اختلاف «دختر خیابان انقلاب» با ترانه علیدوستی و بگو مگوی توییتری

رویداد۲۴ : یکی از دختران خیابان انقلاب که روز گذشته در پارلمان کانادا حاضر شده بود و سخنرانی کرده بود مدعی است که اظهاراتش در پارلمان قلب شده و کاربران به ویژه برخی هنرمندان نظیر ترانه علیدوستی بدون دلیل مستند به او حمله کرده‌اند.
 
 ژورنال ایرانیان کانادا در خبری اعلام کرد شاپرک شجری‌زاده یکی از دختران خیابان انقلاب که در جریان اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شده و سپس ایران را ترک کرده، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان کانادا که توسط ایروین کاتلر مشاور UANI یا «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» برگزار شد، خواستار تحریم ایران شد.
 
این خبر واکنش بسیاری از هنرمندان را در شبکه اجتماعی در پی داشت. کاربران اقدام شجری زاده در تشویق یک دولت خارجی به تحریم مردم ایران را خیانت قلمداد کرده و تقبیح کردند.
 شجری پس از انتقاد صریح کاربران توییتر خود اعلام کرد که در سخنرانی خود حرفی از تحریم نزده و تنها خواستار حمایت از فعالان حوزه حقوق بشر در ایران شده است.
 
او در صفحه توییتر خود نوشت: «در کنفرانس خبری دیروز در پارلمان کانادا در خصوص تحریم این قضات و ناقضین حقوق بشر بود و من به عنوان سخنران از وضعیت فعالین سیاسی و وکلای حقوق بشر و سرکوب زنان گفتم و خواسته ام حمایت جامعه جهانی از عدالت بود از دولت کانادا خواستم از مدافعین حقوق بشر دفاع کنه.»  
ادعای شجری زاده در دفاع از اظهاراتش در پارلمان کانادا و درخواست او از به اصطلاح سلبریتی‌ها برای تصحیح گفته‌هایشان علیه او، با واکنش ترانه علیدوستی بازیگر ایرانی همراه بود.
 
شجری درباره علیدوستی در توییتر خود گفته بود: «خانم سلبریتی عزیز! شما که بزرگ بودی و از بزرگیت برای جمع کردن رای به روحانی استفاده کردی چرا وقتی دیدی دولت اصلاحات دی ماه گذشته روبروی مردم خسته و گرسنه قرار گرفت، بزرگی نکردی و نگفتی اشتباه کردم؟»
+82
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  عده ای از این «مثلآ سلبریتی ها!!!» دقیقآ شدن فتوکپی احمدینژاد ! وقتی در مباحثه ای ازشون سوالی میشه بجای پاسخ سریعآ میرن سر پاچه گرفتن و تخریب شخصیتی کردن و سوال را با سوال جایگزین کردن! خانوم علیدوستی تحریم کردن یه مشت ناقاضی دزد و جنایتکار مثل صلواتی و لاریجانی کجاش تحریمِ مردمِ یا کشورِایرانه؟ چرا با این مزخرفات و نظر دادنهای ابلهانه کاری میکنین که مردم فکر کنن که از جایی بهتون سیخونک میزنن که همچین مزخرفاتی بنویسین؟ شما چرا از جواب دادن به سوال تفره رفتی؟ از تشویق مردم برای رای به روحانی و ادامه این وضع یعنی نادم نیستی؟ یعنی مسئولیت نمیپذیری؟ شما نمیدونی که اشتباه در سطح رهبری(حتا اگر رهبری 5نفر بوده باشه) یعنی خیانت؟ چرا شماها که با درامدهای میلیاردی و وام و . مثل مدیری و شرکا خودتون رو از بدنه جامعه جدا کردید شرم و وجدانتون رو فروختین؟ شماها با دفاع از این جانیها فقط تنفر مردم رو برای خودتون میخرین.
  386
  489
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Ary@mard - هاردر وایک، هلند

  خانم علی دوستی ، من دست هر کسی که مقابل جمهوری اسلامی ایستادگی میکند را میبوسم و سر تعظیم فرو می اورم، اما شما به عنوان یک شخص شناخته شده چه کردی؟؟؟؟ همون سال پیش در حمایت از ویدا موحد یک تویت هم نزدی.!! درد اونجاست که شما خودت یک زنی و از بدو تولد حقوقت پایمال شده.
  391
  486
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  حاج حمید الله - وین، اتریش

