آشنایی با روش تهیه‌ی رولت کاکائویی

مواد اولیه:
۸۰ گرم آرد سفید
۱۵ گرم پودر کاکائو
۱۰۰ گرم شکر
۴ عدد تخم مرغ
۱/۳ پیمونه آب ولرم
۱/۲ قاشق چایخوری بیکینگ پودر
نوک قاشق چایخوری وانیل
خامه قنادی به مقدار لازم
روش تهیه:
ابتدا مواد خشک یعنی آرد، پودر کاکائو و بیکینگ پودر رو با هم ۲ الی ۳ بار الک میکنیم و کنار میذاریم.
حالا زرده و سفیده تخم مرغ هارو از هم جدا کرده و داخل دو کاسه جداگونه میریزیم و بعد زرده هارو همراه شکر و وانیل با همزن میزنیم تا مخلوطمون کرم رنگ و کش دار بشه. بعد آب ولرم رو به مخلوط زرده و شکر اضافه کرده و مواد رو با قاشق هم میزنیم تا با هم مخلوط بشن و سپس مخلوط آردمون رو اضافه میکنیم. باز موادمون رو با قاشق هم میزنیم تا یکنواخت بشن. داخل یه کاسه دیگه سفیده هارو هم انقدر با همزن میزنیم تا کف کنه و فرم بگیره به حدی که وقتی کاسه رو برمیگردونیم از کاسه بیرون نریزه. در نهایت سفیده هارو به مخلوط کاکائوییمون اضافه میکینم و با لیسک یا قاشق خوب همشون میزنیم تا خوب با هم مخلوط و یکنواخت بشن. حالا مایه نون رولت آماده است.

داخل سینی فر یه کاغذ روغنی رو پهن میکنیم و بعد روی کاغذ روغنی رو به روغن آغشته کرده و کمی آرد هم روی سطح کاغذ میپاشیم تا بعدا نون رولت راحت ازش جدا بشه. حالا مایع رولت رو روی کاغذ روغنی ریخته و خوب روی سطح کاغذ پخشش میکنیم تا یکنواخت بشه و ضخامتی حدود نیم سانتیمتر داشته باشه.

حالا سینی فر رو داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم شده بود میذاریم تا برای حدود ۱۰ دقیقه بمونه. دقت کنین که نون رولت خیلی زود حاضر میشه پس حواستون بهش یاشه تا نه بسوزه و نه خشک بشه. وقتی نون رولت پخت از فر درش میاریم و روی یه پارچه تمیز میذاریمش و بعد یه پارچه تمیز دیگه هم روش میذاریم تا هم حرارت اولیه اش بیوفته و هم خشک نشه. بعد از حدود ۱۰ دقیقه دستمال رویی رو برمیداریم و نون رولت رو همراه دستمال زیری رول میکنیم و میذاریم حدود ۲۰ دقیقه الی نیم ساعت بمونه تا حسابی خنک بشه.

حالا مجددا نون رولت رو باز میکنیم و روی سطحش رو به طور یکنواخت با خامه فرم گرفته که طرز تهیه اش رو میتونین در اینجا ببینین پوشش میدیم. بعد باز رولت رو رول میکنیم و در حین رول کردن کاغذ روغنی رو هم ازش جدا میکنیم.

در نهایت رولت رو بر طبق سلیقه خودمون تزیین کرده و باز برای ۲ الی ۳ ساعت داخل یخچال میذاریمش تا نون رولت کمی با خامه نرم بشه و سپس سروش میکنیم.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.