انواع انحراف جنسی را بشناسید

نابهنجاری های جنسی به هرگونه علاقه جنسی شدید و مداوم غیر از علاقه جنسی به تحریک تناسلی یا نوازش کردن مقدماتی با فرد راضی و بالغ می گویند . به عبارت دیگر این افراد از رفتارهای جنسی بهنجار فاصله دارند  (مثلاٌ تمایل به بچه ها دارد ، تمایل دارد لباس جنس مخاف بپوشد تا تحریک شود ، برای رسیدن به لذت جنسی دوست دارد خودش را خفه کند و ... ). نابهنجاری های جنسی در مقایسه با مشکلات جنسی دیگر نسبتاً شایع تر هستند . و برخی از آن ها اعمالی را برای ارضایشان شامل می شوند که به دلیل مضر بودن یا صدمه برای دیگران ، با عنوان تهاجمات تبهکارانه طبقه بندی شده اند . اختلال نابهنجاری جنسی در حال حاظر موجب ناراحتی یا اختلال در فرد می شود یا ارضای آن باعث صدمه شخصی ، یا صدمه به دیگران می شود . این افراد لذت جنسی را تجربه می کنند اما نمی توانند به محرک های جنسی بهنجار پاسخ دهند .
 
در این مقاله به بررسی انواع اختلالات نابهنجاری جنسی پرداخته می شود .
انواع نابهنجاری های جنسی
در ادامه این مقاله انواع نابهنجاری های جنسی بیان می شود .
 • اختلال تماشاگری جنسی
 • اختلال عورت نمایی
 • اختلال مالش دوستی
 • اختلال مازوخیسم جنسی
 • اختلال سادیسم جنسی
 • اختلال بچه بازی
 • اختلال یادگارپرستی
 • اختلال مبدل پوشی جنسی
 • اختلال تماشاگری جنسی
   
در اختلال تماشاگری جنسی فرد در اثر تماشا کردن فرد نا آگاهی که عریان ، در حال برهنه شدن ، یا مشغول فعالیت جنسی است تحریک جنسی می شود . فرد باید حداقل 6 ماه علائم اختلال تماشاگری جنسی را داشته باشد و حداقل 18 سال ( سن شروع اختلال حداقل 18 سالگی است ) سن داشته باشد تا تشخیص این اختلال بگیرد . شیوع این اختلال در مردان 12 درصد و در زنان 4 درصد است .
اختلال عورت نمایی
در اختلال عورت نمایی فرد در اثر نمایش دادن اندام تناسلی به فرد نا آگاه ، تحریک جنسی می شود هم چنین این فرد در مورد نشان دادن اندام تناسلی خود به دیگران خیال پردازی می کند ، یا میل زیاد دارد ، یا رفتارهایی را انجام می هد . فرد باید حداقل 6 ماه علائم اختلال عورت نمایی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال را بگیرد . سن شروع این اختلال در نوجوانی است . شیوع این اختلال در مردان 4-2 درصد است و در زنان خیلی پایین تر از مردان است .
اختلال مالش دوستی
در  اختلال مالش دوستی فرد از لمس کردن یا مالیدن خود به فردی ناراضی ، تحریک جنسی می شود هم چنین فرد در مورد مالش خود به دیگران خیال پردازی می کند ، یا میل جنسی زیاد دارد ، یا رفتارهای مالش را انجام می هد . فرد باید حداقل 6 ماه علایم اختلال مالش دوستی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال را بگیرد . سن شروع این اختلال در نوجوانی است . شیوع این اختلال در مردان 30 درصد است و در زنان ذکر نشده است .
اختلال مازوخیسم جنسی
فرد مبتلا به اختلال مازوخیسم جنسی از عمل تحقیر شدن ، کتک خوردن ، به بند کشیده شدن ، یا به گونه دیگری رنج کشیدن خود تحریک جنسی می شود و به اوج لذت جنسی می رسد . هم چنین فرد در مورد رنج کشیدن خود خیال پردازی می کند ، یا میل زیاد دارد ، یا رفتارهایی را انجام می هد . فرد باید حداقل 6 ماه علایم اختلال مازوخیسم جنسی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال بگیرد . سن شروع این اختلال 19.3 سالگی است . شیوع این اختلال در مردان 2.2 درصد است و در زنان 1.3 درصد است . 
 