  خانم علی دوستی بدان و اگاه باش که این یک جنگ است.جنگ حق بر علیه حکومت باطل اسلامی ایران.جنگ عشق و زندگی در مقابل حکومت مرگ و سیاه جامگان وخودکامگان و فاشیستی های اسلامی است. در مقابل ذلم و ستمی که این حکومت در حق مردم ایران کرده است باید که با تمام قوا و توان و با هر روشی جنگید ومبارزه کرد.از همین جا درود میفرستم به خانم شاپرک شجری‌زاده عزیز و گرامی
  375
  498
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  کاری به شخصیت هیچکدام ندارم اما بنظرم حرفهای ترانه منطقی تره . در محافل رسمی وقتی برای کلیت سیستمی درخواستی داری بایداز جایگاه رسمی و سطح مقبولیتت را باید نظر بگیری . ما ایرانی ها برای همه مشکلات نسخه ای داریم و همیشه همه چیز را با هم قاطی میکنیم. در جایگاه رسمی شخصیت رسمی و مقبول جامعه نیاز داره نه شخصیتی که از خیابان انقلاب در قلب تهران ظرف چند ماه از کانادا سر در اورد ( تابلو همه چیز از قبل برنامه ریزی شده بود و حرفهایی که در مصاحبه ها میزد حرفهای اشخاص دنبال کیس پناهندگی بودکه از قبل به انها دیکته شده بود و راهنمایی شده بودند تا اشخاص واقعا غصه خور جامعه ). درسته شیرین عبادی برای شخص من پشیزی نمی ارزه و یا رضا پهلوی را کلا قبول ندارم اما این شخصیت ها اشخاصی رسمی و دارای مقبولیت هم برای اغلب مردم ایران و هم در سطح بین المللی هستند و حق نمایندگی مردم را دارند ولی الان اینو امثال مسیح علی نٰژاد و امید دانا اینقدر بزرگ کنید که اخرش تو دستتون برینند.
  303
  277
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  من فک میکنم حق با شجری زاده هستش. اصلا کی گفته که همیشه باید یک عده لیدر بقیه باشند؟ چرا نباید یک زن خانه دار یک مادر یک فرد عادی هم حرفش رو بزنه و خواسته اش رو بگه و شنیده بشه؟ چرا خانوم علیدوستی فک میکنه باید این خواسته ها توسط سیاسیون یا سلبریتی ها یا کسی که به نظر ایشون پایگاه اجتماعی داره بیان بشه تا شنیده بشوند. به نظر من خانوم شجری زاده همان اندازه حق و حقوق داره که علیدوستی داره . درخواست تحریم و تعقیب زورگوها و کسانی که کمترین حقوق فردی و اجتماعی رو برای مردم قائل نیستند توسط هر فرد عادی ایرانی باید شنیده و مورد توجه قرار بگیره و علیدوستی ها هم میتونند مخالف یا موافق باشند و اونها هم حق دارند نظرشون رو بگند و شنیده بشه.
  86
  112
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یک نفر باید به علیدوستی و یارانش بگه آخه این خانوم یا هر مادر و زن ایرانی عادی رو میگذارند بره تو مجلس ایران اعتراضش رو بگه؟ بعدشم کشورهایی مثل آمریکا یا کانادا مختص یک گروه از انسانها نیستند این کشورها ملقمه ای از همه کشورها و فرهنگها هستند و میشه رفت اونجا اعتراضت رو گفت. این خانوم اعتراضش رو تو خیابون انقلاب گفت و زندانیشم کشید و دیدیم چطور حکومت خانوم علیدوستی با صدای اعتراض یک زن معمولی برخورد کرد. آخه این خانوم علیدوستی بگه توضیح بده کجا میشه رفت و اعتراض کرد به ظلم؟ نکنه خانوم معقده باید سرنماز به خدا واگذار کرد و این همون چیزیه که همین آخوندا خودشون نمیکنند و این همه زندانی سیاسی و عقیدتی رو چرا جرمشون رو حکومت به خدا واگذار نمیکنه؟
  72
  86
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  خانوم علیدوستی معتقده اعتراض نکنید و به نظر میرسه حرفش اینه که آخرین سنگر سکوته حق ما گرفتنی نیست. نه ما ایرانی ها حقمون رو تو تاریخ گرفتیم و اینبار هم خواهیم گرفت و وقتی ما معتقدیم که بنی آدم اعضاء یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند یعنی اینکه همه انسانها با هر فکر و رنگ و زبانی وقتی پای ظلم درکار باشه باید بهم کمک کنند و این چیزی که شجری زاده در پارلمان کانادا انجام داد دقیقا مصداق روشن همین شعر اصیل پارسی هستش و باید بهش افتخار کرد که ظالم ها بدانند روز حساب در همین دنیا خواهد بود و فک نکنند همه چیز حواله میشه به اون دنیا
  70
  130
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  واقعا چرا باید پوزیشن یا جایگاه سیاسی باید داشته باشی تا خواستار اجرای عدالت بر ضد ظالم باشی؟ کی اینو از خودش درآورده. کارگر ما بهش ظلم میشه اگر زندانیش کردند و بعد رفت سازمان ملل یا هر مجلسی که به حرفش و ظلمی که بهش شده گوش میکنند و درخواست محاکمه رو بده و درخواست کمک بکنه این کجاش بده؟ مثلا باید فلان فعال سیاسی با جایگاه سیاسی بره اونجا اینا رو بگه ؟ کسی که اصلا درکی از رنج اون آدم نداره؟ علیدوستی باید عذرخواهی کنه و بدونه مردم خسته شدند از این آدمهای دو رو و مراغبی صفت و دیگه در داخل صداشون به جایی نمیرسه یکی به این خانوم بگه مردم هر کسی که میتونست حرفشون رو بگه و حقشون رو بگیره انتخاب کردند و دیدند که یا محصور شد یا محکوم یا رنگ عوض کرد.مجلس ایران مجلس مردم نیست مجلس حکومت هستش پس امیدی به نماینده هایی که برای تایید صلاحیت باید تقلا بکنند نیست و کیف شیخی رو تو دست همشون میشه دید.قوه قضاییه یا همون فسادیه اساس برقراری ظلم و ستم بر مردم عادی و مدافع سرسخت هیئت حاکمه هستش این قاضی ها واسه مردم کار نمیکنند وظیفه آنها فقط اعدام و زندانی کردن مردم و هرکسی اعتراض کنه هستش
  70
  85
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  خانم شجری 100٪ حق اظهار نظر داره و در این شکی نیست اما به عنوان نظر شخصی مانند حقی که من دارم نه اینکه در یک تریبون رسمی بیاد و اظهار نظر کنه . ایشان در سطحی نیست که چنین حقی به خود بده . بنده نه به رضا پهلوی و نه شیرین عبادی را جایگاه لیدر ندادم چون بنظرم چنین صلاحیتی ندارند و تنها وزنه حقوقی و جایگاه اجتماعی و سیاسی انها در میان اغلب مردم خودمان و همچنین در مجامع بین المللی را نمیتوان انکار کرد. البته تعبیر من در جمله قبلی که اینکه حق نمایندگی مردم را دارند شاید تعبیر درستی نباشه و اینکه صلاحیت دارند صحیح تر باشد.
  61
  58
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا

