تلاش «گربه ملوس» برای دسترسی به ایمیل های مقامات آمریکایی و فعالان ایرانی

خبرگزاری آسوشیتدپرس از فعالیت گروهی از هکرهای ایرانی با نام مستعار «چارمینگ کیتن» یا گربه ملوس گزارشی منتشر کرده است، که در یک ماه اخیر تلاش کرده اند به ایمیل های شخصی شماری از مقام های وزارت خزانه داری آمریکا دسترسی پیدا کنند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، نام شماری از مقام های بلندپایه آمریکایی موافق و مخالف با توافق هسته ای ایران و افراد مرتبط با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، نام چند دانشمند هسته‌ای و همچنین کارشناسان اندیشکده های واشنگتن و فعالان مدنی ایرانی، در فهرست هکرهای ایرانی به چشم می خورد.
 
این فهرست شامل ده ها آدرس ایمیل یاهو و جی‌میل است، که شرکت امنیت سایبری «سرتفا» در لندن در پی کشف یک سرور ناامن به آن دسترسی پیدا کرده است.
 
پیشتر نیز روزنامه وال استریت جورنال در گزارش مشروحی، به ماجرای تحریم دو هکر ایرانی که به پولشویی دیجیتال مشغول بودند، پرداخت.
 
مقام های آمریکایی گفتند دو ایرانی را تحریم کرده و دو ایرانی دیگر را برای حملات سایبری موسوم به «صمصام» تحت پیگرد قرار داده اند.
 
در این حمله سایبری، ظاهرا پس از هک سرور بیمارستان ها، مدارس، بنادر، و دیگر نهادها، درخواست باج به صورت بیت‌کوین مطرح شده و بیت‌کوین های به دست آمده نیز از طریق مبادلات آنلاین پولشویی شده است.
+9
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.