اختلال سادیسم جنسی
فرد مبتلا به اختلال سادیسم جنسی از رنج دادن جسمی یا روانی فردی دیگر تحریک جنسی ، و به اوج لذت جنسی می رسد . که با خیال پردازی ها ، تمایلات ، یا رفتارها آشکار می شود ، هم چنین فرد در مورد رنج دادن دیگران خیال پردازی می کند ، یا میل زیاد دارد ، یا رفتارهایی را انجام می هد . فرد باید حداقل 6 ماه علایم اختلال سادیسم جنسی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال بگیرد . سن شروع این اختلال 19.4 سالگی است . شیوع این اختلال 30-2 درصد است . ولی در افرادی که مرتکب قتل هایی با انگیزه جنسی شده اند ین 37 درصد تا 75 درصد است .
 
اختلال بچه بازی
فرد مبتلا به اختلال بچه بازی خیال پردازی های تحریک کننده جنسی مکرر ، شدید ، میل جنسی زیاد ، یا رفتارهایی که فعالیت جنسی با کودک یا کودکان نابالغ 13 ساله و کمتر را دارند انجام می دهد . فرد باید حداقل 6 ماه علائم اختلال بچه بازی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال را بگیرد . سن شروع در فرد متجاوز حداقل 16 سال و دست کم 5 سال بزرگتر از کودکی است که مورد تجاوز قرار می گیرد . شیوع این اختلال در مردان 5-3 درصد است  و در زنان  مبهم است . 
 
اختلال یادگارپرستی
فرد مبتلا به اختلال یادگارپرستی از به کار بردن اشیای بی جان یا تمرکز خیلی ویژه بر قسمت های غیر تناسلی بدن ، مانند لباس های زیر زنانه ، کفش مردانه یا زنانه ، و ... تحریک جنسی می شوند هم چنین فرد در مورد اشیای یادگار خیال پردازی می کند ، یا میل زیاد دارد ، یا رفتارهایی را انجام می هد . فرد باید حداقل 6 ماه علائم اختلال یادگارپرستی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال بگیرد . سن شروع این اختلال در بلوغ است . شیوع این اختلال معلوم نشده است .
برای مطالعه متن کامل مقاله روی اختلال یادگارپرستی کلیک کنید .
 
اختلال مبدل پوشی جنسی
فرد مبتلا به اختلال مبدل پوشی جنسی از پوشیدن لباس زیر زنانه ، کلاه گیس ، آرایش زنانه و ... تحریک جنسی می شود که با تحریک جنسی همراه است . فرد باید حداقل 6 ماه علائم اختلال مبدل پوشی جنسی را داشته باشد تا تشخیص این اختلال بگیرد.
+25
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  من یک نفر را میشناسم که خیلی شدید انحراف جنسی داشت. البته ۱۴۰۰ سال پیش مرد. ولی متاسفانه عده کثیری با ثمره نکبت بار، ان ادم مریض احوال فاسد دارند راهش را ادامه میدهند. اینها حتی به بچه نوزاد هم رحم نمی کنند
  154
  146
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. نعوظ، نه، نعوذ بالله من الشیطان رجیم!
  19
  35
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آیا تمایل به دفع شهوت با گربه ها نیز اختلال جنسی محسوب میشود؟!
  10
  25
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. حالا این نعوظ یا اون نعوذ فرقی نمی کنه اخوی جان. مهم اینه که ععوذ بالله من خودم هستم الشیطان رجیم😁
  39
  42
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کلکسیون اش رو یه جا این إسلامیست ها و اخوندا و اخوندکا یه جا دارن.
  43
  37
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
  ۳۰
  boysboys - مونیخ، آلمان
  نمیدونم کدوم بیسوادی این مقاله رو نوشته ولی جز بچه بازی،هیچکدوم موارد بالا انحراف جنسی نامیده نمیشه،هر چقدر هم ناخوشایند و زشت باشه به اینش کاری نداریم،ولی تو دنیای امروز چنین تعریفی اصلا وجود نداره. احتمالا این مقاله رو هم یک ایرانی شوت و بیخبر و دور از دنیای امروزی نوشته.کسی که اصلا به کل از دنیای خارج از ایران و خاور میانه به دور و مجزا بوده و تخیلات خودش رو بعنوان واقعیت نوشته و این سایت هم طبق معمول بدون هیچ بررسی منتشر کرده.
  4
  5
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۱
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [::حاج حمید الله - وین، اتریش::]. اون نعوظ که شما نوشتی داره نعوذ بالله به الله حواله های بد میده!
  0
  2
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  ۵۳
  حاج حمید الله - وین، اتریش
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا مطلب را گرفتی. ما هم تصمیم داریم که حواله ها شون را به خودشون حواله کنیم. از قدیم گفتن ریش بد بیخ ریش صاحبش.{ععوذ بالله منم الشیطان رجیم😁}
  0
  5
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.