  ترانه عزیز : به عنوان یک هنر پیشه که. واقعا استعداد و خلاقیت داری سعی کن سکوت رو پیشه بگیری همه میدونن که این حرف دلت نیست و فقط خودت رو خراب می‌کنی ، رژیم دجال خمینی رو به نابودی ، خودت هم میدونی پس فقط به عنوان یک زن از تمام زنانی که تو این ۴۰ سال جنگیدند و دارن میجنگند که حقشون رو از این رژیم بگیرن حتی در قلبت دفاع کن ....با احترام 🌹
  87
  141
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  روزی که این خانم شجری به ترکیه گریخت همین شماهایی که امروز حق بجانبش میدهید هزار و یک انگ به او زدید که بعله " کیس خوبی واسه پناهندگی خودت تراشیدی"!! و حالا که توی پارلمان کانادا زرت و پرت کرده شده یک سمبل مبارزه!! ای کاش خانم شجری از نمایندگان پارلمان میپرسیدند: " شما که برای مردم ایران دایه دلسوزتراز مادر شدید چرا مرزهای شما بروی دزدان و اختلاس گران و فرزندانشان باز است"؟؟؟ با درود به خانم علی دوستی باید به یک مشت مهاجر یا گریخته از ایران گفت که خانم علی دوستی با آنکه جایگاه و موقعیت مالی خوبی دارد خیلی پیشتر از همه میتوانیست مهاجرت کند. ولی نکرد و ماند و اوست که زیر نعلین ظلم ملایان حق اظهار نظر دارد نه شما گریختگانی که همه حق و حقوق تان را و حتی خانواده هایتان را به ملایان سپردید و گریختید. روی سخن من به کسانی نیست که جانشان در خطر بود که میبایست می رفتند. روی سخنم با کسانی است که میتوانستند بمانند و مبارزه کنند ولی صحنه را خالی کردند و از هزاران کیلومتر آنطرف تر از مردم میخواهند که به خیابانها بریزند.
  354
  301
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران

