برگزاری مراسم تدفین پیکر وحید صیادی‌نصیری در قم در حضور «ماموران امنیتی»

رادیو فردا: گزارش ها حاکی است که روز جمعه ۲۳ آذرماه مراسم خاکسپاری وحید صیادی نصیری، زندانی عقیدتی که دو روز پیش درگذشت، در قبرستان «بهشت معصومه» قم در «حضور ماموران امنیتی» برگزار شد.
 
تصاویری از مراسم خاکسپاری وحید صیادی نصیری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است .
 
تعدادی از فعالان مدنی و هم‌سلولی‌های پیشین وحید صیادی نصیری نیز برای شرکت در این مراسم به قم رفته بودند و به گفته خواهر وحید صیادی نصیری، مراسم تدفین و سوگواری با حضور ماموران امنیتی برگزار شد.
 
خواهر وحید صیادی نصیری به رادیو فردا گفت: نیروهای امنیتی با لباس شخصی در طی مراسم دنبالمان بودند و در جریان مراسم خاکسپاری نیز حضور داشتند.
به گفته خواهر وحید صیادی تعدادی از دوستان دوران زندان وحید و مادران آنها در این مراسم حضور داشتند.
مسئولان زندان قم روز چهارشنبه ۲۱ آذر در تماس با خانواده وحید صیادی نصیری خبر از درگذشت او را اعلام کردند.
 
به گفته الهه صیادی نصیری، خواهر این زندانی، برادرش در روزهای گذشته در اعتراض به وضعیت نگهداری خود در زندان قم و درخواست برای انتقال به زندان اوین اعتصاب غذا کرده بود.
 
این در حالی است دادستان عمومی و انقلاب قم روز گذشته مدعی شد که وحید صیادی نصیری به دلیل «بیماری کبدی» به بیمارستان منتقل و پس از «هفت روز» فوت شده است.
 
در حالی که خانواده این زندانی عقیدتی می‌گویند او از چندین روز پیش در اعتراض به شرایط خود در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود و بر اثر عوارض ناشی از این اعتصاب، جان خود را از دست داد.
 
در همین زمینه، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف از مرگ وحید صیادی نصیری، در زندان قم، در «شدیدترین» وجه نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرده است.
 
معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای عمیقا از شنیدن گزارش‌ها «مبنی بر مرگ بی رحمانه آقای وحید صیادی نصیری، یک فعال حقوق بشر که رژیم ایران خودسرانه وی را بازداشت کرده» در زندان ابراز تاسف کرد.
+30
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.