌هایی مانند من جای پدربزرگ شما هستم، آنها را اغفال و بعد در ارتباط پیشروی می‌کرد تا جایی که کار به ارتباط جنسی می‌رسید.»
 
ایرنا همچنین از قول «یک مقام آگاه» می‌افزاید: «متهم در برخی موارد نیز قربانیان خود را در اماکن عمومی بسیار خلوت مثل کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها و در زمان‌هایی خاص که رفت‌وآمد در آنجا نبوده است، مجبور به نوع خاصی از معاشرت جنسی می‌کرد. با توجه به بررسی‌های انجام‌شده بیشتر قربانیان دختران جوانی هستند که زیر ۲۵ سال دارند.»
 
ظاهرا خود این نویسنده که چند کتاب منتشر شده نیز دارد پذیرفته است که به شیوه‌های مختلف اعتماد دختران چوان را جلب و سپس از آنها سوء‌استفاده جنسی می‌کرده است. ایرنا در این زمینه می‌نویسد در مواردی هم که طعمه‌های این مرد پس از پی‌بردن به اهداف او از ادامه رابطه خودداری می‌کردند، او با تهدید و ارعاب و بیان این که فیلم‌هایی را که تهیه کرده به خانواده‌های آنها نشان می‌دهد، آنها را مجبور به ادامه رابطه می‌کرد.
 
محکومیت قضایی نویسندگان، روزنامه‌نگاران و روشنفکران در ایران امر نادری نیست و به ویژه در سال‌های نخست انقلاب به دلایل سیاسی و عقیدتی رواج داشت. اما صدور حکم اعدام برای یک نویسنده برای یک جرم سنگین اخلاقی مانند تجاوز جنسی در جمهوذی اسلامی اگر نه بی‌سابقه، کم‌سابقه است.
+24
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  شاید اعتراف با زور و شکنجه بوده و متن دیکته شده را روخونی کرده .حکومت اسلامی هر وقت میخواد کسی را اعدام کنه متجاوز و قاچاقچی معرفی میکنه تا احساسات مردم را تحریک کنه .قضیه این نویسنده به ظاهر متجاوز هم باید شنید ولی باور نکرد .تهمت زدن و پرونده سازی در این حکومت که کاری نداره .کسی چه میدونه این آقا جریانش چی بوده
  23
  39
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  😂😂من کاری ندارم که این یارو مزیض روحی ، جنسی ، مغزی ، فکری هر چی که شما اسمش رو میزارید در هر حال یا اعدام میشه یا حبس که این خودش بر خلاف قانون حقوق بشره چرا؟ چون اگر مریضه باید تحت مداوا و نگهداری ویژه باشه .. این از یارو . حالا بریم سراغ دختران شاکی که میگن ۲۵ ساله یا کم و بیش من موندم کدوم دختره سالم پیدا میشه که با یه آدم ۵۷ ساله جایه خلوت بره ، در تاریکی و احساس راحتی کنه و بعد ادعا کنه بهش تعرض شده ، یک دختره ۸ ساله در کانادا قدرت تصمیم گیریش ، نگاه خوب بد ، لمس خوب بد و اعتماد کردن رو با اعتماد به نفس بالا انجام می‌ده چون بهش یاد دادن ، کاری ندارم رژیم کثیف ایران چه بلایی سره مردم آورده . این یک دفاع شخصی از حریم شخصیه پس به خود شخص بر میگرده نه به محیط .... 🤷‍♂️🍷قبول باشه😎🍷
  1
  3
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::Say good bye to religion - ونکوور، کانادا::]. زیاد حرفها و اعترافات اجباری را باور نکن من نمیدونم واقعا این آقای نویسنده واقعا جریانش چی بوده ولی به حرفهای این رژیم و دادگاه ها ی رژیم اشغالگر اسلامی هم نمیشه اطمینان داشت .به مخالفان حکومت همیشه بر چسب قاچاقچی و متجاوز میزنند مگر به فعالان محیط زیست نگفتند جاسوس ;)
  0
  3
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.