  هیچگاه فراموش نمیکنم روایت دختر زخم خورده ایزدی که در نمایشکاه کتاب پاریس شرکت کرده بود و گویا فرانسو اولاند که از قبل کتاب این دختر ظلم دیده را خوانده بود و سرزده به نمایش رفته بود به دخترک نزدیک میشود و میگوید : "من کتاب شما را خوانده ام شما میتوانید برای همیشه در فرانسه بمانید" !! و دخترک در پاسخی زیبا گفته بود: " لطفا ما را به ترک وطن تشویق نکنید با فرار کردن هیچ چیز درست نمیشود"!!! حالا اگر نخست وزیر کانادا به یک ایرانی از جنس گریختگان میداد میپرسیدند: میتوانم خانواده خودم خانواده همسرم و عمو عمه دایی خاله و و و را هم بیارم؟؟؟
  216
  282
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  دلقکهای سیرک سینمای ورشکسته ایران هم برای ما زبون درآوردن. اون گنده هاتون رو موی دماغ حساب نمیکنم تو که یه جقله ای و با پارتی مادر کارگردانت و پدر فوتبالیستت بازیگر شدی. هرکسی با هر عنوان و مقامی (خود خوانده و دگر خوانده) در مقابل آزادی و نجات ملت ایران و خاک ایران بایسته مثل تاپاله لهش میکنیم. چه اون اصال طلبهای تاریخ مصرف گذشته چه این سیلبریتیهای 2زاری. برید بابا به ما نمیخورید اگه بوخورید فر میخورید. تک تک ملت ایران برای خودشون بزرگ و بزرگوار هستن. همشون در این مملکت شان شاه و سلطان و رهبر و رییس جمهور ووو دارن و هیچ انگل البشری حق گنده زارتی نداره.
  286
  225
  جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران

  زنک ابله کوچیکیشو تو اندازه گرفتی
  15
  100
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  اینم نتیجه نمره ١٢ که تام٢٨ به ترانه علیدوستى داد!! تام ٢٨ که الان این متن رو با اسم کاربردى جدیدش داره میخونه منظور منو میفهمه!!!
  4
  4
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  اظهار نظر در مورد این خانم خائن بی حاصل است. حالا چرا کاربرا خودشونو دارن جر میدن برای یک زن خیابانی بی فرهنگ.
  16
  13
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  چرا کانادا با اختلاسگر معروف نشست خبرى نذاشت و ازش نپرسید چرا میلیون ها دلار حاصل از اختلاس رو به کانادا آوردى؟ تریبون این نشست خبرى جاى خوبیه براى تبلیغات نوعدوسانه و حقوق بشرى، ولى موضوعات مهمترى براى افشاگرى بود و روسرى برداشته شده اى که باهاش پرده حمایت و حقوق بشر رو جلوى ما کشیدن و پشتش معاملات میلیونى با جمهورى اسلامى رو از چشم ما پنهون میکنن، بنظر من حقه تکرارى دولت هاییه که نه تنها از موجودیت این رژیم سود میبرن، بلکه براى بقاى این رژیم از هیچ کارى روىگردان نخواهند بود. همونطور که چشمشون رو به کشتار و اعدام مخالفین سال ٦٠ بستن،به هشت سال جنگ، به قتل هاى زنجیره اى، به سرکوب اعتراض هاى مردمى، به اعدام ها، به خبرنگار ها و وکلاى دربند بستن و میبندن و با این نشست ها، و تظاهر به حمایت ها فقط و فقط میخوان نقش یه حامى رو بازى کنن و اگه حتى ج ا به چالش بکشن، فقط براى بلوکه کردن ثروت ایران و استفاده از حماقت سران رژیم براى تاراج هر چه بیشتر سرمایه اى ایرانه.
  1
  41
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  [::ایرانفردا - لندن، انگلس. درود بر شما!
  21
  7
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  خیلی بامزه است ، اینهایی که فقط برای لایک و دیسلایک زدن میان خیلی باحال خودشونو لو میدن. کل مطلب 91 بار کلیک شده اما برای اینکه نظر مخالف نظام دیده نشه 360 بار دیسلایک کردن . 4برابر کل بازدید مطلب!!!
  3
  14
  شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Say good bye to religion - ونکوور، کانادا
  [::شاه و شیخ - قم، ایران::]. داستان کلاغ و عقاب یادته .‌ . عقاب از کلاغ پرسید دلیل عمر طولانی تو چیه ، کلاغ بردش ته چاه گفت من از پس مونده هایه این چاه تناقل می‌کنم دلیل عمر طولانی من اینه ، . عقاب برگشت بالایه درخت و بالهاش رو باز کرد و گفت من هر روز بر باد سوار میشم و بر اوج آسمان پرواز می‌کنم و هر روز گوشت تازه شکار می‌کنم و لذت میبرم عمرم کمه ولی با عزت زندگی می‌کنم ... امیدوارم اون ایزدی هم در برگشتش موفق باشه . ☮️
  4
  4
  یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.