اتریش پناهجوی هوادار بشار اسد و حامی حزب‌الله را اخراج می‌کند

مقامات قضایی اتریش یک پناهجوی سوری را به دلیل برافراشتن پرچم حزب‌الله لبنان و سر دادن شعار حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در فرودگاه بین‌المللی وین، از این کشور اخراج می‌کنند.
 
یک پناهجوی سوری به نام فادی شمعون که گفته می‌شود پیش از این به عنوان پیکارجو در خدمت رژیم بشار اسد بوده و در کشتار شهروندان در قامشلی و حسکه دست داشته، هنگام استقبال از خانواده‌اش در فرودگاه شوخات وین (فرودگاه بین‌المللی وین) پرچم حزب‌الله لبنان در دست داشته و در تایید بشار اسد شعار سر داد.
 
این موضوع پناهجویان سوری را بر آن داشت تا گزارش او را به اداره پناهجویان و اتباع خارجی (Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl) که از ادارات تابع وزرات کشور اتریش است، بدهند. در پی شکایات مطرح شده، مقامات قضایی اتریش با احضار فادی شمعون در 8 دسامبر 2018 تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کردند. او متهم است که در «گروه‌ها و احزاب تروریستی» عضویت دارد و یا از آنها حمایت می‌کند.
 
اگر چه هنوز محاکم قضایی اتریش حکم قطعی درباره سرنوشت فادی شمعون نداده‌اند ولی اگر اتهامات وارد شده به او ثابت شود، از این کشور اخراج خواهد شد. همزمان با ادامه تحقیقات مقامات اتریشی، هواداران رژیم اسد در شبکه‌های اجتماعی کمپین‌های متعددی برای جلوگیری از اخراج شمعون از اتریش به راه انداخته‌اند. به گفته رسانه‌های اتریش، حکم قطعی دادگاه درباره فادی شمعون 26 دسامبر 2018 اعلام خواهد شد.
 
فیلم‌های موجود از فادی شمعون در اینترنت نشان می‌دهد او پیش از این در خدمت رژیم اسد بوده و فرماندهی یک گروهان نظامی در قامشلی و حسکه را بر عهده داشت. در برخی از این فیلم‌ها شمعون در حالی دیده می‌شود که با استفاده از تسلیحات نیمه‌سنگین به سمت منازل شهروندان سوری شلیک می‌کند.
+89
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  احسند ، مسلمان افراتی جاش تو پاکستان
  28
  44
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹
  ۳۷
  استالین - ولادی وستوک، روسیه

  خر سنی های طرفدار داعش و النصره را میپذیرند ولی طرفداران اسد سکولار را نه!
  24
  94
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.